Přejít k hlavnímu obsahu

Okouzlující idol Michal Dočolomanský: Na stará kolena se mu přestaly líbit ženy, přednost dal muži

Pro role fešných gentlemanů byl Michal Dočolomanský (†66) jako stvořený. Slovenský herec s nesporným charismatem byl idolem mnoha žen. Jeho srdce však dlouhá léta bilo jen pro manželku. Ke svému překvapení ale herec v pozdějším věku zjistil, že krásné ženy mu už nic neříkají. Poslední roky života si pak vychutnával po boku muže.

Za svou dlouhou kariéru ztvárnil Michal mnoho roli. Přesto si ho nejvíce pamatujeme jako pohledneho detektiva Nicka Cartera z filmu Adéla ještě nevečeřela, nebo jako hraběte Teleke z Tölökö v oblíbeném snímku Tajemství hradu v Karpatech. Dočolomanský přitom hercem ani být nechtěl a na uměleckou školu se přihlásil jen tak z hecu. 

Z automechanika studentem vysoké školy

Na základní škole si sice už Michal k herectví našel cestu, když hrál v ochotnickém souboru, ale nakonec se vyučil automechanikem. Možná by opravoval auta, což mělo hodně blízko k jeho celoživotnímu koníčku - automobilovým závodům. Naštěstí se ale nechal vyprovokovat od přátel a byl objeven pro filmový svět. „Byla to náhoda. Nebýt kamarádů, kteří mě vyhecovali, abych šel dělat zkoušky na divadelní fakultu, herectví by mě minulo,“ přiznal Dočolomanský pro denik.cz s tím, že nakonec vystudoval Vysokou školu múzických umění v Bratislavě.

Okouzlující a talentovaný muž

Pak už šla kariéra jako po másle a slovenský herec se stal oblíbeným i u českých filmařů. Dařilo se mu také v soukromém životě, jenž si ale pořádně střežil. Už na škole se potkal s krásnou Martou, ze které se stala paní Dočolomanská. Do rodiny se narodil syn Michal a dcera, která dostala jméno po mamince. Kamkoliv přišel, ženy si mohly krky ukroutit, aby jim pohledný herec věnoval oční kontakt. Charismatický Michal byl také zpěvák, nebo spíš písničkář. Hlasový rozsah mu nedovolil aspirovat na pěvecké ceny, ale do svých recitativů dával duši.

Charismatický Karel Roden: Idol žen, který dobyl Hollywood a stáhl se do ústraní

Těžko bychom v našem filmovém rybníčku našli charismatičtějšího muže, než je Karel Roden (61). Oblíbený herec se dokázal prosadit v Hollywoodu a ženy všech věkových kategorií mu padají k nohám. O jeho životě toho není moc známo, ale něco se ven přeci jen dostalo. Přečtěte si o životě české legendy.
svetzeny.cz

Dočolomanský neřešil nemocné srdce

Bohužel si nelámal hlavu se svým zdravím a byl náruživým kuřákem. Prodělal infarkt a byla mu diagnostikována srdeční vada. Na rady lékařů ale nedbal. „Vzdor všem zdravotním problémům žil vždycky nezdravě. Jeho snídaně byla kávička a cigareta,“ řekl syn Michal pro pořad syn Michal, který podědil slabé srdíčko a musí si na svou životosprávu dávat velký pozor. Ač své zlozvyky Dočolomanský nedokázal změnit, možná ho podlomené zdraví donutilo přemýšlet o jiných, zásadních věcech. 

Ženy ho přestaly přitahovat

Po více než dvaceti letech se rozvedl s manželkou a objevily se spekulace, že by snad měl herec na stará kolena změnit sexuální orientace. A jak se říká, na každém šprochu, pravdy trochu. „Nevím, co se stalo, ale zřejmě u Míši nastal určitý zlom a vpadnul do toho, ani nevěděl jak. Říkám to proto, protože kvůli tomu měl jednou položenou hlavu na mém rameni a plakali jsme oba nad jeho neštěstím, že se mu přestaly líbit ženy,“ prozradil Oldo Hlaváček o svém příteli ve své knize. Posledních deset let života tak prožil legendární herec po boku muže. Byl jím mladý televizní technik Alexander Godo. 

Michal chtěl zabezpečit svého milence

Podle blízkého okolí byl Dočolomanský do svého partnera velmi zamilovaný, a když už věděl, že se blíží jeho konec, nechal na něho přepsat svůj luxusní byt. Což bylo pro všechny velkým překvapením, že nedědily jeho děti. „Když mu bylo nejhůře, poznal, kdo jaký je. Jeho kluk a holka o něj nejevili moc velký zájem, zato Saša byl u jeho nemocničního lůžka ve dne v noci. Navíc chtěl svou lásku zabezpečit,“ vysvětlil Hlaváček, proč se Michal takto rozhodl. Okouzlující herec nakonec podlehl v roce 2008 rakovině plic a krásný byt už má dávno nového majitele, Alexander se dostal do finančních problémů a musel své dědictví prodat.

Michal Dočolomanský má na svém kontě mnoho úspěšných snímků
Zdroj článku