Přejít k hlavnímu obsahu

Evropský Karibik: Objevte ostrov Fuerteventura

Přemýšlíte, kde se v zimě ohřát? Zaleťte si na ostrov Fuerteventura. Slunce tu totiž svítí celý rok…

Zdejší bílé pláže s jemným pískem patří k těm nejkrásnějším v Atlantiku. Oceán hraje všemi odstíny modré a tyrkysové a v jeho vlnách se vydovádí nejen děti a dospělí, ale také surfaři či vyznavači windsurfingu a kiteboardingu. Zkrátka na Fuerteventuře, druhém největším z Kanárských ostrovů, se bude líbit každému, kdo miluje lenošení na slunci a nebo rád brázdí vody oceánu. 

To nečekáte!

Fuerteventura je ostrov sopečného původu a tomu také odpovídá jeho historie i krajina. Nemají tu skoro žádné památky a místo palem pokrývají ostrov vyhaslé krátery. Navíc tady prší v kuse maximálně týden do roka, takže vypěstovat cokoliv je téměř nemožné.Jednou z mála rostlin, jíž se zde daří, je aloe vera. Lokální produkty z ni jsou nejvyšší kvality. Pokud tedy nejste v hotelovém rezortu, kde to okolo vás kvete, protože zahradníci se snaží, máte pocit, že jste přistáli v měsíční krajině. To však neznamená, že by Fuerteventura kromě pláží neměla co nabídnout.

Zajímavé jsou třeba zdejší městečka, která rozhodně stojí za návštěvu. Patři k nim Corralejo, největší turistické centrum na severu, El Cotillo, které je oblíbené hlavně u surfařů, historická města La Oliva, Tefia nebo Betancuria. V neposlední řadě také rybářská vesnice Ajuy, která láká turisty černou pláží a jeskynními komplexy se ztuhlou lávou, která tvoří základ ostrova. Morro Jable je pak největší dovolenkové letovisko na jihu ostrova. Mají tu taky akvapark, zoo, a chcete-li, přibližně za půl hodiny jste na Lanzarote. 

Tip Světa ženy

Co ochutnat? Jídlo je na Fuerteventuře vynikající! Takže se připravte na to, že se během dovolené několikrát přejíte, protože budete chtít „otestovat“ všechno. Zdejší kozí sýr je nejlepší na světě. Má úplně jinou chuť než ten, který znáte od nás, ale hlavně není cítit. Tradičním pokrmem je pak gofio - kaše z kukuřičné mouky, která kdysi tvořila základ stravy.