Přejít k hlavnímu obsahu

Charismatický Karel Roden: Idol žen, který dobyl Hollywood a stáhl se do ústraní

Info ikona
Karel navštívil festival ve Varech.

Těžko bychom v našem filmovém rybníčku našli charismatičtějšího muže, než je Karel Roden (61). Oblíbený herec se dokázal prosadit v Hollywoodu a ženy všech věkových kategorií mu padají k nohám. O jeho životě toho není moc známo, ale něco se ven přeci jen dostalo. Přečtěte si o životě české legendy.

3 módní trendy, které si zamilovaly i české celebrity

svetzeny.cz

Přesto, nebo právě proto, že je Roden velmi úspěšný i za hranicemi naši země, si své soukromí hlídá jako ostříž. Na svou rodinu a především děti nedá dopustit. O jeho životě se tak příliš neví, až na nějakou tu veřejně známou pikantnost, která se zkrátka nedala utajit.

Výměna manželek 

Na vlastní kůži si Karel vyzkoušel "výměnu manželek" a nemusel se přitom zúčastnit žádné reality show. S hereckým kolegou Janem Krausem (69) si totiž prohodili partnerky. Známý moderátor dostal Ivanu Chýlkovou (59), jež byla Rodenovou přítelkyní a ‚‚výměnou” mu dal Janu Krausovou (69). Zatímco prvním jmenovaným to stále klape, po boku Rodena už je jiná žena. 

Milostný trojúhelník zase spolu: Kolečko a Vignerová se po hádce potkali s Nesvačilovou

svetzeny.cz

"Pište o mně, jen když udělám ostudu"

S Janou Krausovou se herec nikdy neoženil, ani neměl děti. Praštil do toho až s pohlednou zubařkou Laurou Čekanovou s níž konečně i založil rodinu. Společně vychovávají dceru Sofii a syna Karla. Rozhovory na téma děti a osobní život ale striktně odmítá už roky. „Když se někde opiji a upadnu na červeném koberci, udělám ostudu na premiéře, ať si o tom píšou. To je moje zodpovědnost. Ale nesmí psát o mém soukromí, o mých dětech, o mé rodině,“ řekl už dříve herec, jenž si nenechal ujít filmový festival v Karlových Varech. K překvapení všech rozdal i pár autogramů.

Roden vypadá skvěle i v obyčejné černé mikině a dobře padnoucích džínách. Rozhodně u něho platí, že s věkem muži zrají jako víno. To ostatně Karel pěstuje na své usedlosti na zámku Skrýšov, kde se ukryl před očima veřejnosti a žije spokojeným životem. Sem tam si odskočí natočit nějaký film, ve kterém samozřejmě exceluje.

Info ikona
Naposledy zazářil například ve filmu Promlčeno.

Český Eastwood po boku De Nira

Karlova talentu si všimli i v Hollywoodu a na svém kontě má několik kasovnich trháku, včetně role po boku hvězdného Roberta De Nira ve filmu 15 minut. Nechyběl také v nejdražším snímku naší kinematografie Jan Žižka. Za roli nádražáka ve filmu Hlídač č. 47 si odnesl sošku Českého lva. ‚‚Když chtějí obsadit dobrého a zajímavého herce, sáhnou po něm. Je totální hvězda, která nestárne a má plno na několik let dopředu," zhodnotil producent Jan Štern pro Idnes.cz. ‚‚Takový český Clint Eastwood, co bude mít až do sedmdesáti charisma," vysekl velkou poklonu. Oblíbenému herci se daří i na divadelních prknech. Několikrát byl nominovaný na Cenu Alfréda Radoka. Tu se mu nakonec podařilo získat za komedii Velkolepý paroháč.

Roden je zkrátka jedinečný a ač není typickým krasavcem, vyzařuje z něho neskutečná přitažlivost, díky které ho milují dcery, maminky i babičky. A jeho nedostupnost, trocha tajemství a ochrana rodiny na jeho charismatu jen přidávají. 

Karel vypadá senzačně a právem patří mezi naše nejlepší herce.
Zdroj článku