Přejít k hlavnímu obsahu

Studie: Vědci zjistili, že výška souvisí s vaší inteligencí. Rozdíly zpozorovali už u tříletých dětí

To, zda patříme k menším lidem nebo jsme vysocí, úzce souvisí s genetikou. Vědci zjistili, že jedna z těchto dvou skupin je inteligentnější a vědecká studie potvrzuje, že na naši inteligenci má tedy vliv nejen genetika , ale i fyzické vlastnosti. Do jaké skupiny patříte vy?

Pokud jde o inteligenci člověka, vstupuje do hry mnoho faktorů. Na jedné straně hraje v rozvoji inteligence důležitou roli otázka, čím se člověk zabývá v běžném životě. Například ten, kdo se učí hrát na hudební nástroj, je obvykle inteligentnější než lidé bez těchto znalostí.

Výška má vliv na inteligenci

Ale důležitou roli hrají samozřejmě i dědičné faktory. Pokud máte velmi inteligentní rodiče, je velká pravděpodobnost, že vy sami patříte k těm inteligentnějším. Jak ale nyní vědci ve své studii zjistili, zdá se, že na inteligenci má vliv i jedna zásadní fyzická vlastnost.

Otestujte se: Jediný pohled na obrázek určí, jak vysoká je vaše emoční inteligence

Inteligence není jen o logickém uvažování nebo mazanosti. Existuje hned několik druhů inteligence a v současné době se často mluví i o novém typu: emoční inteligenci. Emoce jsou součástí každého člověka a často definují celou osobnost. Emoční inteligence je schopnost jednotlivce porozumět pocitům druhého člověka. Otestujte tu svoji pomocí jediného obrázku, který vám napoví, jaká je ta vaše.
svetzeny.cz

Vědecká studie odhalila výsledky

Výzkumníci z Princetonské univerzity zjistili, že vyšší děti měly lepší výsledky v kognitivních testech než nižší děti. A to se dalo prokázat již ve třech letech, tedy tak brzy, že školní vzdělání a jeho kvalita ještě nemohla mít vliv na inteligenční vývoj dítěte. Vědci došli k závěru, že inteligence je geneticky podmíněna v ještě větší míře, než se původně předpokládalo, a že svou roli hrají i fyzické vlastnosti, jako je výška.

Čtěte také: 7 znaků, které odhalí výšku vaší emoční inteligence

Podívejte se do své firmy

A když se podíváte na manažerská patra společností, zdá se, že se tento předpoklad potvrzuje. Není neobvyklé si všimnout, že zde pracuje více vysokých než nízkých lidí. Na jedné straně to má jistě psychologické důvody, protože vysocí lidé působí asertivněji a máme k nim přirozeně větší respekt. Na druhou stranu je podle studie stejně možné, že za úspěch těchto lidí může vyšší inteligence vzhledem k jejich výšce.

Zdroj článku