Přejít k hlavnímu obsahu

Osudová láska: Josef Abrhám, přežil svou životní lásku Libuši Šafránkovou o 11 měsíců. Jak jejich zamilovaný příběh začal?

Zemřel jeden z nejpopulárnějších herců v Česku, bylo mu 82 let. Jeho milovaná manželka loni v červnu podlehla rakovině, přežil ji tak o pouhých 11 měsíců. Jak se tento krásný pár seznámil?

Libuše a Josef se dlouho na jevišti jen míjeli až mezi nimi přeskočila jiskra. Jeho dlouholetou partnerkou byla tehdy zpěvačka Naďa Urbánková, v roce 1976 ji ale opustil, aby si vzal svoji filmovou Popelku. Vychovali spolu syna Josefa, který jim dal tři vnoučky Josefa, Antonína a Benjamina a vnučku Lauru.

Abrhám v roce 1962 absolvoval pražskou DAMU a odehrál tři sezóny v Divadle na Vinohradech, po kterých až do roku 1992 působil v Činoherním klubu. Po dvouletém angažmá v Národním divadle z prken odešel natrvalo a hrál už jen ve filmech a televizi.

Info ikona
Abrham

Libuše Šafránková (52) už od útlého dětství hrála a zpívala s místními ochotníky. Později absolvovala konzervatoř a zahrála si nezapomenutelnou Barunku v Moskalykově filmu Babička. Po roce v Divadle Za branou se přesídlila do Činoherního klubu, kde poprvé potkala Josefa Abrháma, o třináct let staršího sympatického kolegu. První roky se jen míjeli, jelikož neúčinkovali v žádné společné hře. Později ale přiznali, že jeden o druhém moc dobře věděli. Bylo jen otázkou času, kdy začne jejich zamilovaný příběh.

Jejich svatba se konala v roce 1976 v kostele a zanedlouho poté se jim narodil syn Josef. Ze Šafránkové a Abrháma se stal jeden z nejstabilnějších a nejpříkladnějších párů českého showbyznysu až do náhlé smrti Libušky 9. června 2021.

Josef Abrhám celkem natočil víc jak padesát filmů, za roli policisty v Šakalích letech Jana Hřebejka získal Českého lva. Manželský herecký pár si společně zahrál například v komedii Svatební cesta do Jiljí nebo ve filmu Vrchní, prchni!, který je jeden z nejoblíbenějších filmů dodnes.

Monika Absolonová se dojala k slzám! Se show Tvoje tvář má známý hlas se rozloučí velkolepě. Na finále dorazili i synové

Krásná Monika Absolonová (45) dojme nejen vás, ale i sama sebe. Na finálový večer ji totiž přišli podpořit i oba dva synové, před kterými předvedla neskutečné vystoupení.
svetzeny.cz