Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Zopakujte si učivo českého jazyka ze základní školy. Prošli byste bez chybičky? Otestujte svoje znalosti

Český jazyk, naše verná společnice od první třídy, nás provází celým naším základním školním dobrodružstvím. Možná někoho potrápil, když jsme časovali slovesa, skloňovali podstatná jména, nebo se pokoušeli odhalit tajemství interpunkce. Ale teď, jako odměnu za naši oddanost, přinášíme kvíz, který vám umožní otestovat svoje znalosti a oslavit krásu českého jazyka!

Pro:

  1. Vzdělání je moc - Jedno z hlavních argumentů pro povinnou školní docházku je, že vzdělání je klíčem k úspěšné budoucnosti. Vždycky se vám může hodit vědět, že E=mc^2, ačkoli se to vám v běžném životě nejspíš zrovna nehodí. Ale kdo ví, co bude zítra, že?

  2. Sociální dovednosti - Ve škole se setkáváte s různými lidmi, což je super příležitostí na rozvoj vašich sociálních dovedností. Bez povinné školní docházky byste zůstali doma a jen si hráli na konzolích - a to by byla škoda!

  3. Ranní show - Kdo by nechtěl zažít tu vzrušující ranní show, když se snažíte dostat do školy včas? Až budete starší, budete na tyhle rána vzpomínat s úsměvem a řeknete svým dětem: "Tak takhle to bylo v mých časech!"

Proti:

  1. Ranní peklo - Jak jsme už zmínili, ranní vstávání není zrovna oblíbenou aktivitou. Povinná školní docházka znamená, že se musíte každý den probudit a vstát z postele. Protiargumentem je, že by nám mohli dát více času na spánek. Proč škola nemůže začínat v poledne?

  2. Přeplněné třídy - Může být frustrující, když sedíte ve třídě s dalšími třiceti dětmi a snažíte se soustředit na učivo. Někdy se zdá, že by bylo efektivnější učit se doma, kde vás nic neruší, a pokud něco nepoznáte, můžete se prostě podívat na internet.

Takže je povinná školní docházka pořádným peklem, nebo vzrušující dobrodružství? To závisí na úhlu pohledu. Bez ohledu na to, zda jste pro nebo proti, je jedna věc jistá - školní léta si budete pamatovat celý život. A pokud vám to pomůže, tak nezapomeňte, že i ty nejhorší rána ve škole se dají zvládnout s úsměvem.

Otestujte si svoje znalosti ze základní školy

Mohlo by se vám líbit

Jak by vypadaly celebrity, kdyby neexistovala plastická chirurgie: Kreativní grafik vytvořil jejich podoby. Některé byste možná nepoznali

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak by vypadaly některé celebrity, kdyby plastická chirurgie a estetické úpravy neexistovaly? Talentovaný grafik jménem Hidreley tuto myšlenku přetvořil do reality. Byly by podle vás tyto slavné osobnosti v dnešní době bez plastických úprav krásnější?
svetzeny.cz
Zdroj článku