Přejít k hlavnímu obsahu

Jak zjistit velikost zásnubního prstenu?

Info ikona
Jak zvolit zásnubní prsten?

Zásnuby jsou nezapomenutelným projevem lásky a citů v životě partnerů. Tomuto romantickému projevu lásky však předchází i výběr dokonalého zásnubního prstenu, abyste nenechali nic náhodě, správnou velikost prstenu si musíte předem dobře promyslet. Šperkaři z firmy iZlato vám poradí, jak nenápadně zjistit velikost zásnubního prstenu.

Kromě velikosti se musíte také rozhodnout, jakou barvu kovu zvolíte. Měli byste se řídit hlavně tím, jaké šperky nosí vaše partnerka. Všímejte si, jestli preferuje žluté, růžové nebo bílé zlato. Kromě zlata jsou populární také stříbrné nebo platinové prsteny, všímejte si při výběru i puncovní značky šperku. Následně byste měli rozhodnout, jaký styl a provedení prstenu by se nejvíc líbil partnerce, ty častokrát partnerovi naznačí, jaký styl prstenů se jim líbí. Pokud jste nedostali žádné náznaky v minulosti, budete se muset spolehnout na intuici a vybrat styl a design prstenu, který se jí podle vás bude líbit a hodit nejvíce.

Intuici dále jistě využijete i při plánování žádosti o ruku, více informací a tipů se dozvíte v komplexním průvodci o zásnubách, který zpracovali odborníci z webu iZlato24.cz. Po sjednocení všech otázek ohledně barvy kovu a designu prstenu vás však čeká nejtěžší úkol vybrat správnou velikost prstenu. Pokud byste náhodou velikost prstenu neodhadli správně, nemusíte se obávat a v každém kvalitním klenotnictví vám prsten bezproblémově upraví. Aby se velikost prstenu přibližovala co nejblíže reálné velikosti, inspirujte se našimi tipy pro správné odhadnutí velikosti zásnubního prstenu.

Info ikona
Jak vybrat zásnubní prsten

Odměření prstenu

Ideální scénář je, pokud vaše partnerka nosí na levém prsteníčku prsten. V tomto případě stačí prsten nepozorovaně změřit a nemusíte se obávat špatné velikosti. Velikost změříte odměřením průměru vnitřku prstenu nebo tužkou jednoduše obkreslíte vnitřní okruh prstenu na papír.

Klenotnická pomoc

Když najdete prsten, který nosí na prsteníku, ale bojíte se správného obkreslení, můžete jej vzít do klenotnictví. Stejně tak, pokud nenosí žádný prsten na prsteníku, zkuste nenápadně vzít i jiný prsten a klenotník vám pomůže odhadnout přibližnou velikost na základě proporcí prstů.

Přímá otázka

Pokud už víte, že vaše partnerka je „ta pravá,“ můžete se jí předem zeptat na velikost prstenu nebo prst můžete spolu změřit. Stačí si vzít kousek stuhy, obmotat jej kolem prstu a jemně stáhnout, pak už jen stačí zaznačit perem, kde se stuha protíná. Takto budete předem informováni o velikosti prstenu. Partnerka bude sice vědět, že něco plánujete, ale místo, čas a způsob požádání o ruku bude stále zahalen rouškou tajemství.

Tajná mise

Podle návodu měření prstu se stuhou můžete vyzkoušet tento trik i během spánku. Tato tajná mise je vhodná pro odvážnější a chytré pány, kteří si troufnou během hlubokého spánku stuhou nebo tenkou nití prsteníček změřit.

Porovnání rukou

Můžete si zkusit někdy nenápadně porovnat ruce, všímejte si, který váš prst je nejvíce podobný partnerčinu prsteníku. Její prsteníček může být podobný jako váš malíček.

Info ikona
Zasnoubený pár

Kreativní chvilka

Můžete vymyslet umělecký večer kreslení nebo malování, při kterém navrhněte obkreslování rukou, jako vzpomínku na dětské časy. Zábavné je rovněž namalování celé ruky a tvorba otisků na papír. Abyste se vyhnuli podezření, navrhněte romantický nápad – otisky vašich dvou rukou vedle sebe na menší plátno. Podle otisku vám klenotník poradí přibližnou velikost prstenu.

Přítelkyně

Zkuste se poradit s jejími nejbližšími kamarádkami, ale nezapomínejte přízvukovat, že tato konverzace je tajná. Případně zkuste vymyslet jiný důvod, proč se ptáte na velikost prstenu, aby váš záměr nebyl náhodou prozrazen. Pokud by neznali správnou velikost prstenu, zkuste odhadnout, která z jejích přítelkyň má nejpodobnější ruce a poproste ji o odměření její velikosti.

Pomoc kamarádovi

Předstírejte, že váš kamarád nebo kolega potřebuje poradit s výběrem vhodné velikosti prstenu pro jeho partnerku. Přesvědčte partnerku, že díky její pomoci bude nejlépe umět odhadnout správnou velikost prstenu.

Fiktivní nakupování

Fiktivní nakupování je podobný nápad jako pomoc kamarádovi. Můžete poprosit partnerčiny kamarádky, aby šly spolu nakupovat a zabloudily při tom i do klenotnictví, kde si mohou zkoušet prsteny. Takto vám vaše tajná spojka může snadno zjistit tu správnou velikost prstenu.

Pokud by vám nepomohl ani jeden z našich tipů, můžete se spolehnout na statistiky a sáhnout po nejčastější ženské velikosti prstenů – 52 a 53. Klasickou velikostí nic nezkazíte a v případě potřeby zásnubní prsten dáte dodatečně upravit na vhodnou velikost.

Měření