Přejít k hlavnímu obsahu

Sedm věcí, které říkají manipulátoři, abyste se cítili špatně

Shodneme se, že manipulaci nemáme spojenou zrovna s hezkým a milým chováním. Ovšem někdy se může stát, že manipulaci ani nepoznáme! V našem článku najdete sedm nejčastějších vět, za kterými se skrývá manipulativní chování.

Pokud jste závislí na chválení, vaše chování je stejně snadno ovladatelné jako u drogově závislého. Manipulátor má tak za úkol udělat jen dvě věci: Dá nebo řekne vám to, po čem toužíte, a potom vám pohrozí, že už to nedostanete. Toto je hra, kterou hrají i drogoví dealeři a je dobré zamyslet se nad svým chováním a přístupem a potom se také odpoutat od takto toxického člověka. Neříkáme, že je to lehké, ale mít kontrolu nad svým životem je velmi osvobozující.

Manipulátoři způsobují, že se cítíme špatně, kvůli sobě. Už nám nedochází, že je to jen dobře promyšlená hra, která má zvednout manipulátorovi jeho sebevědomí na úkor našeho. Manipulátor se nedokáže cítit dobře, aniž by netlačil někoho jiného k zemi. Pokud jde o manipulátory, může být nesmírně obtížné uvědomit si, co dělají a jak to dělají. Jsou to mistři podvodu.

1. „Lžeš!“

Většina z nás je ráda vnímána jako čestní a pravdiví lidé. A proto se cítíme zraněni, když nás ostatní považují za lháře bez ohledu na to, jestli to pravda je nebo není. Dobrý manipulátor ví, že jakmile vás znejistí, zaujmete režim chování, ve kterém jste zranitelnější a náchylnější podlehnout jejich přání.

2. „Nechápeš, co ti říkám.“

Pokud se snažíte řešit problém a někdo neustále opakuje, že jste ho nepochopili, ale není ochoten vám to vysvětlit nebo probrat danou situace, je to manipulátor jak vyšitý. Dejte druhé straně asertivně vědět, co chcete nebo nechcete. A nemůžete vyhovět druhému, když pořádně nevíte, co svými slovy myslí.

3. „Nesnáším drama!“

Při téhle větě se automaticky cítíme provinile, protože máme pocit, že vyvoláváme situaci, která je přehnaná nebo není adekvátní. To je další bod pro manipulátora. Máte totiž právo projevit své emoce.

Mohlo by se vám líbit

Poznáte, zda žijete s manipulátorem? Toto jsou nejběžnější manipulační techniky

Zjistěte, jak rozpoznat manipulaci, a jaké zvolit protistrategie. Zde je popis základních typů manipulačních technik včetně řeči těla. Nemáte náhodou po svém boku někoho, kdo tyto techniky využívá ve svůj prospěch a vám ubližuje?
svetzeny.cz

4. „Jsi moc citlivý.“

Možná se vás něco dotýká více než ostatních, to je ale neznamená, že byste se za to měli cítit zahanbeně. Ba dokonce, aby to někdo použil proti vám. Máte své důvody, jak se cítíte, a nikdo nemá právo vám říkat, co je moc a co málo.

5. „To jsem neřekl/neudělal!“ nebo „To byl tvůj nápad, ne můj.“

Když už se situace nevyvíjí moc dobře, manipulátor se pokusí veškerou vinu svalit na vás. Mají pro to hned několik skrytých výmluv. Buď, že to nebyl jejich nápad, nebo že to vůbec neřekli, a nebo jste je špatně pochopili. Pokud začnete na manipulátora tlačit, aby vám věci říkal jasně a podrobně, aby už nedošlo k další chybě, budete svědky výmluvného chování a cukání.

6. „Takže ty se chceš hádat?!“

Pokud s manipulátorem v něčem nesouhlasíte, okamžitě vám hrozí bojem. Protože to je jediná varianta, kterou nabízí. Konverzace nebo klidná argumentace nepřipadá v úvahu.

7. „Jsi tak negativní.“

Proč je jednoduše nemůžete povzbudit, být jim oporou a vystačit si s tím, co vám nabízejí?! (sarkasmus samozřejmě!) Manipulátor vám bude postupně ubírat osobní svobody, a co se ze začátku možná zdálo roztomilé, může přerůst v něco daleko většího.

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku
Mohlo by se vám líbit

Jednoduché kroky, jak ho přimět, aby se do vás zamiloval. Kolik z tohoto desatera už ovládáte?

Ruku na srdce, každý se chce někdy zamilovat. Tento článek není návod na každého muže, ale třeba vás upozorní na něco, co by mohlo potencionální lásce vadit a vy jen malou změnou dosáhnete svého cíle. Přečtěte si jednoduché kroky, které se vyplatí zkusit, pokud chceme na někoho zapůsobit.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Královská rodina vzpomíná na zesnulého prince Philipa. Fotky, které ukázali fanouškům, vás dojmou

Smrt prince Philipa obletěla svět a ani po několika dnech neutichá vlna dojemným zpráv a fotografií. Královská rodina nyní sdílela fotky královských členů rodiny s princem Philipem. Tyto fotky vás dojmou.
svetzeny.cz