Přejít k hlavnímu obsahu

10 vět, které by neměly říkat ženy nad 40 let. Vyhněte se jim a změní se vám život

I když ho za sebou máte 40. narozeniny, podle odborníků byste měly vynechat tato tvrzení, protože škodí vaší psychice. Vyhněte se těmto větám a změní se vám život.

1. „Na to už je příliš pozdě“

Ať už chcete změnit svou kariéru, stav vztahů nebo plány do budoucna, nikdy není pozdě. Toto prohlášení je nebezpečné, protože vede k tomu, že internalizujeme jakési datum vypršení platnosti. Ale to by ani nemělo existovat,“ říká psychoterapeut Dr. Robi Ludwig. Brání nám v tom, abychom pokračovali v tom, co chceme v životě sledovat.“

2. „Nechám finance spravovat svého partnera“

Finanční nezávislost je důležitou součástí osobního rozvoje a dospívání. Vždy byste tedy měli mít kontrolu nad svými financemi a už vůbec se nespoléhat na svého partnera a jeho příjem. Ne jedna žena otevřeně přiznává, že to byla životní chyba.

3. „Život byl snazší, kdybych byla mladší“

Výzkum na lékařské fakultě v San Diegu ukázal, že u lidí ve dvacátých a třicátých letech je větší pravděpodobnost výskytu stresu a deprese než u starších účastníků. Říkali, že jsou se sebou spokojenější a cítí se rok co rok pohodlněji.

4. „Jsem příliš stará na to, abych se změnila“

Měníme se celý náš život. Říká se, že v určitém okamžiku už nemůžete sami sebe změnit, ovšem pokud opravdu chcete dělat něco jinak, ​​je rozhodující vůle. Dokud tam bude, změnit způsob života je vždy možný.

Mohlo by se vám líbit

Hubnutí: Jediný mýtus o hubnutí zničí celou vaši dietu. Výživový poradce vám prozradí největší chybu

Každý z nás se snaží alespoň v mezích udržovat zdravý životní styl, nejen kvůli postavě, ale především kvůli zdraví. Výživový poradce nám prozradil největší chybu, kterou udělal minimálně jednou v životě snad každý z nás.
svetzeny.cz

5. „Proč se to vždycky stane mně?“

Ukončete vinu a sebelítost. Vezměte život takový, jaký je, a využijte ho co nejlépe. Pokud pravidelně vidíte jen to negativní a stále si kladete tuto otázku, nedostanete se z bouře myšlenek a nakonec si ty katastrofické scénáře vlastně přivoláte.

6. „V minulosti jsem udělala hodně chyb, a proto už nikdy nemůžu žít život, jaký chci“

Chyby rozhodně mají své výhody - můžeme se z nich poučit doživotně. "Každý okamžik nabízí příležitost utvářet život tak, jak chcete. Minulost není stejná jako budoucnost, jsou to jen zážitky a informace, které nám mohou pomoci jít správným směrem," říká Dr. Ludwig.

7. „To nejlepší mám za sebou“

Špatně: teprve začínáte. Nejatraktivnější roky obvykle přicházejí pouze během a po krizi středního věku. Během této doby jsme většinou zcela spokojeni se svým tělem a bez problémů přijímáme drobné nedostatky.

8. „Prostě nikdy nezhubnu“

Je pravda, že jak stárnete, bude těžší bojovat s přebytečnými kilogramy. Je to proto, že metabolismus se po 30 letech zpomaluje. To však neznamená, že nikdy nemůžete zhubnout. Jen trochu změňte svůj každodenní život.

Mohlo by se vám líbit

Indiánské znamení zvěrokruhu: Zjistěte, které ze 12 znamení náleží právě vám

Znamení zvěrokruhu jako Lev, Štír nebo Beran Indiáni neznají. To je způsobeno skutečností, že v indiánské astrologii nezáleží na souhvězdích, ale rozhoduje stav přírody (rostliny, zvířata, skály, větry a roční období).
svetzeny.cz

9. „Já už se nikdy pořádně nevyspím“

Problémy se spánkem ještě neznamenají, že s nimi budete bojovat po zbytek svého života. Vědci z Northwestern University se ptali více než osmi set dospělých ve věku od 60 do 100 let (protože tato cílová skupina nejčastěji bojuje s nespavostí) na jejich spánkové návyky. Výsledkem bylo, že lidé, kteří prožívají své dny naplno a dělají z nich výjimečné, měli menší problémy se spánkem a i jejich spánková rutina se díky tomu dokonce zlepšila.

10. „Jsem příliš stará na běhání“

Výsledky studie časopisu „Plos One“ ukázaly, že jogging je pro naše tělo obzvláště účinný, zejména ve stáří. Dospělí, kteří běhali 30 minut alespoň třikrát týdně, měli lepší fyzičku i se cítili lépe – psychicky i fyzicky. V zásadě byste si měli zvyknout chodit všude pěšky – to je pro naše obzvláště prospěšné.

Mohlo by se vám líbit

Vztahová psychologie: 3 důvody, proč si ženy hledají milence

Znamená to jediné - ve vztahu nám to skřípe. A pak je přece tak krásně osvěžující cítit se zase milovány. Vznášíme se na křídlech euforie, dokud nás k zemi nesrazí realita. Bokovka je riskantní hra, která se často vymkne kontrole. Proč se ženy pouštějí do hazardního podniku jménem nevěra?
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Co muži považují za sexy: Jednoduché způsoby, jak ho přimět, aby si vás všiml

Máte sexy kolegu nebo kamaráda, ale nevíte, jak upoutat jeho pozornost jako žena. Nevadí. Svět ženy přichází s tipy, které vám pomohou nenápadně a nenuceně zajmout. Kdo ví, třeba z toho bude láska jako z románu!
svetzeny.cz