Přejít k hlavnímu obsahu

Psychologický test Dva ostrovy: Vaše hodnocení postav v příběhu vypovídá o vašich životních prioritách

Info ikona
fantasy

Tento psychologický test odhalí vaše životní priority. Stačí si pozorně přečíst příběh o dvou ostrovech a sestavit žebříček hodnocení postav dle sympatií. Překvapí vás, jak přesně umí test určit, na čem vám v životě skutečně záleží.

Princip testu

Vaším úkolem bude přečíst si příběh níže. Vystupuje v něm celkem pět postav – dívka, moudrý muž, převozník, civilizovaný muž a divoch. Vaším úkolem bude tyto postavy seřadit dle sympatií. Přičemž první bude postava, která je vám v příběhu nejvíce sympatická a poslední pátá bude postava, která vám naopak bude velmi nesympatická.

Příklad sestavení žebříčku:

  1. dívka (nejsympatičtější)

  2. moudrý muž

  3. převozník

  4. civilizovaný muž

  5. divoch (nejméně sympatický)

Až budete mít žebříček sestavený, podíváte se dolů v článku na výsledky. Nyní si přečtěte příběh, na základě kterého své preference udělíte.

Psychologický test: Vyberte si jedny z osmi dveří. Vaše volba odhalí, po čem podvědomě toužíte a jaká budoucnost vás čeká

svetzeny.cz

Příběh o dvou ostrovech

Příběh se odehrává na dvou sousedících ostrovech. Jeden z nich je téměř neobydlený, v poklidu zde žijí jen dva muži. Jeden z nich je civilizovaný muž a druhý necivilizovaný divoch. Druhý ostrov je naopak hustě osídlený, pobývá zde mnoho lidí a je tu rušno. Jedním z obyvatelů druhého ostrova je i mladá dívka. Ta je bláznivě zamilovaná do civilizovaného muže, který žije na sousedním ostrově. Ráda by se s mužem viděla, a tak po nocích přemýšlí, jak by se na druhý ostrov dostala. Sama loď nemá, takže o pomoc bude muset poprosit někoho jiného. Na ostrově je jediný převozník, který vlastní svou loď a dopravuje lidi na sousední ostrov. Jednoho dne se proto dívka za ním vydá a zeptá se ho, kolik by stál transport na sousední ostrov. Převozník ji však velmi překvapí, když za cestu žádá velmi zvláštní odměnu. Peníze odmítne, ale chce, aby dívka po celou dobu jejich cesty na sousední ostrov zůstala nahá. Dívka je jeho návrhem zpočátku znechucena a s pláčem odchází. Má zlomené srdce a smutní, že už svého milovaného nikdy neuvidí.

Po chvíli přemýšlení se rozhodne, že vyhledá pomoc moudrého muže, který je na ostrově proslulý tím, že každému dobře poradí. Dívka se za ním vypraví a říká mu celý svůj příběh o tom, jak je zamilovaná a chce se dostat na sousední ostrov, ale převozník po ní vyžaduje, aby celou cestu jela v loďce nahá. Moudrý muž celou dobu pozorně naslouchá jejímu příběhu, pak praví: „Dělej, co ti říká tvé srdce, mé dítě.“ Dívka se rozhodne na jeho radu dát a poslechnout své srdce. Druhý den se vypraví za převozníkem a sdělí mu, že je ochotná jeho nabídku akceptovat. Převozník také souhlasí a vyplouvají tedy směrem k sousednímu ostrovu. Když se však dívka dostane na druhý ostrov, všimne si nahé dívky místní divoch a znásilní ji. V tom přichází civilizovaný muž, do kterého je dívka zamilovaná. Scénu, kterou vidí, si vyloží po svém, ztratí nervy a dívce řekne, že pro něj není dost dobrá a nikdy už ji nechce vidět a požádá ji, aby ostrov opustila. Nyní jste dočetli konec příběhu a je na vás, jak dle sympatií seřadíte jednotlivé postavy. Až budete mít hotovo, pokračujte a přečtěte si výsledky psychologického testu níže.

Info ikona
Ostrov

12 zákonů karmy, které vám změní život k lepšímu: Znáte všechny zásady, jejichž dodržování dělá lidi doopravdy šťastnými?

svetzeny.cz

Výsledky testu

Každá z postav reprezentuje určité životní priority a náhled na život. Vaše hodnocení postav tedy reprezentuje žebříček vašich životních priorit, přičemž první místo (nejsympatičtější postava) znamená nejdůležitější věci v životě a poslední páté místo (nejméně sympatická osoba) značí nejméně důležitou věc ve vašem životě. Jednotlivé postavy symbolizují:

Dívka – Vaše touha po šťastném partnerském vztahu

Moudrý muž – Symbolizuje, jak moc vaše životní rozhodnutí závisí na rozumu a logice

Převozník – Symbolizuje vaši touhu po penězích

Civilizovaný muž – Symbolizuje, jak moc vám záleží na názoru ostatních lidí

Divoch – Je symbolem vaší sexuální touhy

Špatná energie v domě: Víte, jak poznáte, že se v něm ukrývá? Odhalit to lze jednoduchým testem

svetzeny.cz