Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Odvolávám, co jsem odvolal, a slibuji, co jsem slíbil. Jak dobře znáte oblíbené české pohádky? Otestujte se

Kdo by nemiloval české pohádky, ať už se jedná o Popelku, Pyšnou princeznu nebo Anděla Páně? Vracíte se rádi do dětských let při sledování pohádek? Jaká pohádka je vaše oblíbená, na kterou nedáte dopustit? Pojďte si připomenout klasické české pohádky, které nikdy nezestárnou, ale nezapomněli jsme ani na ty moderní.

Jak dobře znáte tradiční, ale i moderní české pohádky? To zjistíte v dnešním kvízu. Postup je velmi jednoduchý. U každé otázky vyberte jednu z uvedených odpovědí a na konci testu vás čekají výsledky. Můžete si porovnat správné odpovědi, pokud zvládnete odpovědět na všech 10 otázek, jste opravdový mistr.

Češi jsou pohádkový národ

Kdo by neměl Vánoce spojené s českými pohádkami, které jsou oblíbené i ve světě? Co Čech, to milovník pohádek. Kinobox.cz vydal žebříček těch nejoblíbenějších pohádek v roce 2019 a výsledky nejsou nijak překvapivé.

  • 87% S čerty nejsou žerty (1985)
  • 86% Tři oříšky pro Popelku (1973)
  • 84% Byl jednou jeden král... ( 1954)
  • 83% Šíleně smutná princezna (1968)
  • 83% Ať žijí duchové (1976)
  • 83% Tři veteráni (1983)
  • 82% Pyšná princezna (1952)
  • 82% Dívka na koštěti (1971)

Nejdražší pohádka

Dřívější pohádky nebyly příliš nákladné, co se financí týče, a staly se z nich klasiky, které vezmou za srdce každého diváka. Nejdražší pohádka stála 65 milionů korun a byla natočena v roce 2019. Jan Cina, Ondřej Vetchý nebo Jana Plodková si zahráli hlavní role v pohádce Čertí brko. Ovšem ani hvězdné obsazení pohádce nepomohlo a oblibu si mezi diváky nezískala. 

 

Výsledky

0-3 správných odpovědí

Jejda! Pohádky nejsou asi vaše parketa, nevadí, zkoušejte dál. Naštěstí se blíží vánoční svátky a vy tak vše můžete lehce dohnat.

4-6 správných odpovědí

To je skvělé! Máte dobrý přehled o českých pohádkách, ale chce to ještě trochu cviku. Příště to bude ještě lepší!

7-10 správných odpovědí

Gratulujeme! Vám není co vytknout. Patříte mezi opravdové znalce českých pohádek. Vás jen tak něco nezaskočí.

Jaká je vaše nejoblíbenější pohádka? Napište nám do komentářů. 

Zdroj článku