Přejít k hlavnímu obsahu

7 důvodů, proč potřebujete kamarádky

V minulosti jsme spolu mnohem více držely, vzájemně se inspirovaly a také si pomáhaly. Dnes je mezi ženami často rivalita a závist, které nás zbytečně žene do samoty a absence sdílení.

1. Dokážete toho mnohem více

Dostanete nový podniktelský nápad, potřebujete se poradit o outfitu na večírek nebo se jen vypovídat ze svých vztahových problémů. Ve všech takových situacích vám může pomoci dobrá přítelkyně, která je ochotná vás vyslechnout a zároveň od ní dostanete zpětnou vazbu, která vás posune dopředu. 

2. Získáte parťačku na cvičení

Mnoho z nás se neustále nakopává ke změně postavy a touží třeba začít chodit do posilovny. Často se tam ale stydí vkročit, a tak své rozhodnutí stále oddalují. Když ale máte dobrou kamarádku, která má stejný záměr, můžete začít s hubnutím nebo cvičením společně. Motivujete se tak navzájem, budete se méně stydět, a navíc to ještě utuží vaše přátelství. 

3. Nasmějete se 

Smích je úžasným lékem ve všech životních situacích, a když mají přítelkyně společný humor, může pro ně být takové přátelství celoživotní terapií. Díky pravidelnému smíchu procvičujete bránici, okysličujete organismus a navíc je smích prospěšný i pro srdce. Což znamená, že díky dobrému přátelství mezi ženami máte i lepší zdraví. Co více si přát?

4. Nejste na chlapa sama

Ano, v partnerském vztahu budeme vždycky jenom my a náš partner. Avšak právě to pro nás někdy může být určitým úskalím. Ve vztazích jsme často lapené emocemi a neumíme na některé situace nahlížet racionálně a s nadhledem. Dobrá kamarádka nám může pomoci ho získat a třeba nás i zachrání od vztahu s mužem, který je sice hrozně sexy, ale pro život naprosto nepoužitelný. 

5. Ušetříte čas i peníze

My ženy si umíme v mnohém pomoci, a když je to zapotřebí, jsme také velice praktické. Naplánujte si společné akce, které vám ušetří čas i peníze a ještě se u toho společně pobavíte. Přítelkyně si tedy mohou pomáhat i v praktických záležitostech - od pečení cukroví až po hlídání dětí nebo půjčování si oblečení.

6. Naladíte se na své ženství 

Ženy se odpradávna setkávaly v jednom kruhu, tančily a praktikovaly různé rituály. Potkávaly se také u jednoho stolu, když draly peří nebo pečovaly o děti. Jsme skutečně schopné naladit se jedna na druhou, a vzájemně se tak obohacovat o jedinečnou esenci ženství? Jasným důkazem je třeba to, že ženy v jednom kolektivu dříve či později začnou ve stejný čas menstruovat. Když kolem sebe máme přítelkyně, které jsou sladěné se svým ženským principem, podpoří to i naše vnímání sebe samých. 

7. Inspirujte se

Určitě už jste během života potkala ženy, které pro vás byly něčím zajímavé, a možná jste jim trochu záviděla jejich krásu, úspěch nebo jiné přednosti. Závist nás však nikam neposouvá, a naopak je pro naši mysl i tělo poměrně toxická. Když máte dobré přítelkyně, které jsou pro vás inspirací, važte si toho. Pokud mají nějakou vlastnost nebo dovednost, po které vy sama toužíte, určitě vám mohou pomoci k tomu, abyste ji sama získala. Nebojte se inspirativních žen vyptávat, a získat tak od nich recept na to, co vám v životě zatím chybí.