Přejít k hlavnímu obsahu

Den narození vám určí budoucnost: v neděli se rodí děti štěstěny, v pondělí milovníci rodiny

Info ikona
horoskop

Lidská osobnost je utvářena a ovlivňována mnoha věcmi. Co o vás může prozradit den vašeho narození? Například lidé narození v neděli mají velké štěstí.

Vaši osobnost ovlivňuje několik věcí. Může to být: datum narození, vaše znamení zvěrokruhu, postavení planet, když jste se narodili, váš prvek zvěrokruhu a také den v týdnu, kdy jste přišli na svět.

Nejprve si uvědomte, že je rozdíl mezi úplným datem narození a skutečným dnem narození. Zatímco numerologie se zabývá tím prvním, den narození je spíše planetární záležitost. Zajímavé je, že v helénistické astrologii jsou dny v týdnu skutečně pojmenovány podle planet nebo jiných hvězd. Jaký den je ten váš?

Pokud si lámete hlavu nad tím, jak zjistit den v týdnu, kdy jste se narodili, můžete jednoduše zadat přesné datum narození do Googlu a dostanete odpověď.

Lidé narození v neděli jsou šťastlivci

Podle astrologie mají lidé narození v neděli štěstí. Jejich vládnoucí hvězdou je Slunce, což obvykle znamená, že jsou bystří, kreativní, odvážní a hlasití. Slunce těmto lidem poskytuje auru a magnetickou sílu, jakou má samo. Neděle je také začátkem týdne, což naznačuje, že ti, kteří se v ní narodí, budou přirozenými vůdci. Tito lidé jsou svobodomyslní, rádi přispívají vlastními nápady, místo aby jen přikyvovali. Na druhou stranu mohou být také velmi sebestřední, pochybovační, autoritativní a nejistí.

Horoskop: Nejlepšími partnery do ložnice jsou Štíři, Vodnáři jsou podle hvězd naprosto nejhorší

svetzeny.cz

Lidé narození v pondělí se smyslem pro rodinu

Pondělí vládne Měsíc, který je podle astrologie mateřskou bytostí, jejíž kořeny tkví v oddanosti lásce a rodině. Lidé citliví, přizpůsobiví a laskaví. Rádi jsou doma, mají rádi pocit útočiště a stálosti a mají přirozenou chuť vybojovat si ve světě své místo pro sebe i svou rodinu. Mezi jejich méně oblíbené vlastnosti patří přecitlivělost, plačtivost a náladovost. Když něco nevyjde podle jejich plánu, tak jsou nešťastní a na dlouhou dobu se ocitnou v negativní náladě.

Lidé narození v úterý mají bojovného ducha

V řecké a římské mytologii je Mars (neboli Áres) bohem války, a proto lidé narození v úterý mají ohnivého a bojovného ducha. Tito lidé jsou odvážní, netrpěliví, energičtí, aktivní a odhodlaní dosáhnout úspěchu. Je to planeta, která je Zemi nejblíže, díky tomu mají lidé nezkrotnou touhu vést. Takoví lidé se přiklánějí ke změnám a nebojí se prozkoumávat neznámé oblasti. Lidé narození v úterý by však mohli být materialistické povahy, což negativně ovlivňuje jejich rozhodnutí i chování.

Lidé narození ve středu to umí se slovy

Středě vládne planeta Merkur, je to planeta pro cestování, finance a komunikaci. To těmto jedincům dává vlastnost dobře zacházet se slovy. Lidé narození ve středu mají také velmi logický přístup a rádi cestují, zejména se svými blízkými. Když už mluvíme o blízkých, zamilovaní lidé narození ve středu mají tendenci mít od svého partnera dlouhý seznam požadavků. Jsou velmi nároční a mají kvůli tomu problém navázat fungující vztahy.

Co se nosí: Nejkrásnější košile, které padnou jako ulité každé ženě. Zkuste oversize nebo mušelín

svetzeny.cz

Lidé narození ve čtvrtek jsou optimisté

V týdnu čtvrtek představuje planetu Jupiter. O planetě Jupiter se říká, že je nejpříznivější planetou v astrologii, přináší do života jedince růst, pozitivitu a optimismus. Lidé narození ve čtvrtek jsou navíc orientovaní na rodinu. Pokud máte tendenci udělat deset věcí pro to, aby vaše rodina byla šťastná, lidé narození ve čtvrtek jich udělají dvacet. Jsou vášnivý a od partnera vyžadují to samé, často se začnou nudit a jsou až příliš upřímní, což je dostává do problémů.

Lidé narození v pátek jsou romantici

Pátku vládne Venuše, planeta lásky, rovnováhy, krásy, romantiky, elegance a potěšení. O lidech narozených v pátek se říká, že jsou značně materialistické povahy, trochu líní, ale přesto jsou skvělí milenci. Lidé narození v pátek mají tendenci přitahovat kohokoliv ve svém okolí a jsou to velcí romantici. Když se jim to nedaří, obvykle na ně žárlí tak, že s nimi začnou soupeřit. Zkrátka mají problém se svým egem a často mluví především o sobě.

Lidé narození v sobotu jsou laskaví

V sobotu je zde vládcem planeta Saturn. Saturn je poslední planetou viditelnou na obloze pouhým okem ze Země. Je to planeta bohatství, svobody a zemědělství. O lidech narozených v sobotu se říká, že jsou laskaví, učenliví, moudří a praktické povahy, což je činí dobrými v podnikání. Lidé narození v sobotu dávají přednost samotě, ale mají skvělé organizační schopnosti. Mají trochu problém komunikovat s ostatními, protože občas působí velmi přísně a panovačně.

Zdroje: horoskopy.cz, astro.com, astropeople.com, bustle.com, bleskprozeny.cz