Přejít k hlavnímu obsahu

Dědičnost po rodičích: matka rozhoduje o inteligenci, otec může za vaše duševní zdraví

V každém z nás se nějakým způsobem odráží naši rodiče. Přirozeně tak máme predispozice k některým fyzickým i duševním rysům. I přes to, že je otázka genetiky velmi komplexní a složitá, vědci dokázali odhalit, po kom z rodičů jsme podědili určité rysy. Za co tedy vděčíte své mamince a za co naopak tatínkovi?

Co dědíme po matce:

Inteligenci

Ačkoliv se přes tento fakt mužská ega těžko přenášejí, jejich potomci dědí inteligenci po své matce. Důvod je zcela jednoduchý. Geny inteligence jsou neseny na chromozomu X, přičemž ženy mají přirozeně dva, zatímco muži pouze jeden. Vyšší podíl vlivu na inteligenci má tedy matka, ale nemusí to být vždy jednoznačné. V tomto případě hrají roli i další geny a faktory.

Problémy se spánkem

Nespavost se s dítětem může nést již od té doby, kdy jej maminka nosila v bříšku. Dítě je na matku bezpodmínečně napojené a matka na něj tak automaticky přenáší všechny problémy, se kterými se potýká. Konzumuje-li v těhotenství kávu, kofein konzumuje i dítko. Neklid způsobený právě kofeinem dítě může provázet i dále v životě.

 

Mohlo by se vám líbit

Arabský horoskop: Obsahuje 12 znamení, která prozadí vaše schopnosti, charaker, ale i neřesti 

Je starý stovky let, ale stále tak trochu tajemný a mystický. Pro mnohé je to astrologie, která je neznámá. Podobně jako klasický horoskop se odvíjí od data narození. A co se z něj dozvíte? Nejčastěji zvýrazňuje schopnosti, vlastnosti, charakter a vaše přednosti.
svetzeny.cz

Životní elán a temperament

To, že je dítě osobnost s velkým charakterem a temperamentem, dokáží rodiče poznat poměrně rychle. Obecně se dá říct, že ženy jsou více energické, temperamentní a rády dosáhnou svého. Muži jsou naopak v hodně případech spíše flegmatičtí a klidní. Ve hře jsou samozřejmě i další dispozice, které musíme brát v potaz. V genetice není nic jednoznačné.

Známky stárnutí

Jsou ženy, u kterých byste ani zdaleka neodhadli jejich skutečný věk. Patří-li mezi ty šťastlivce, kteří vypadají mladší, je velká pravděpodobnost, že jejich potomek bude mít to štěstí také. V opačných případech je to i u potomků naopak. Ženy mají obecně tenčí kůži a pokožku, na které jdou vrásky a nedokonalosti vidět mnohem více, než u mužů. Nemusí to být ale pravidlem. Pokožku samozřejmě v průběhu života ovlivňuje velká spousta dalších faktorů, jako je třeba pobyt na slunci, využívání solária, správná hydratace, nebo péče o pleť.

 

Mohlo by se vám líbit

Test: Zodpovězte si 10 jednoduchých otázek a odhalte, jaký je doopravdy váš život

Tento zábavný psychologický test pomůže odhalit vaše vnitřní pocity, které se bezprostředně týkají vašeho života. Nejde o žádné obecné výsledky ani zde neexistuje jediná správná možnost. Jednoduše odpovídejte dle svého prvotního pocitu a zjistíte, jak vnímáte svůj život.
svetzeny.cz

Co dědíme po otci:

Duševní onemocnění

V tomto případě hraje roli to, v jakém věku muž své dítě zplodí. Je-li ve starším věku, může svému potomkovi kvůli méně kvalitnímu spermatu předat mutantní geny. Právě ty mohou vést k duševním chorobám nebo jiným psychickým onemocněním. Nepříznivý duševní stav sice může dítěti předat i matka, ale u starších mužů je tato pravděpodobnost vyšší.

 

Mohlo by se vám líbit

Nešetřete na své ženě: Čím více utratíte, tím šťastnější bude váš život

Zní to jako klišé, ale je to opravdu tak. Spokojená žena se rovná spokojené manželství. Žena je totiž ve většině případů právě ta, která vytváří zázemí a teplo domova. Proto, jestliže chcete spokojené manželství a vztah, rozhodně na své drahé polovičce nešetřete.
svetzeny.cz

Chrup

Všem je jasné, že nejdůležitější roli v tomto případě hraje především ústní hygiena a péče. Nicméně, zejména ze strany otce hrozí dispozice k problémům s chrupem, tvorbě zubních kazů, plaku a kamene. Geny mužů bývají v tomto případě aktivnější.

Otisky prstů

Otisky prstů nejsou u žádných lidí na světě totožné. Bylo ale zjištěno, že mezi genetické rysy zděděné po otci, je zcela jistě zahrnuta i genetická složka otisku prstů. Otisky prstů mezi otcem a jeho potomkem tak nejsou totožné, avšak jsou si extrémně podobné.

 

Co váš potomek zdědí po vás a co po vašem partnerovi?
Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku