Přejít k hlavnímu obsahu

Velká bojovnice Eva Adamczyková: Zákeřná nemoc připravila sportovkyni o rodiče

Královna na sněhu, ale i v lidských srdcích. Eva Adamczyková (30) za svobodna Samková patří k našim nejúspěšnějším sportovcům. S olympijskou vítězkou se ale osud příliš nemazlil. Na zákeřnou rakovinu jí v krátkém časovém sledu zemřeli milující a podporující tatínek s maminkou.

Holka z Vrchlabí si získala celý svět. Nejen sportovním uměním, ale i svým přístupem a věčně dobrou náladou. Jakmile Eva stoupne na snowboard, zapomene na okolí a jede si pro vítězství. Jejím poznávacím znamením je namalovaný knír a široký úsměv. 

Tatínek zemřel měsíc před olympiádou

Samozřejmě ne vždy je Evě do smíchu. Olympijská vítězka ze Soči (2014) si prošla velmi smutným obdobím. Během náročné přípravy na další olympiádu, kde se brunetka chystala obhajovat zlato, jí zemřel tatínek. Stalo se tak měsíc před odletem do Jižní Koreji. Táta Roman se s rakovinou pral od Eviných deseti let, takže s jeho odchodem byla tak nějak smířená. Ke konci nemohl tatínek už ani mluvit a bral antidepresiva. ‚‚Lidi si mysleli, že je ožrala,” popsala snowboardcrossařka v knize Příběhy o rakovině, kde mluví velmi otevřeně.

Velká bojovnice a srdcař

Přesto, že ztráta táty bolela, Eva na olympiádu nakonec odjela a ještě dokázala vybojovat bronzovou medaili. Pro mnohé je po zásluze neskutečnou bojovníci a srdcařem. O rok později se stala mistryní světa, do života jí vstoupil herec Marek Adamczyk (35) a vše bylo znovu zalité sluncem. Bohužel osud si s talentovanou sportovkyni znovu zahrál bolestivou hru. V červnu 2020 Evě zemřela milovaná maminka. Co vše musela tehdy sedmadvacetiletá slečna prožívat, si asi nikdo neumí představit. Rakovina opět zaúřadovala, a to v nejagresivnější formě.

Eva s manželem Markem

Info ikona
Eva Adamczyková s Markem Adamczykem

Zákeřná nemoc postupovala rychle

Maminka přitom původně skončila v nemocnici kvůli bolestem v zádech. Při vyšetření se zjistilo, že má zlomenou hrudní kost a tělo zasažené rakovinou. ‚‚Úplně mě to rozsekalo. Metastáze měla všude možné, i v žebrech, proto měla zlomenou hrudní kost,” popsala Eva s tím, že vše bylo velmi rychlé. ‚‚Postupně se zhoršovala, neměla sílu ani v rukou, musela jsem ji zvedat. Od chvíle, co jsme ji odvezli do nemocnice, zemřela asi za 6 nebo 8 týdnů,” dodala královna bílé stopy, pro kterou byli rodiče velkou oporou, ale nikdy dceru dle Eviných slov zbytečně nehrotili, pouze dohlíželi, aby dělala věci pořádně a neflákala se.

Člověk musí žít dál

Čas ale všechny rány postupně hojí, i když bolest v srdci zůstane navždy. „Hrozně se mi stýská a rodiče mi chybí. Ale člověk musí žít dál,“ uvedla oblíbená sportovkyně. A jak řekla, tak se stalo. Eva je na boardercrossové dráze stále nejlepší na světě a ze slečny Samkové se v září 2022 stala paní Adamczyková. Se svým manželem si zahrála i ve filmu Poslední závod. Nyní ji můžeme vidět v taneční show StarDance, kde předvádí neskutečné výkony a je velkou aspirantkou na celkové vítězství. V soutěži je také Marek, takže se možná můžeme těšit i na manželské finále. 

Tato mladá paní je zkrátka neskutečně talentovaná a na co sáhne, to se jí daří. Snad si s ní osud už dostatečně pohrál a Eva si zaslouží jen to nejlepší po boku milovaného partnera. 

Evě to jde na sněhu, na vodě, i na tanečním parketu
Zdroj článku