Přejít k hlavnímu obsahu

4 buddhistická moudra: Tyto principy vám pomohou zahojit rány na duši. Žijte šťastnější život už dnes!

„Neexistuje cesta ke štěstí, štěstí samo je tou cestou,“ pravil moudře Buddha. Víte, která další 4 moudra jsou pro buddhismus naprosto zásadní a dokáží zahojit rány na duši a naučit vás, jak žít šťastnější a spokojenější život?

1. Bolest je opravdová, utrpení je volba

Jedna ze vznešených pravd buddhismu říká, že bolest je přirozenou součástí našich životů. I když to může znít velmi pesimisticky, jakmile pochopíte tento princip buddhismu, uvidíte světlo na konci tunelu. Buddhismus radí, abyste přijali jako prostý fakt skutečnost, že v našich životech se každý setkáme s určitou mírou bolesti, větší či menší. I když zrovna prožíváme šťastné období, může nás něco zranit. Důležité je, jak k této bolesti přistoupíme. Buddhismus tvrdí, že čím více se bolesti bráníme a snažíme se jí odolávat, tím je to pro nás horší. Bolest se pak stává utrpením. Proto je lepší neotvírat staré rány a naučit se jít dál. Je důležité své pocity ventilovat, vyplakat se, ulevit si. Avšak nikdy se nesmíte dostat do fáze, kdy se v nich začnete utápět.

Mohlo by se vám líbit

Numerologie: Prozradí, jestli se k sobě s partnerem hodíte. Zjistěte, zda jste si souzeni!

Chtěli byst zjistit, zda se k sobě se svým partnerem hodíte a zdali je právě on tím pravým osudovým protějškem, se kterým jste si souzeni? Prozradí vám to jednoduchý numerologický výpočet vašich životních čísel.
svetzeny.cz
Info ikona
Buddhismus

2. Život přináší změny

Jeden okamžik může změnit den, jeden den může změnit život a jeden život může změnit svět,“ pravil Buddha. Jeho slova jsou pravdivá. Jenže lidský mozek nesnáší změny, má z nich totiž strach. Jakmile je pro nás něco úplně nové a neznámé, začne náš mozek panikařit. Jenže životní změny jsou nevyhnutelné. Mnoha lidem změnil život jeden chybný pohyb i chvilka nepozornosti. Musíte si uvědomit, že nelze zvrátit minulé události a také, že vás v životě ještě čeká spoustu změn, které vám mohou způsobit diskomfort. Hlavní je myslet pozitivně, pokud vás v životě potkají negativní události, věřte, že vše zlé je pro něco dobré, vše se děje z nějakého důvodu. Jednou bolest pomine a uvolní cestu štěstí. Držte se Buddhova moudra: „Nezabývejte se minulostí, nesněte o budoucnosti, soustřeďte svou mysl na přítomný okamžik.“

Info ikona
Štěstí

3. Každý jsme unikát, proto se s nikým neporovnávejte

Buddhismus věří, že každý z nás je unikátní a něčím výjimečný. V této víře jsou si všechny živé bytosti rovny, zároveň má za to, že vše je ve vesmíru propojené. Buddhismus proto považuje za nesmyslné, abyste se s někým porovnávali. Nikdo není nadřazený ani podřazený druhým. Tato víra vám umožní oslavovat svou jedinečnost a přijmout, že jste takoví, jací jste. Porovnávání nikam nevede, vždy ve vašich očích bude někdo úspěšnější, bohatší, chytřejší, krásnější, než jste vy. Zatímco se budete utápět ve svých komplexech, zcela přehlédnete, že dané osobě zase může scházet to, co dělá výjimečnými vás. Toto moudro je obzvláště důležité v dnešní době, kdy na sociálních sítích lidé vystavují své „dokonalé“ životy. To je však jen iluze, kterou se dané osoby snaží prezentovat. Na sociálních sítích každý ukazuje jen to nejlepší, to mějte na paměti, až si příště povzdechnete nad tím, že se má někdo „lépe“ než vy, ve skutečnosti to může být daleko od pravdy.

Mohlo by se vám líbit

Test osobnosti: Odpovězte na 10 otázek a zjistěte, které tarotové královně se podobáte a sdílíte s ní její ušlechtilé vlastnosti

Chtěli byste se o sobě dozvědět zajímavé věci? Pak postačí, když odpovíte na deset otázek, stačí si vybrat jednu ze čtyř možností. Převažující varianta odpovědi vám určí jednu ze čtyř tarotových královen, které se nejvíce podobáte.
svetzeny.cz

4. Přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno

Buddhistická víra hodně pracuje s dáváním. Věří, že platí heslo: „Přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno.“ Snažte se vždy k ostatním chovat tak, jak byste si vy přáli, aby se jednou někdo zachoval k vám. Buddhismus věří, že existuje karma – zákon příčiny a následku. Karmické následky se mohou projevit okamžitě, ale klidně i v příštím životě. Pokud chcete, aby se vám plnily vaše sny, musíte být dobrým člověkem, který dopřeje ostatním. Zášť a nepřátelství nemohou dát vzniknout ničemu dobrému.


 

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku
Mohlo by se vám líbit

Psychologický test Dva ostrovy: Vaše hodnocení postav v příběhu vypovídá o vašich životních prioritách

Tento psychologický test odhalí vaše životní priority. Stačí si pozorně přečíst příběh o dvou ostrovech a sestavit žebříček hodnocení postav dle sympatií. Překvapí vás, jak přesně umí test určit, na čem vám v životě skutečně záleží.
svetzeny.cz