Přejít k hlavnímu obsahu

Barvy mají vliv na vaši osobnost: Otestujte se a poznejte, jací doopravdy jste

Barvy jako takové mají v životě nedoceněný význam. Jaká je vaše oblíbená? Barvy, které upřednostňujete do určité míry ukazují to, jací jste, jaké máte v životě preference a postoje. Není žádným tajemstvím, že barvy dokážou člověka správně naladit či uklidnit. Jakým barvám dáváte přednost vy?

Věděli jste, že za tím, jakou barvu považujete za svou oblíbenou, se skrývají určité významy? Možná jste si svou oblíbenou barvu vybrali z nějakého důvodu, i když se v průběhu dospívání mění. Význam barev může být použit ke sdělení mnoha informací v závislosti na kontextu, ve kterém barvu používáme a často se využívá jako chytrý marketingový tah. Psychologie barev je obor, který zkoumá vliv barev na naše myšlenky, emoce a chování v každodenním životě. Vaše oblíbená barva vypovídá o vaši osobnosti, náladě, chování i chápání. Jaká je vaše první volba?

Info ikona
Test: Barvy

Červená

Červená barva ukazuje, že jste společenští, asertivní, energičtí, romantičtí a náchylní k impulzivnímu jednání a proměnlivým náladám. Cítíte hluboké sympatie k rodině a máte silný sexuální pud. Jste optimista, ale také nikdy neváháte vyjádřit své stížnosti. Vyzařujete silnou energii, kterou jen tak nelze přehlédnout.

Růžová

Jednou z vašich největších předností je intuice a pozitivní energie. Růžová barva pomáhá na cestě k vnitřnímu klidu, vášni i spokojenosti. Lidé, kteří mají rádi růžovou barvu mají zranitelnou duši, jsou opatrní a mají rádi velká gesta. Jejich kreativita je nakažlivá, proto k sobě přitahují zajímavé lidi. Konverzace s vámi nikdy nevázne, i přesto, že patříte spíše mezi introvertní typy lidí.

Oranžová

Oranžová je energický, živý odstín. Ti, kteří zbožňují jasně oranžovou barvu, jsou vnímáni jako vřelí a přívětiví lidé. Pokud si vybíráte oranžovou místo jiných odstínů, pravděpodobně máte sklony k dobrodružství. Nevyhýbáte se výzvám a nebojíte se změn. Jedním dechem ale můžete být také nezodpovědní.

Žlutá

Žlutá barva je plná radosti a světla. V jádru jste ambiciózní, cílevědomý a samostatný člověk. Život berete s nadhledem a neberete se příliš vážně. Ti, kteří mají v oblibě žlutou barvu, jsou v podstatě optimističtí, dobromyslní a můžete se na ně spolehnout. Tito lidé jsou velmi společenští s přátelskou povahou a silnou empatií, občas však jednají nezodpovědně.

Mohlo by se vám líbit

Šaty dle barevné typologie: Zjistěte, zda jste jarní, letní, podzimní nebo zimní typ a který odstín vás omladí

Konečně se oteplilo, jaro je tu. Určitě se všichni již těšíme, že konečně odhodíme vrstvy oblečení. Přinášíme vám inspiraci, v naší galerii najdete překrásné jarní šaty určené přesně pro váš barevný typ. Pokud jej neznáte, nahlédněte do našeho zjednodušeného rádce, který vás světem barevné typologie provede.
svetzeny.cz

Zelená

Zelená je barva přírody a růstu. Jste upřímní, morální, seriózní a citliví ke společenským zvyklostem a etiketě. Cítíte hlubokou náklonnost ke své rodině. Máte dobrý vztah k příroděVaše oblíbené činnosti se točí kolem všeho, co vám matka příroda nabízí, ať už jde o trávení času na zahradě, turistice či procházkám.

Modrá

Modrá patří k uklidňujícím barvám, pokud je vaše oblíbená, patříte mezi klidné a vyrovnané jedince. Máte velkou představivost a rádi se kreativně vyjadřujete. Lidé tíhnoucí k modré barvě jsou především okouzlující, přátelští a citliví. Umíte naslouchat, jste loajální, ale také potřebujete svůj klid a prostor.

Fialová

Jste perfekcionista, který v životě vyžaduje citovou jistotu. Rádi pomáháte lidem a jste vřelí, máte dobrou mysl, pohotový důvtip a schopnost pozorovat věci, kterých si ostatní nevšímají. Jste do jisté míry ješitní, drzí a nebojíte se zkoušet nové věci. Nedáváte šanci žádným pochybnostem a dáváte si velké cíle.

Zdroj článku