Přejít k hlavnímu obsahu

Sedm věcí, které přestaly zralé ženy dělat ve vztazích a jsou díky tomu šťastné. Inspirujte se

Aby partnerství fungovalo a trvalo dlouho, záleží na tom, co partneři dělají, ale také na tom, co po sobě zanechávají. Zralé ženy se již poučily a radí ostatním, které věci nemají ve vztazích smysl. Inspirujte se a posuňte svůj partnerský život na další úroveň.

Mnoho vztahů selhává, protože partneři kladou překážky, které někdy nejsou překonat. Jedni podvádějí, další lžou a pak jsou zde lidí, kteří dělají chyby, o kterých ani nevědí. Co by poradily zralé ženy svému mladšímu já?

1. Neobětujte přátelství

Když se zamilujeme, je přirozené, že chceme trávit co nejvíce času se svým partnerem. Během této doby jdou naše přátelství stranou. Zralější ženy vědí, že i když se jedná o krásnou fázi, je to také nebezpečná fáze. Protože právě během této doby se někdy přeruší přátelství, která se roky budovala a stala se důležitou součástí vašeho života. Zralé ženy proto dbají na to, aby se jim ztráta někoho, koho milují, již nestala. Přečtěte si sedm důvodů, proč potřebujeme kamarádky ve svém životě. 

2. Naučte se být vděční – pořád

Ve vztazích vždy existuje nebezpečí, že věci budou považovány za samozřejmost. Zralé ženy mají v životě dostatek zkušeností, aby věděly, že je důležité zůstat dlouhodobě vděčné. Dávají svému partnerovi drobné dárky a umějí upřímně poděkovatOvšem od svého partnera očekávají přesně to stejné chování.

3. Nevzdávejte se finanční odpovědnosti

Být povoláním „žena v domácnosti“ je sice sen mnoha žen, ovšem být za sebe finančně zodpovědná a především tedy nezávislá, je přímo z nezaplacení. V dnešních vztazích ponechávají ženy finanční odpovědnost na muži. Mno jsou rády, když se této odpovědnosti zbaví. Zralé ženy to nedělají. Vě, jak důležité být v této oblasti informován a mít přehled o věcech a být nezávislá na muži.

Mohlo by se vám líbit

Ženy, které nelze opustit: Jaké jsou jejich vlastnosti?

Ženy, které muži neopouštějí – v čem je jejich kouzlo? Co muži opravdu chtějí od své partnerky, jaká by měla být ta pravá, kterou nikdy nenechají odejít? Každý muž má jiný vkus na ženy, avšak většina mužů chce, aby jejich partnerka měla tyto základní povahové kvality. Zjistěte, které to jsou, některé z nich vás překvapí.
svetzeny.cz

4. Sebeúcta je základ

Zralá žena je mnohem sebevědomější, než když jí bylo dvacet let. Dovolit partnerovi, aby s ní zacházel neuctivě, je něco, co by už nikdy nedovolila. Ovšem projít si tím musí skoro každá z nás, než zjistíme přesně, co chceme, a co už nejsme schopné akceptovat. Vzájemný respekt je jediný způsob, jak může vztah dlouhodobě fungovat.

5. Nevzdávejte se své identity

Ve vztahu se jeden nevyhnutelně podílí na životě druhého. Některé mladší ženy, ale také muži, riskují, že se vzdají velké části svého života, zvláště když jsou poprvé zamilovaní. Potom jsou „pozastaveny“ vlastní koníčky ve prospěch partnera i přátelé jdou na druhou kolej. V některých případech se ženy přizpůsobují natolik, že jejich vlastní identita je stěží rozeznatelná a životem prochází jen jako součást vztahu. Zralé ženy zůstávají samy sebou, udržují si přátelství a svůj předchozí život. Protože pokud se příliš změníte, neměli byste být překvapené, pokud o vás partner přestane mít zájem. Důvod? Už nejste ta, kterou si vybral.

Přetěte si: Poznáte, že žijete s manipúulátorem?

6. Nesdílejte toho o sobě příliš

Zralá a rozumná žena již nemusí dostávat potvrzení o své kráse nebo úspěších na sociálních platformách. Pokud něco zveřejní, jsou to věci, které jsou neškodné a nejsou příliš soukromé. Zralejší žena ví, že odhalit o sobě příliš mnoho může být nevhodné. To platí zejména pro vztahy.

Mohlo by se vám líbit

Pokud váš partner kritizuje tyto věci, váš vztah nemá žádnou šanci

Vztahové konflikty a výměny názorů jsou naprosto normální. Měly by ovšem existovat jisté hranice. Pokud váš partner kritizuje tyto věci, měla byste zpozornět.
svetzeny.cz

7. Neobětujte se v sexu

Mladší ženy často podlehnou nátlaku svého partnera a zkoušejí v posteli věci, které je ani nelákají nebo je dokonce nechtějí dělat. Jejich hlavní pocit je, že musí uspokojit touhu muže. Vyspělejší ženy už něco takového nemají zapotřebí. Vědí, co chtějí a umějí to probrat se svým partnerem, aby byly spokojené obě strany.

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s lifee - papírová Liška
Mohlo by se vám líbit

Sedm věcí, které říkají manipulátoři, abyste se cítili špatně

Shodneme se, že manipulaci nemáme spojenou zrovna s hezkým a milým chováním. Ovšem někdy se může stát, že manipulaci ani nepoznáme! V našem článku najdete sedm nejčastějších vět, za kterými se skrývá manipulativní chování.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Naučíme vás zdravé sebelásce, ze které se nestane sobectví

Zní to jako klišé, ale začněte s láskou u sebe. Uvidíte, že jak se "infekce" rozšíří do vašeho okolí, tak se k vám pak jako bumerang vrátí. Svět ženy pro vás sepsal tipy a triky, které vám pomůžou trefit se do cíle s názvem „sebejistota“! A nebojte se začít hned, protože kdy jindy?
svetzeny.cz