Přejít k hlavnímu obsahu

4 důvody, proč muži opouštějí ženy. Vyhněte se jim

Info ikona
pár

Vztah je vždycky tak trochu věda, udržet ho stabilní, pevný a hlavně odolný vůči všem nástrahám není vždycky jednoduché. Lidé se přirozeně během života mění a tím pádem se tramsformují také jejich cíle a myšlenky. A pak se mohou vedle sebe ocitnout dva cizí lidé. Jaké jsou důvody, proč muži opouštějí ženy a utíkají ze vztahu?

Proč muži opouštějí ženy?

Rozchod není nikdy jednoduchý, protože je to nová situace. Musíte se s ní vypořádat. I když jste ti, kteří rozchod iniciovali, není to jednoduché. A co teprve, když se muž rozhodne odejít a opustit tak ženu? Jak to vůbec poznat? A proč muži opouští ženy a odchází ze vztahu, který pro ně byl předtím důležitý. 

Důvody, proč muži utíkají ze vztahu

1. Necítí se v pohodě

Když se partner necítí dlouhodobě v pohodě a spokojený, může to mít za následek gradaci, která vyústí až k odchodu. Cítí se možná pod tlakem, chtějí víc prostoru a volnosti. Možná ho nebaví nerovnováha, která se mezi vás nenápadně vkrádá. Chcete víc projevů náklonnosti, víc společného času a partner ne. Jak to celé vyřešit? Musíte si o všem společně promluvit. Muži špatně snáší emocionální tlak a chtějí se mu co možná nejvíc vyhnout. Proto je dobré brát v potaz i jeho názory a zjišťovat, jestli mu v životě něco nechybí.

Info ikona
pár

2. Nemá dostatek pozornosti

Muži a naslouchání je kapitola sama o sobě. Ne každý to dokáže, ale dopřát ženě pozornost je důležité. Respektující vztah, ve kterém si oba navzájem věnují dostatek pozornosti může být klíčem k úspěchu. Když se partner cítí nepříjemně, že se na něj a jeho problémy nedostává, může to chvíli zvládat, ale je-li to dlouhodobé, pak už začíná být frustrovaný. A může se z toho, v kombinaci s několika dalšími důvody, stát také důvod, proč odchází ze vztahu.

3. Bez respektu

Vybudovat si společně zdravý vztah, když si jeden druhého nevážíte, to prostě nejde. Cítí-li se partner, že od vás nedostává dostatek respektu, není pro vás na prvním místě, je to nepříjemné. Co se stane, když se mu nebude dařit? V práci? Po psychické nebo fyzické stránce? Kdo mu bude oporou, když ne vy? Možná i v tom je skrytá pravda o hodnotě vztahu. Když jste si vzájemně oporou a cítíte k sobě navzájem respekt, který se podepisuje také na celém vašem vztahu.

4. Netráví s vámi čas

Na začátku jste si bez sebe nedovedli představit snad ani minutu. Bylo důležité být spolu a doba strávená mimo byla zbytečná. Postupem času, se starostmi, problémy a životem obecně se prvotní zamilovanost nebo touha být spolu neustále, pomaličku vytrácí. Vztah se nenápadně řítí do stereotypního uspořádání. A když v něm zamrzne, může se stát i to, že spolu netrávíte dostatek času. Věnujete se sami sobě, přátelům a na společnou večeři, večer u vína, kino, divadlo nebo cokoliv dalšího, nezbývá čas. A to je špatně. Právě ten společný čas je to, co vás spojuje a stmeluje. I proto může partner odejít ze vztahu, kde má pocit, že o něj nikdo nestojí.

Zdroj článku