Přejít k hlavnímu obsahu

Kam vyrazit v létě: Vyzkoušejte prosluněnou Dubaj a další. Ty nejkrásnější pláže se nachází jen pár hodin cesty od vás

Info ikona
Dubai

Léto se neúprosně blíží, a je tedy nejvyšší čas pomalu začít vybírat, kam o prázdninách vyrazíte na dovolenou. Zdaleka nejde jen o to, vybrat hezkou destinaci a pěkné ubytování. Velmi zásadní roli hrají také pláže, na kterých budete pravděpodobně trávit velké množství času. V dnešním článku vám představíme ty nejkrásnější pláže, které se nachází jen pár hodin cesty od vás.

Ty nejkrásnější pláže najdete v Dubaji

Z Dubaje se za poslední roky stala velmi oblíbená destinace, kterou po celý rok navštěvují tisíce turistů z celého světa. Již po několikáté v řadě vyhrává 1. příčku vůbec nejoblíbenější destinace v cenách Travelers' Choice portálu TripAdvisor. A není se čemu divit! Dubaj totiž kromě ohromujících budov a nezapomenutelných zážitků nabízí i některé z nejkrásnějších pláží na světě s nespočtem různých aktivit. Najdete zde například pláž Sunset Beach, také známou jako Umm Suqeim, která je dokonalým místem k relaxaci na slunci v objetí písku s výhledem na hotel Burj Al Arab v dálce. Jedná se o jednu z klidnějších pláží na pobřeží, která je skvělým místem k rannímu proběhnutí, procházkám a k pozorování západu slunce nad Arabským zálivem. Na své si zde přijdou ale i sportovci. Pláž Kite Beach nabízí dokonalé vyžití především milovníkům kitesurfingu, plážového volejbalu, paddleboardu nebo kajaku. A pokud toužíte po tom zažít trochu luxusní atmosféry, je pro vás komplex a pláž The Beach jako stvořená. Oblíbená pláž kombinuje luxusní životní styl s nakupováním, nekonečnými možnostmi stravování, zábavou a relaxem. Nabízí tyrkysové moře, bílý písek a překrásné západy slunce.

Info ikona
Dubai

5 trendů, které změnily cestování

Cestování se za posledních deset let výrazně proměnilo. Co se nejvíce týká vás?
svetzeny.cz

Krásné pláže najdete i na Madeiře

Spojení relaxu, přírody a vyžití - to je ostrov Madeira. Souostroví, jehož hlavními ostrovy jsou Madeira a Porto Santo, bylo po dobu sedmi let považováno za jedno z nejkrásnějších na světě. Slavná zlatavá písečná pláž Porto Santo je známá pro léčivé účinky jejího písku. Další pláž, Praia do Porto do Seixal, byla vyhlášena jednou z nejkrásnějších v Evropě díky svému sopečnému černému písku, průzračné vodě, úchvatným útesům a bohaté vegetaci. Tato pláž nabízí restaurace, sprchy, toalety a ubytování s výhledem na Atlantský oceán a útesy. V současném období se Madeira stala populárním útočištěm pro bezpečné dovolené spojující přírodu, dobrodružství, gastronomii, outdoorové aktivity a zábavu.

Info ikona
madeira

Za nejkrásnějšími plážemi do Itálie

Itálie je oblíbenou destinací nejen v létě, ale i v zimě. V zimním období láká turisty na luxusní lyžování v Alpách, všemi oblíbené aprés ski a svou vyhlášenou gastronomii. Naopak v letním období turisté ocení především nádherné pláže, kterých zde najdou hned několik. Pokud zavítáte na Sardinii, z těch nejkrásnějších pláží si můžete rovnou vybírat. Najdete zde například pláž jménem Sala Goloritze. Za vstup na ní si sice zaplatíte, ovšem věřte nám, že to rozhodně stojí za to. Jedná se totiž o jeden z nejkrásnějších plážových klenotů Itálie. Na Sardinii naleznete také pláž jménem Cala dei Gabbiani, na kterou se dostanete pouze lodí. Cala dei Gabbiani představuje jedno z nejcennějších míst na pobřeží Baunei a zálivu Orosei na východním pobřeží ostrova. Jestliže se nechystáte na Sardinii, ale do jiné části Itálie, nezoufejte. Jedny z nejkrásnějších pláží na světě najdete také v oblasti Apulie nebo na ostrově Elba.

Info ikona
Sardinia