Přejít k hlavnímu obsahu

5 trendů, které změnily cestování

Cestování se za posledních deset let výrazně proměnilo. Co se nejvíce týká vás?

Cestování je jednou z nejlepších věcí, které jsme za posledních deset let intenzivně podnikali: stále máme neukojitelnou touhou prozkoumat všechna možná místa na světě a samozřejmě víme, že cestování je dobré pro naše fyzické i duševní zdraví.

Cestování s Instagramem

Díky internetu máme možnosti, které se nám před rokem 2010 ani nezdály. Můžeme porovnávat ceny za čelem nalezení levného letu za nejvýhodnější cenu nebo rezervace last minute mimořádné luxusní dovolené za zvýhodněnou cenu. A neexistuje, že bychom bez všech možných aplikací v telefonu mohli vůbec někam letět. 

Instagram nám ukázal tisíce fotek moře, hor, bazénových párty, jachet... Snili jsme o tom, že budeme o cestování blogovat a někdo nám za to cestování zaplatí. Četli jsme žebříčky o nejkrásnějších, nejnavštěvovanějších a nejfotografovanějších destinacích a mnohdy zjistili, že i u nás je krásně.

Cestujeme sami

Chápeme, že někdo by se sám na dovolenou nevydal, ale věřte, že to má své kouzlo. Kromě toho si pokoj můžete zamluvit přes Airbnb, kde se seznámíte s místními lidmi a sami stejně nebudete.

Prodloužené víkendy ve velkoměstech

Víkendy v hlavních městech se proměnily v prodloužené víkendy a pak ještě v delší časové úseky, protože dobře naplánovat letenky znamená ušetřit stovky, ne-li tisíce korun. Londýn, Paříž, Barcelona, Berlín, to už máme projeté, nyní hledáme nové destinace...

Ne ledajaká dovolená

Letět na týden na jedno místo a tam každý den ležet na pláži? To už netáhne. Teď jsou žádané jógové pobyty, šnorchlování na korálovém útesu, sjíždění písečných dun v terénních vozech nebo běhání po pláži za svítání.

Zážitky nadevše

Hrozící globální oteplování mnohé přimělo k tomu, aby si sestavili seznam míst, která chtějí vidět, než definitivně zmizí. Mezi takové patří například Marshallovy ostrovy. Píšou se také cestovní deníky, aby se zaznamenaly ty nejneuvěřitelnější zážitky, jako je snídaně se žirafami nebo plavání ve visutém bazénu. Zkuste se taky vrátit do dětství, kdy jste spali pod stanem a vyrazte stanovat do lesa, nebo se vydejte sledovat polární záři třeba na Island nebo jednoduše na vaší zahradě uprostřed noci sledujte Mléčnou dráhu. Počítá se vše.