Přejít k hlavnímu obsahu

Nelehký osud královny dětských srdcí Haničincové: Násilí, deprese, alkohol v kombinaci s léky a předčasný odchod za velmi nešťastných okolností

Info ikona
Štěpánka Haničincová

Úsměvem na obrazovce maskovala Štěpánka Haničincová (†68) velkou bolest v duši. Dětství prožila s násilnickým otcem, zemřel jí bratr, komunistický režim jí později zakázal vystupovat v televizi a dětmi milovaná královna vyprávění léčila deprese prášky, které zapíjela alkoholem.

Vztahy se zajíčky: Které slavné ženy podlehly kouzlu mladších mužů? Diaz, Pizingerová a mnoho dalších

svetzeny.cz

Svým milým hlasem byla Štěpánka předurčena k vyprávění v dětském pořadu. Vzhledem k tomu, jakým peklem si prošla, když byla malá holčička, upnula se na rozdávání radosti všem dětem. 

Před otcem musela utíkat z domu

Nešťastnou náhodou jí zemřel mladší bratr, když mu v ruce vybuchl granát, který našel na zemi. Otec alkoholik vládl doma pevnou rukou a maminka se kvůli němu pokusila o sebevraždu. Přišel domů a... Nebyl to hodný člověk. Museli jsme utéct z domu, aby se nám nic nestalo,“ svěřila Haničincová za svého života časopisu Femina. Naštěstí matka sebrala veškerou odvahu a se Štěpánkou od násilnického manžela odešla. Následky si ale herečka ve své duši nesla po celý život. 

Z lásky se stalo kamarádství

Po herectví toužila od mládí a na DAMU potkala svého prvního muže Petra Haničince (†77). Manželství, z něhož vzešla dcera Alexandra ale trvalo pouhé tři roky. ‚‚Naše partnerství bylo víc kamarádstvím než manželstvím a časem jsme se přirozeně rozešli,” řekla tehdy Štěpánka, které bylo během studií doporučeno, aby změnila obor, že herectví pro ni není to pravé. 


 

Nelehký život krásné princezny se zlatou hvězdou na čele: Manžel, slavný herec, ji ponižoval. Svého syna zavrhla

svetzeny.cz

Náhoda z ní udělala hvězdu

Osud pro ni měl napsanou totiž jinou cestu - rozdávat radost dětem. A společně s čertíkem Bertíkem se navždy zapsala do dětských srdci. Šla jsem na fakultu vyřídit si nějaké studentské záležitosti, když v tom tam někdo volal z televize, jestli tam někdo je, aby přišel dělat zkoušky. A já jsem tam zrovna byla, vzpomínala Štěpánka na šťastnou náhodu. Bohužel dobře rozjetou kariéru jí utnul tehdejší režim.

Info ikona
Haničincová a čertík Bertík.

Vyhazov nezvládala

Komunisté ‚‚zradu” neodpouštěli a když si dcera Alex vzala chartistu a odjela s ním do Vídně, začalo pro Haničincovou peklo. Televize ji vyškrtla ze všech pořadů, musela skončit také v rozhlase a dostala zákaz vysílání. To byla pro Štěpánku velká rána a nedokázala nastalou situaci ustát. Oporou jí byl alespoň trochu manžel číslo tři, známý herec Jan Přeučil (86). Před ním ještě stihla manželství s režisérem Janem Valáškem (†41 ), kterému porodila syna Jana. Režisér se ale projevil, jako velký žárlivec a vztahu byl rychlý konec. 

Prázdno a smutek po dětech

Štěpánka po boku Přeučila našla znovu štěstí, ale ani on nedokázal zacelit ránu v jejím srdci, když přišla o své pořady a ‚‚své” děti. ‚‚Je mi smutno. Jsou dny, kdy se směju a snažím se rozdávat radost lidem kolem sebe, ale uvnitř si připadám neuvěřitelně prázdná a smutná,” přiznala kdysi oblíbená herečka. Šanci k návratu na televizní obrazovky dostala Haničincová po revoluci, ale podle slov svého třetího manžela nedokázala stárnout a nechtěla si přiznat, že už není Štěpánkou, jako v dobách největší slávy. 

 

Info ikona
Štěpánka Haničincová

Nešťastné upadnutí nebo následek alkoholu s léky?

Deprese se stále prohlubovaly a léky zapíjela herečka alkoholem. Jednou v noci se Přeučil vrátil domů z natáčení a už nemohl své milované ženě pomoci. ‚‚Štěpánka ležela nehybně u topení. Zavolal jsem pohotovost, ale pánové ze záchranné služby konstatovali, že spadla o půl osmé a už jí nebylo pomoci,” sdělil tehdy zarmoucený herec s tím, že podle úmrtní zprávy zemřela Štěpánka kvůli nízkému tlaku, kdy ztratila rovnováhu a upadla na topení…


 

Štěpánka milovala pohádky, protože věřila na dobré konce.
Zdroj článku