Přejít k hlavnímu obsahu

Lidé s vysokým IQ mají společné zvyky, které byste do nich neřekli. Zjistěte, zda je děláte také

Lidé s vysokým IQ mají tendenci vykazovat značně rozmanité zvyky a chování, které někdy mohou působit jako podivné, excentrické nebo odlišné, například když si povídají sami se sebou. Přečtěte si o 6 nejčastějších zvyků lidí s nadprůměrným IQ a zjistěte, kolik z nich děláte vy.

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Zopakujte si učivo českého jazyka ze základní školy. Prošli byste bez chybičky? Otestujte svoje znalosti

Český jazyk, naše verná společnice od první třídy, nás provází celým naším základním školním dobrodružstvím. Možná někoho potrápil, když jsme časovali slovesa, skloňovali podstatná jména, nebo se pokoušeli odhalit tajemství interpunkce. Ale teď, jako odměnu za naši oddanost, přinášíme kvíz, který vám umožní otestovat svoje znalosti a oslavit krásu českého jazyka!
svetzeny.cz

Lidé s vysokým IQ si často okusují nehty

Jedním ze zlozvyků, který může být charakteristický pro lidi s vysokým IQ, je okusování nehtů. Tento zlozvyk často souvisí s úzkostí a nadměrným stresem. Lidé s vysokým IQ mají tendenci k hlubšímu uvažování a více vnímají své okolí, což může vést k vyšší nervozitě. Pokud si však všimnete, že si často koušete nehty, můžete se pokusit najít lepší způsoby, jak efektivněji zvládat stres, jako je meditace, jóga nebo sport. Může vám pomoci také antistresový míček nebo třeba dechová cvičení.

Nadprůměrně inteligentní lidé mívají nepořádek kolem sebe

Dalším znakem lidí s vysokým IQ může být nepořádek v pracovním prostoru. Tito jedinci často věnují svou energii a pozornost hlavně intelektuálním úkolům a mohou opomíjet organizaci svého fyzického prostoru. Jejich pracovna tak občas vypadá jako po explozi, ale oni sami mají ve svém chaosu poměrně přehled. Pokud patříte mezi ty, kdo mají v pracovně jeden velký zmatek, měli byste se pokusit vytvořit si nějaký systém organizace a zkusit si lépe naplánovat svůj pracovní den, abyste pak měli více volného času pro sebe.

Lidé s vysokým IQ často mluví sprostě

Někteří lidé s vysokým IQ mohou být náchylní k používání sprostých slov. Toto může souviset s jejich nekompromisním přístupem k vyjadřování jejich názorů. Vulgarismy však nejsou příliš vhodné, zejména v pracovním prostředí nebo někde, kde vás mohou slyšet ostatní lidé. Pokud patříte mezi ty, kteří často nadávají, zkuste své nadávky nahradit mírnějšími formami nebo je striktně používat jen tam, kde jste sami.

Mohlo by se vám líbit

4 jednoduché otázky jsou klíčem k vaší osobnosti. Kterou osobnost máte vy?

Myers-Briggs Type Indicator (MBTI) je jedním z nejznámějších a nejčastěji používaných nástrojů pro hodnocení osobnosti. Tento test byl vyvinut v první polovině 20. století a od té doby získal velkou popularitu v různých oborech, včetně psychologie nebo vzdělávání. Přečtěte si, jak MBTI funguje, a jak může pomoci jednotlivcům lépe pochopit sebe i ostatní.
svetzeny.cz

Nadprůměrně inteligentní jedinci si často povídají sami se sebou

Zajímavým zvykem některých jedinců s vysokým IQ je povídání si sami se sebou. Toto může být způsob, jakým tito lidé řeší problémy a přicházejí na nové myšlenky. Na první pohled toto chování sice působí poněkud výstředně, ale ve skutečnosti nejde o žádný znak „bláznovství“, ale spíše o určitou formu komunikace se svojí vlastní myslí.

Lidé s vysokým IQ mají sklon k prokrastinaci

Prokrastinace trápí mnoho lidí, včetně těch s vysokým IQ. Nadprůměrně inteligentní jedinci často vyžadují složité úkoly a mohou mít tendenci odkládat ty menší a příliš primitivní úkony. Nakonec pak mohou odkládáním činností ztratit i několik hodin času. Pokud patříte mezi ně, měli byste se pokusit rozvíjet své dovednosti v plánování a správě času, abyste se vyhnuli mrhání časem a zbylo vám ho více na zábavu.

Nadprůměrně inteligentní lidé se často oddávají dennímu snění

Posledním zvykem, který může být spojen s lidmi s vysokým IQ, je denní snění. Tito jedinci mají často živé fantazie a jsou schopni hloubat nad různými myšlenkami a koncepty. To jim pomáhá rozvíjet kreativitu a přináší nové nápady. Občas tak tito lidé působí zasněným dojmem, nebo se stává, že přes svoje myšlenky nevnímají okolí. Nicméně je třeba najít rovnováhu mezi denním sněním a bytím v realitě, abyste nakonec nezůstali jen u nápadů.

Zdroj článku