Přejít k hlavnímu obsahu

3 typy účesů, které by neměly nosit ženy po 40: Zbytečně přidávají roky navíc

Blíží se konec roku a s ním i tendence mnohých žen udělat nějakou vlasovou změnu. Obarvit, sestříhat, nebo zkrátit vlasy není nikdy špatný nápad. Ale pozor! Přeci jen existuje několik účesů, kterým by se ženy po 40 měly raději vyhnout. Přidávají totiž roky navíc a zbytečně zvýrazňují vrásky.

Vlasových trendů je v současnosti tolik, že si můžete vybrat téměř cokoliv a budete trendy. Nicméně, být trendy není jediný faktor, na který byste se při výběru účesu měla ohlížet. Důležitou roli hrají také váš tvar obličeje, tón vaší pleti a v neposlední řadě také váš věk. Některé účesy sice mohou být sebevíc trendy, ale v určitém věku už se zkrátka nehodí. Pojďme si společně představit tři z nich, kterým by se ženy nad 40 měly rozhodně vyhnout, pokud nechtějí vypadat starší, než ve skutečnosti jsou.

Galerie: Nejkrásnější krátké střihy všech dob. Dodají vám odvahu a hodí se pro ženy ve 30 i 50 letech

Krátké účesy nejsou pouze radikální změnou střihu, jsou to často i symboly odvahy, emancipace a svobody. Tyto střihy boří stereotypy žen s dlouhými vlasy a také dokazují, že krátké vlasy rozhodně nepatří jen mužům, ale stávají se ozdobou i žen. Prohlédněte si v naší galerii, které slavné osobnosti krátký sestřih zkusily a jak jim sluší.
svetzeny.cz

1. Rovně střižený bob odhalí vrásky na krku

Jinak zvaný také “lob”, nebo prostě a jednoduše klasické rovné mikádo. Na tomto účesu není na první pohled nic, co by dámám nad 40 vyloženě nesedlo. Zaměříme-li se ale na detaily, právě ty mohou zbytečně a nepěkně upozorňovat na vrásky a přidávat tak roky navíc. Rovná délka účesu končí přímo v oblasti krku, na kterém se s věkem přirozeně objevují vrásky, na které tímto způsobem upozorníte. Další nevýhoda tohoto účesu je v jeho rovném a nevyrstveném střihu. Je totiž přirozené, že čím je člověk starší, tím více mu padají vlasy. Pokud tedy máte řídké vlasy, rozhodně si rovně střižený bob nenechávejte stříhat. Raději zvolte vrstvený bob, který můžete klidně nosit mírně zvlněný. Tím vytvoříte stylový vzhled, který zbytečně nebude přitahovat pozornost k vráskám.

Nejlepší kosmetika roku 2023 podle redakce: Produkty pořídíte do pětistovky

Na konci každého roku přichází bilancování. Co přinesl rok 2023 za novinky na poli kosmetiky? Měli jsme možnost seznámit se se skvělými tipy, které bychom vám chtěli doporučit. Projděte si naši galerii produktů, které pořídíte do pětistovky.
svetzeny.cz

2. Shag Cut přidá i několik let navíc

Anglický název “Shag cut” označuje účes, který je něco mezi klasickým mulletem a vrstveným střihem jménem pixie. Ačkoliv tento účes velmi výrazně připomíná dobu osmdesátých let, stejně, jako tehdejší móda, si i on našel cestu zpět do dnešních trendů. A milují ho i světové celebrity. U tohoto typu účesu je třeba dbát na dvě věci. Rozhodně je důležité vyhodnotit, zda účes sedí typu a tvaru obličeje člověka. Druhá věc, na kterou bychom rozhodně neměli zapomínat, je věk. Sice se říká, že věk je jen číslo, ale některé účesy na starších lidech zkrátka nevypadají lichotivě. Tento krátký střih odhalí obličej a všechny vrásky na něm i na krku. Tím vám samozřejmě přidá i několik let navíc. Účes jménem Shug cut je jednoduše lepší přenechat spíše mladší generaci.

3. Kombinace bobu a baby ofiny není lichotivá

Se správně zastřiženým bobem neuděláte nikdy chybu. Nicméně, pokud je vám nad 40 let, doporučujeme se vyhnout kombinaci bobu a tzv. baby ofiny, tedy ofiny střižené nad obočím. Ta totiž může zvýraznit jemné vrásky na čele a působit tak velmi nelichotivě. Stejně tak i klasicky střižená ofina může velmi nepěkně upozorňovat na vrásky v oblasti očí, což ve vyšším věku není žádoucí. Pokud ale toužíte po ofině, skvělou alternativou je kombinace bobu s tzv. záclonkovou ofinou. Tato varianta ofiny vytváří jemnou, přirozeně vypadající vlnu, která jemně rámuje obličej a vytváří mladistvý vzhled.

Účesy, kterým by se měly ženy nad 40 raději vyhnout
Zdroj článku