Přejít k hlavnímu obsahu

Trend vlasů 2023: Účes jako z 80. let! Vlčí střih je hitem číslo jedna

Nespoutanost a svoboda. Tak by se dal charakterizovat střih, který pobláznil celý svět. Je typický objemem ve vrchní části hlavy a postupně se směrem dolů zužuje. Připomíná starý dobrý mullet neboli v našich končinách známý jako účes ‚‚na Jágra”, jen s tím rozdílem, že není vystříhaný okolo uší. Třešničkou na dortu je pak sesekaná ofina, která se může nosit i na straně.

Kudrliny, vlny nebo rovné vlasy

Divokému stylu propadla především mladá generace, která má rebelství v krvi, ale to neznamená, že by si účes nemohly dopřát zralé ženy. Naopak, střih je velmi variabilní a sluší všem typům vlasů. Nezáleží tak na tom, jestli je vytvořen z nezkrotných kudrlin, jemných vln nebo vlasů rovných jako hřebíky. Velkou výhodou je jednoduchá úprava. Jeho nositelky si vystačí s pěnovým tužidlem a fénem. Důležité je načechrat vlasy, aby získaly na objemu a různě vytvarovat prameny podél obličeje.

Info ikona
Vlčí střih je především o vrstvení

Krátké, střední nebo dlouhé

U vlčího střihu také nerozhoduje délka vlasů a dá se vytvořit v podstatě z jakéhokoliv účesu, pokud se nejedná o ‚‚ježka” střiženého na tři milimetry. Krátkým vlasům dodá trochu roztomilosti, střední délku vlasů je jednodušší upravovat a u dlouhých vlasů nejvíce vynikne divoký sestřih.

Návrat do ‚‚osmdesátek”

Stejně, jako mullet, tak i takzvaný ‚‚wolf cut” má své kořeny v 80. letech, kdy podobnou hřívou pohazovaly ženy na rockových koncertech. Opět se tak potvrdilo, že návrat do minulosti a retro styl ovládá nejen přehlídková mola. Účes si oblíbila mladá americká zpěvačka Billie Eilish (21), jenž svým stylem inspiruje miliony fanoušků po celém světě. Další známou nositelkou střihu je Miley Cyrus (30), která se pro rebelství narodila a účes skvěle doplňuje její divokou osobnost.

Vyberete si dlouhou nebo krátkou variantu účesu?
Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee dárkový balíček