Přejít k hlavnímu obsahu

Zábavný test: Jak vysoká je vaše emoční inteligence? Co uvidíte jako první na obrázku rozhodne

Info ikona
emoční inteligence

Inteligence není jen o logickém uvažování nebo mazanosti. Existuje hned několik druhů inteligence a v současné době se často mluví i o novém typu: emoční inteligenci. Emoce jsou součástí každého člověka a často definují celou osobnost. Emoční inteligence je schopnost jednotlivce porozumět pocitům druhého člověka. Otestujte tu svoji pomocí jediného obrázku, který vám napoví, jaká je ta vaše.

Provedení testu

Je velmi těžké být objektivní při určování emoční inteligence, jelikož se jedná o opravdu složitou záležitost, se kterou si dokonce lámou hlavu i mnozí vědci. Existuje však jeden zábavný vizuální test, který vám pomůže určit, jak jste na tom s emoční inteligencí. Jeho provedení je opravdu velice jednoduché. Podívejte se na obrázek níže a zjistěte, čeho jste si na obrázku všimli jako první. Poté se podívejte na vyhodnocení testu.

Kvíz: Uhodnete názvy českých pohádek dle emotikon? Všech 11 určí správně jen opravdový znalec

svetzeny.cz

Info ikona
Dívka se zrcadlem

Vztah máma a dcera: Čtyři fáze, kterým se nelze vyhnout

svetzeny.cz

Vyhodnocení

1. Viděli jste jako první temnou oblohu

Pokud jste si jako první všimli temné oblohy, jste někdo, kdo obdivuje lidi ve vašem životě a dokáže se o ně řádně postarat. Lidi ve svém okolí milujete a jste schopní se pro ně obětovat, ať už si toho druzí všimnou či nikoliv. Ve skutečnosti totiž nepotřebujete uznání za svoji ochotu či pomoc, vše děláte pro druhé nezištně. Jenže občas děláte věci pro druhé až příliš mechanicky, aniž byste se dívali dál do budoucnosti. Navíc často přehlídnete, že někdo vaši pomoc potřebuje, dokud si o ní sám neřekne. Vaše emoční inteligence není příliš vysoká a chybí vám objektivita. Nicméně vždy alespoň poznáte, kdy jste druhému člověku ublížili.

2. Viděli jste jako první ženu

Pokud jste si při pohledu na fotografii všimli jako první ženy, jste typ člověka, který upřednostňuje pocity a myšlenky druhých před svými vlastními. Vaše emoční inteligence je poměrně silná a dokážete se do druhých velmi dobře vcítit. Znáte svoji schopnost empatie a neváháte ji využít. Někdy to pro vás však může být vyčerpávající, nezapomeňte také myslet občas sami na sebe. Ujistěte se, že do ostatních investujete jen tolik emocí, kolik je opravdu nutné, jinak budete časem frustrovaní a unavení.

3. Viděli jste jako první zrcadlo

Pokud jste při pohledu na fotografii viděli jako první zrcadlo, máte nejvyšší skóre emoční inteligence v tomto testu. Vaše emoční inteligence je opravdu vysoká, ale mnohdy to pro vás může být překážkou, jelikož nedokážete být v některých věcech příliš objektivní a příliš se řídíte svými city. Navíc stejně jako zrcadlo i vy můžete díky své nadprůměrné emoční inteligenci často odrážet emoce jiných lidí více, než byste měli. Často hledáte příčinu v sobě, pokud je někdo smutný či rozzlobený. Snažíte se přijít na to, co jste udělali špatně, nebo jakou jste udělali chybu. Máte dokonalou schopnost číst emoce, ale máte problém vysledovat jejich zdroj a často tak přejímáte emoce druhých na sebe.

Takhle se chová ideální žena podle mužů: Krásná být nestačí

svetzeny.cz

Bez ohledu na váš výsledek v tomto zábavném testu se snažte více zaměřit na své emoce i emoce ostatních kolem vás. Pomáhá to budovat pevnější a kvalitnější vztahy a přináší to harmonii do každodenního života.

Zdroj článku