Přejít k hlavnímu obsahu

Co dnes dělá Lucie, postrach ulice?: Žaneta Fuchsová po nedobrovolném odchodu z branže na film nezanevřela, ale stojí na opačné straně

Info ikona
Žaneta Fuchsová jako Lucie, postrach ulice.

V osmdesátých letech patřil Žanetě Fuchsové (51) svět. Roztomilá holčička předváděla neuvěřitelný herecký talent a rošťáckým úsměvem si získala naprosto všechny. Šla z role do role, ale hvězda vyhasla, když ji nepřijali na konzervatoř - pro nedostatek talentu!

Jitka Čvančarová promluvila o konci kariéry. „Trpím zájmem médií,“ přiznala a promluvila i o českém amatérismu

svetzeny.cz

Dětskou kariéru odstartovala už v pěti letech v pohádce Kočičí princ a pak se nezastavila. Lucie, postrach ulice, Chobotničky z druhého patra nebo Létající Čestmír. To je jen lehký výčet snímků, kde si Žanetu všichni zamilovali. Konzervatoř pak byla pro mladou slečnou jasnou volbou.

Všechno mohlo být jinak

Zcela nepochopitelně ale nebyla přijata. Důvod zněl - nedostatek talentu! Přitom za sebou do přijímaček měla natočeno 33 rolí. Není divu, že se Fuchsové zhroutil svět. Hraní pro mě není o potřebě se zviditelnit, ale spíše ventilovat. Kdyby mě tehdy vzali na konzervatoř, bylo by to zřejmě všechno jinak,“ svěřila dětská hvězda v pořadu 13. komnata. Cítila samozřejmě křivdu, ale proč se tak stalo, se nikdy nedozvěděla. 

Jak dnes vypadají hvězdy filmových trháků z 90. let: Kudrnatá holka přestala hrát, Matilda propadla depresím

svetzeny.cz

Zákaz natáčení

Smutek ze zbytečně ztracené kariéry zapříčinil, že se Žaneta vydala zcela jiným směrem a znovu se o přijímačky nepokoušela. Začala studovat ekonomickou školu a přesto, že stále dostávala nabídky od režisérů, měla zakázáno natáčet. Prošla si prací sekretářky, účetní a pracovala také v castingové agentuře. Pak ale zasáhl osud…

Od produkční po režii

V Praze se natáčely exteriéry francouzského seriálu o komisaři Maigretovi, kde Fuchsová pracovala jako asistentka režie. Produkce se rychle dozvěděla s kým, že to má čest a v kolika filmech Žaneta hrála a nabídla jí malou roličku. Tím se brunetce znovu změnil život a postupně se vypracovala až do produkce tehdy úspěšných Rodinných pout. Nakonec z ní cílevědomost a pečlivost udělaly skvělou asistentku režie. Ten adrenalin a radost z natáčení se totiž nedá zapomenout ani po letech,“ přiznala Žaneta, která je například pomocnou režií nekonečného seriálu Ulice.

Dvojnásobná maminka tak dělá to, co od dětství milovala, akorát z druhé strany kamery.

Zdroj článku