Přejít k hlavnímu obsahu

3 důvody, proč jsou banány dobrým bojovníkem proti břišnímu tuku

Info ikona
Banány

Chcete-li se zbavit faldíků ze sladkostí, slaninky a nezdravých jídel, které nám nepomáhají zrovna s plochým břichem, zkuste banány. Prozradíme vám tři důvody, proč pomáhají v boji proti břišnímu tuku.

Banány nejen skvěle chutnají, ale také je můžeme zařadit do našeho každodenního jídelníčku. Pokud plánujete mít ne léto figuru do plavek, není nic jednoduššího, než se spolehnout na vyváženou stravu, ve které banány nesmí chybět. Statečně totiž bojují proti břišnímu tuku.

1. Banány zajišťují dobrou střevní flóru

Abychom mohli zhubnout, je velmi důležitá zdravá a vyvážená střevní flóra. Banány zajišťují, aby se do našeho žaludku dostaly dobré bakterie, a tím obratně podporovaly střevní flóru. Kromě toho stimulují metabolismus životně důležitými látkami, jako je draslík a hořčík, a také nám dodávají dostatek energie na celý den prostřednictvím příjmu vlákniny.

2. Banány mohou omezit chuť na jídlo

Pokud pravidelně „trpíte“ chutí na jídlo, můžete ji skvěle potlačit konzumací banánu. Poskytuje tělu vysokou hladinu hořčíku a zároveň vytváří příjemný pocit sytosti v žaludku. To nám brání konzumovat více zbytečných kalorií.

3. Banány podporují cvičení

Abychom se zbavili madel lásky, neměli bychom samozřejmě zanedbávat kromě určitých potravin a vyvážené stravy také nějaký ten zdravý pohyb. Ať už zvolíte chůzi nebo fitness cvičení, je důležité dopřát tělu zdravý pohyb. Abyste mohli trénink efektivně podporovat a abyste po krátké době viděli první změny, měli byste si před cvičením dát banán. Není příliš těžký v žaludku a díky obsahu cukru je také ideálním zdrojem energie.

Sladcí ochránci zdraví: Co jste určitě nevěděla o banánech a proč si je dopřávat každý den

svetzeny.cz

Každá kalorie se počítá: Fitness trenér vám poradí, jak zhubnout snadno a bez striktního omezování

svetzeny.cz

VÝZVA SVĚTA ŽENY: Podělte se s námi o vaše proměny

svetzeny.cz