Přejít k hlavnímu obsahu

10 vět, které by neměly říkat ženy nad 40 let. Vyhněte se jim a změní se vám život

Info ikona
Psychologie

I když ho za sebou máte 40. narozeniny, podle odborníků byste měly vynechat tato tvrzení, protože škodí vaší psychice. Vyhněte se těmto větám a změní se vám život.

1. „Na to už je příliš pozdě“

Ať už chcete změnit svou kariéru, stav vztahů nebo plány do budoucna, nikdy není pozdě. Toto prohlášení je nebezpečné, protože vede k tomu, že internalizujeme jakési datum vypršení platnosti. Ale to by ani nemělo existovat,“ říká psychoterapeut Dr. Robi Ludwig. Brání nám v tom, abychom pokračovali v tom, co chceme v životě sledovat.“

2. „Nechám finance spravovat svého partnera“

Finanční nezávislost je důležitou součástí osobního rozvoje a dospívání. Vždy byste tedy měli mít kontrolu nad svými financemi a už vůbec se nespoléhat na svého partnera a jeho příjem. Ne jedna žena otevřeně přiznává, že to byla životní chyba.

3. „Život byl snazší, kdybych byla mladší“

Výzkum na lékařské fakultě v San Diegu ukázal, že u lidí ve dvacátých a třicátých letech je větší pravděpodobnost výskytu stresu a deprese než u starších účastníků. Říkali, že jsou se sebou spokojenější a cítí se rok co rok pohodlněji.

4. „Jsem příliš stará na to, abych se změnila“

Měníme se celý náš život. Říká se, že v určitém okamžiku už nemůžete sami sebe změnit, ovšem pokud opravdu chcete dělat něco jinak, ​​je rozhodující vůle. Dokud tam bude, změnit způsob života je vždy možný.

Hubnutí: Jediný mýtus o hubnutí zničí celou vaši dietu. Výživový poradce vám prozradí největší chybu

svetzeny.cz

5. „Proč se to vždycky stane mně?“

Ukončete vinu a sebelítost. Vezměte život takový, jaký je, a využijte ho co nejlépe. Pokud pravidelně vidíte jen to negativní a stále si kladete tuto otázku, nedostanete se z bouře myšlenek a nakonec si ty katastrofické scénáře vlastně přivoláte.

6. „V minulosti jsem udělala hodně chyb, a proto už nikdy nemůžu žít život, jaký chci“

Chyby rozhodně mají své výhody - můžeme se z nich poučit doživotně. "Každý okamžik nabízí příležitost utvářet život tak, jak chcete. Minulost není stejná jako budoucnost, jsou to jen zážitky a informace, které nám mohou pomoci jít správným směrem," říká Dr. Ludwig.

7. „To nejlepší mám za sebou“

Špatně: teprve začínáte. Nejatraktivnější roky obvykle přicházejí pouze během a po krizi středního věku. Během této doby jsme většinou zcela spokojeni se svým tělem a bez problémů přijímáme drobné nedostatky.

8. „Prostě nikdy nezhubnu“

Je pravda, že jak stárnete, bude těžší bojovat s přebytečnými kilogramy. Je to proto, že metabolismus se po 30 letech zpomaluje. To však neznamená, že nikdy nemůžete zhubnout. Jen trochu změňte svůj každodenní život.

Indiánské znamení zvěrokruhu: Zjistěte, které ze 12 znamení náleží právě vám

svetzeny.cz

9. „Já už se nikdy pořádně nevyspím“

Problémy se spánkem ještě neznamenají, že s nimi budete bojovat po zbytek svého života. Vědci z Northwestern University se ptali více než osmi set dospělých ve věku od 60 do 100 let (protože tato cílová skupina nejčastěji bojuje s nespavostí) na jejich spánkové návyky. Výsledkem bylo, že lidé, kteří prožívají své dny naplno a dělají z nich výjimečné, měli menší problémy se spánkem a i jejich spánková rutina se díky tomu dokonce zlepšila.

10. „Jsem příliš stará na běhání“

Výsledky studie časopisu „Plos One“ ukázaly, že jogging je pro naše tělo obzvláště účinný, zejména ve stáří. Dospělí, kteří běhali 30 minut alespoň třikrát týdně, měli lepší fyzičku i se cítili lépe – psychicky i fyzicky. V zásadě byste si měli zvyknout chodit všude pěšky – to je pro naše obzvláště prospěšné.

Vztahová psychologie: 3 důvody, proč si ženy hledají milence

svetzeny.cz

Co muži považují za sexy: Jednoduché způsoby, jak ho přimět, aby si vás všiml

svetzeny.cz