Přejít k hlavnímu obsahu

Dětská herecká hvězda Amanda Bynes: Zářnou kariéru vystřídaly drogy, léčebna i zbavení svéprávnosti

Info ikona
Amanda Bynes

Vzpomínáte si na sladkou a sympatickou dívku, která na přelomu 90. let zářila v Hollywoodských romantických komediích? Amanda Bynes tehdy byla na vrcholu slávy. Miláček Ameriky ale pozornost veřejnosti a médií dlouho nevydržela. Jak dnes vypadá?

Amanda propadla návykovým látkám, byly ji diagnostikovány psychické choroby a nakonec byla zbavena svéprávnosti. Nyní, po devíti letech, soud uznal, že je herečka znovu svéprávná. Dnes už byste ji ale nejspíše nepoznali. Z americké hvězdičky se stala punková slečna s piercingy a tetováním na obličeji, která se touží stát nehtařkou. V naší galerii najdete jak se tato hvězda měnila v průběhu let.

Na vrcholu slávy v dospívajících letech

Amanda Bynes (36) svou hereckou kariéru začala jako velmi mladá. Na televizních obrazovkách se objevila již v 7 letech, a to v komerční reklamě. Od té doby se objevovala v různých divadelních a muzikálových představeních. Navštívila i herecký komediální tábor, který ji byl osudným. Právě tam si jí totiž všiml americký filmový producent, který jí otevřel dveře do profesionálního hereckého světa.

Sen, který se proměnil v noční můru

Postupem času za své působení získala několik ocenění, byla velmi uznávaná a stala se opravdovým miláčkem Ameriky. Zahrála si dokonce vedle opravdových filmových legend, jako jsou John Travolta, nebo Colin Firth. Všechno to zní jako americký sen, který se ale velmi rychle proměnil spíše v noční můru. 

Zoufalá manželka Eva Longoria se téměř v padesáti ukázala bez make-upu. Fanoušci nevěří svým očím

svetzeny.cz

Drogy a psychické problémy

Bohužel není nic neobvyklého, že takto mladé hvězdy, které jsou zahrnuty světly reflektorů a mediální pozorností, přestanou svou slávu brzy zvládat. Ani u Amandy tomu nebylo jinak. V roce 2012 byla obviněna z řízení pod vlivem návykových látek, za což dostala tříletou podmínku. Místo toho, aby se ze svého přestupku poučila, v protizákonných přestupcích vesele pokračovala dál. Hned o rok později byla obviněna z nelegálního držení marihuany. Její špatné chování se dále stupňovalo. Ještě tentýž rok založila požár na příjezdové cestě svých sousedů. Po těchto událostech byla Bynes hospitalizována a zbavena svéprávnosti, kterou za ni dočasně převzala její matka. Ani to její zvláštní chování nezastavilo.

V roce 2014 obvinila svého otce ze sexuálního obtěžování. Své myšlenky tenkrát sdílela na sociální síti Twitter, díky čemuž získala kauza obrovskou mediální pozornost.

Oficiálně nemocná

Zvláštní chování a výroky Amandy Bynes konečně dostaly určité vysvětlení. Amandě byla diagnostikována bipolární a maniodepresivní porucha, což je velmi závažné psychické onemocnění. Opět tak byla zbavena svéprávnosti, která byla znovu svěřena do rukou její matky.

Po několikaroční hospitalizaci, psychiatrické léčbě a odvykací kůře, se Amanda pomalu dala do pořádku a veřejně se za své chování omluvila. Zároveň také přiznala, že v době, kdy experimentovala s návykovými látkami, se vedle užívání marihuany objevil také kokain, extáze a především Adderall, což je lék na předpis, který užívají lidé trpící ADHD.

 

Dědičnost po rodičích: matka rozhoduje o inteligenci, otec může za vaše duševní zdraví

svetzeny.cz

Nový začátek

Začátkem loňského roku právní zástupce Amandy Bynes podal návrh na její navrácení svéprávnosti. Tvrdil, že její zdravotní stav se zlepšil a její soudní ochrana již není nutná. Shodli se na tom i její rodiče. Amandě Bynes byla tedy v březnu minulého roku navrácena její svéprávnost a je tak opět volná. Svou druhou šanci na život bere opravdu vážně. Nejen, že naprosto změnila svůj vzhled, radikálně změnila svou barvu vlasů a nechala si potetovat obličej. Našla i svého životního partnera, se kterým se po krátké známosti zasnoubila. Nicméně se pár rozhodl, že na svatbu je ještě brzy, proto zásnuby odvolal. Jsou ale stále spolu a vypadají šťastně. Amanda už se do hereckého světa vrátit nechce. Momentálně studuje kosmetickou školu a jejím snem je stát se nehtařkou.

Zdroj článku