Přejít k hlavnímu obsahu

10 překvapivých faktů o vztazích, které by si měla každá žena uvědomit, ať ve vztahu je nebo není

Info ikona
Vztahy

Nejde o nějaký blábol z Bravíčka, ale o deset faktů, které jsou podle psychologů základem, které by si měla každá žena uvědomit. Po přečtení tohoto článku se vám značně uleví. Je totiž někdy dobré uvědomit si, že „pro jedno kvítí slunce nesvítí“…

Ať řešíme naše sebevědomí nebo vztahy, žijeme ve světě, který v nás probouzí pochybnosti. Jestli jsme dost hezké, hubené, úspěšné, jestli vyděláváme málo nebo moc, jestli toho stíháme dost a nebo jsme vrchní lenivky – často podlehneme náporu reklam, dokonalých instagramových profilů a cítíme se bezradně. To se promítne i do našeho vztahu – a my máme najednou pocit, že se nám sype život jako domeček z karet.

Jako první se zhluboka nadechněte a zklidněte sebe i své myšlenky. Potom si někam uložte tento článek a pokaždé si přečtěte tyto fakty, které vám dodají naději, mír a především vás uklidní.

1. Co jeden muž nechce dělat, další bude dělat rád

Máte doma pecivála, který nechce chodit na výlety. Někoho, kdo nesnáší cvičení nebo cholerika, z kterého máte skoro až strach? Láska je důležitá, ale vedlejší aspekty také. Myslete na to, že v zástupu už čeká někdo, kdo s vámi vyjedete do ciziny do hor nebo surfovat na Hawai. Nebojte se, že byste nenašla někoho, kdo splňuje vaše požadavky.

2. Podvede vás vždy, když bude chtít, nezávisí to na vás

Je jedno, jestli budete vařit, prát, uklízet a ještě budete perfektní milenka každý den dvacet čtyři hodin denně. Když bude chtít, důvod si vždy najde. Nezáleží to na vás, ale na něm. Přestaňte se stresovat a dělat vše pro jeho dobro, protože ani to vám nezaručí, že vám bude věrný.

3. Přestaňte akceptovat větu „Takový prostě jsem!“

Znáte páry, které jsou spolu třeba i deset let, ale nikam se jejich vztah neposunuje? Pak přijde rozchod a s další partnerkou má muž hned svatbu, děti a dělá vše, co jste si tak hrozně přála, aby dělal s vámi. Přijměte jednoduše fakt, že každý se dokáže změnit, když opravdu chce. Pokud vám neustále opakuje, že takový jednoduše je a nezmění se, změnit se nechce, protože mu za to nestojíte.

4. Muž se k vám chová přesně podle toho, co k vám cítí

Jsou to někdy bolavé pravdy, ale pravdivé. Přijměte skutečnost, ať se můžete posunout dál. Muži neumějí předstírat, takže tak, jak se k vám chová, tak se i cítí v souvislosti s vámi. To, co říká, zdaleka neodpovídá realitě? Už zřejmě víte, kde je pravda.

5. Když ukáže svoje city, věřte mu

Jak už jsme říkali, projevy mužů nikdy nelžou, jenom slova! :)

6. Muži udělají cokoliv pro ženu, se kterou chtějí být

Nemůže vynechat zápas nebo posezení s kamarády? Nemůže, protože nechce. Nejste pro něj dost důležitá. Vraťte se k bodu číslo tři.

7. Dospělému muži nemusíte říkat, jak vás má milovat

Opakování je matka moudrosti. Ví, že by vám udělala radost kytka nebo pozvání do divadla. Ví, co vám může ublížit i co vás potěší. Jednoduše se chová podle toho, jak si vás váží.

8. Jestli vás miluje tak, jak tvrdí, jeho činy by tomu měly odpovídat

K tomu nemusíte nic dodávat, že ne? Snad jen, pokud jsou všechno jen prázdná slova a sliby, víte, na čem jste, jen si to možná občas nechcete přiznat. Nikdo z nás nechce.

9. Nedávejte mu druhou šanci. Muž přesně ví, co udělal

Omylem napsat nějaké krásce na Instagramu a flirtoval s ní? Nebo se omylem líbal s holkou na baru? Muži i ženy vždy vědí, co dělají a jaké jsou následky. Pokud někdo doufá, že se „to“ druhá polovička nedozví, nebavíme asi o člověku, který má ryzí charakter.

10. Nežádáte mnoho, žádáte to po špatné osobě

A tohle si napište někam do diáře nebo do mobilu, až vám příště bude někdo říkat, že toho chcete příliš. Najde se stovka dalších, pro které to nebude znamenat skoro nic a naopak to pro vás rádi udělají. Vybírejte si pečlivě, komu dovolíte, aby byl vedle vás.

Sedm věcí, které říkají manipulátoři, abyste se cítili špatně

svetzeny.cz

Naučte se svému já říkat tyto věci. Změní vám život, energii i hladinu stresu

svetzeny.cz