Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Uhodnete názvy českých pohádek dle emotikon? Všech 11 určí správně jen opravdový znalec

Jak dobře znáte české pohádky? Ověřte si to v našem zábavném kvízu. Vaším úkolem bude poznat názvy známých českých pohádek dle emotikon, které slouží jako nápověda. Zvládnete určit správně všech 11 pohádek? V tom případě jste skutečný znalec tohoto žánru.

Uhodnete názvy českých pohádek dle emotikon?

Považujete se za opravdového znalce českých pohádek? Zda tomu tak opravdu je, si můžete ověřit v našem jednoduchém kvízu. Ke každému číslu od 1 do 11 jsou přiřazeny různé emotikony, které vám mají napovědět, o jaký název pohádky se jedná. Vaším úkolem je uhádnout všech 11 názvů českých pohádek – to se povede jen skutečnému znalci. Řešení naleznete na konci článku, je ale možné, že vás napadne i nějaká alternativní odpověď, krásných českých pohádek totiž existuje spousta.

Info ikona
321135001_875820007097878_7890817731757301409_n.jpg

Zajímavosti z českých pohádek

Věděli jste, která česká pohádka je dle serveru Kinobox vůbec nejpopulárnější ze všech? Možná tipujete legendární pohádku Tři oříšky pro Popelku, která je velmi oblíbená nejen v Čechách, ale i v zahraničí. Tak tomu ale není, první místo obsadila rovněž velmi divácky populární pohádka S čerty nejsou žerty. Hlášky z tohoto filmu již zlidověly. K této pohádce se váže hned několik zajímavostí. Například to, že princezna Adélka (Monika Pelcová) a Petr (Vladimír Dlouhý), se do sebe zamilovali i ve skutečnosti. Bohužel jim ale vztah nevydržel. Možná pro vás bude novinkou také to, že mlynář Máchal se původně měl jmenovat Mácha, ale filmaři od tohoto záměru upustili, aby si lidé nespojovali tuto pohádkovou postavu se slavným básníkem Karlem Hynkem Máchou. Natáčení se nevyhnula ani nepříjemnost v podobě požáru, došlo k nehodě, při které vzplály kostýmy čertů, kteří byli posléze převezeni do nemocnice.

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Tato slova už vaše děti znát nebudou. Význam českých slov, která se již příliš nepoužívají. Odhalíte všechna?

Čeština je neuvěřitelně bohatý jazyk, kdy stále vznikají nová slova. Naproti tomu některá slova pomalu upadají v zapomnění, většinou kvůli tomu, že věci, které označovala, se již zkrátka nepoužívají, nebo se pro dané věci objevil nový výraz, který se ujal lépe. Otestujte své znalosti ohledně slov, která se dnes již příliš nepoužívají!
svetzeny.cz

Druhou nejoblíbenější pohádkou jsou dle žebříčku již výše zmíněné Tři oříšky pro Popelku. Těžko si představit, že by Popelku měl hrát někdo jiný než Libuše Šafránková, která se tehdy zhostila své role naprosto skvěle a získala si srdce diváků. Původně však Popelku měla hrát herečka Jana Preissová. Jenže ta otěhotněla, a tak filmaři kontaktovali Libuši Šafránkovou. I Pavel Trávníček svou roli prince neměl hned jistou. Režisér Václav Vorlíček zvažoval obsadit například Jaroslava Drbohlava, který si nakonec zahrál Vítka. Ani Popelce se nevyhnuly nehody, namísto požáru však problémy dělal sníh. V závěrečné scéně, kde se spolu princ a Popelka prohání, zapadl princův kůň do sněhu. V jiné scéně bylo potřeba vyšlapat hercům cestičky, a to doslova, jelikož sníh byl příliš hluboký.

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Ověřte si své znalosti. Test z biologie by měl zvládnout každý absolvent 8. ročníku základní školy

Co se vrátit na základní školu a procvičit si znalosti z bilogie člověka? Připravili jsme pro vás test z učiva pro osmáky. Zjistěte, jak jste na tom a připomeňte si základní fakta o lidském těle. Může se vám to hodit.
svetzeny.cz

Třetí nejoblíbenější pohádkou žebříčku je Byl jednou jeden král, film byl natočen roku 1954. Představitelka hlavní role, Marušky, se k natáčení nachomýtla náhodou, zaujala Jana Wericha, když za ním po představení přišla pro podpis. Tehdy ještě netušila, jakou skvělou příležitost pro ni osud přichystal. Zajímavostí také je, že příběh byl inspirován různými pohádkami ze světa. Jan Werich si ale prosadil v pohádce více humoru, zřejmě i proto je tak oblíbená.

Řešení kvízu

Info ikona
x
Zdroj článku