Přejít k hlavnímu obsahu

Kamarádství mezi ženami: Kdy nabíjí a jak poznat, že jde o faleš

Pro ženu je nejlepší kamarádka stejně tak důležitá jako životní partner. Vyslechne, poradí, povzbudí a pomůže, když to potřebuje. Může se smát i brečet, aniž by se bála, že se ztrapní. Řekne jí často VŠE, tedy i to, co svému muži říci nemůže nebo nechce. Proč je přátelství pro ženy tak důležité a jak poznat, že nejde o skutečné kamarádství, ale o přetvářku?

Ženy mají přirozenou potřebu sdílet, pečovat o druhé, být po ruce, když je blízcí potřebují. Některé události jako těhotenství, péče o děti a jiná, ryze ženská témata, probírají do detailu spolu, jedna do druhé se snáze vcítí, protože mají podobné prožitky a tedy pocit, že si v určitých věcech rozumí lépe než s muži.

Mohlo by se vám líbit

Co musíte udělat proto, abyste se dožili sta let? Zařaďte do života těchto 5 věcí, které výrazně prodlužují život

Na věku záleží. Ne, že ne. A my vám prozradíme, co musíte udělat proto, abyste se dožili třeba i sta let. Možná se teď usmíváte, ale dle dat, která zveřejnila OSN, to není nereálné. V roce 2050 má prý překonat tuto hranici až 23 procent obyvatel.
svetzeny.cz

KAMARÁDKA NADE VŠE

Kamarádství je vztah, často na velmi hluboké úrovni. Kamarádce jsme schopny svěřit se s tím, co neřekneme ani matce. Je pro nás inspirací i záchrannou brzdou. Některým kamarádka dává víc času a pozornosti, než lidé z rodinného kruhu. Ale pozor, jako v každém vztahu, kterému se naplno odevzdáme – jsme velmi zranitelné a může nám to ubližovat.

Někdy není úplně snadné rozpoznat, o co ve vztahu mezi ženami doopravdy jde. Některé ženy (stejně jako muži) jsou falešné, dokážou druhé využít ve svůj prospěch. Mohu čerpat informace, se kterými naloží dle svého, mohou nám brát čas a energii. To, že nedávají na oplátku nic nebo málo, což buď přehlížíme, nebo ani nepostřehneme.

Mohlo by se vám líbit

Naučte se svému já říkat tyto věci. Změní vám život, energii i hladinu stresu

Ezoterickými a „psycho“ radami se to kolem nás jenom hemží. Slova jako sebeláska, osobní rozvoj, manifestace a další pro nás nejsou cizí. Jedna věc je, číst a vzdělávat se ohledně výše zmíněných věcí, druhá věc je začít je praktikovat. Svět ženy vám poradí, jak na to!
svetzeny.cz

KDYŽ JSME V SUBMISIVNÍ ROLI

Některé vztahy mají své kořeny v dětství, kdy jsme si spolu hrály, chodily do stejné školy, měly stejné potřeby a zájmy. Vztahy pak udržujeme dlouhá léta, aniž bychom připustily, že už jsme každá na jiné vlně. Nechceme „zkazit“ kamarádství, a tak tolerujeme i to, že nás někdy kamarádka zradí… Odpustíme a uvěříme, že to bylo jednou a naposledy. Někdy nikoho jiného než kamarádky kolem sebe nemáme, a tak jsme shovívavé a leccos ustojíme… Mnoho žen si v sobě nese nezdravé mentální vzorce z dětství, nevnímají se jako sebe-vědomé bytosti a mají tendenci se nejen ženám, ale mi mužům, podřizovat a plnit jejich očekávání. Tyto ženy pak mají tendenci ocitat se v tzv. závislých vztazích, kde jsou v submisivní pozici, často i trpí, ale nejsou schopny ozvat se a prosadit. To platí i pro kamarádské vztahy, takové jsou ale nezdravé.

Mohlo by se vám líbit

Poradna: Chceme dítě, partnera ale nebaví sex. Nevím, jak dál. Hanka (35)

Hanka (35) má přítele a společně plánují založit rodinu. Problém je, že mezi nimi nefunguje sexuální život. Do toho se objevil nový muž, který jí ponouká k životní změně. Chce být šťastná, ale stojí na křižovatce a potřebuje se rozhodnout.
svetzeny.cz

KDYŽ JSME V DOMINANTNÍ ROLI

Zkusme si připustit, že i my můžeme (ne)vědomě ubližovat druhým. Často se tak děje, když si v sobě neseme vzorec, že silnější a rychlejší vyhrává. Soutěživými a dravými se stáváme na základě zkušeností, pod vedením lidí, kteří to s námi „mysleli dobře“, anebo jsme byly takto vedeny a nic jiného nepoznaly. Pak inklinujeme ke vztahům, kde se můžeme snadno prosazovat. I v dominantní pozici se ocitáme v tzv. závislém vztahu, proto je dobré formou introspekce najít svůj střed – vyrovnanost. Pokud jsme opakovaně zažily situace, kdy se ženy vedle nás necítily dobře, přestaly s vámi „bez důvodu“ komunikovat, je k úvaze, kde se stala chyba… Neznamená to, že jsme špatné, jen bychom měly umět nahlížet na lidi kolem sebe jako na partnery a ne jako na soupeře. A také chtít se vymanit z chování, které nám ani druhým nedělá dobře.

Mohlo by se vám líbit

Spasitelský komplex přitahuje do vašeho života špatné lidi: Těchto 10 varovných signálů napoví, zda jím také trpíte

Být hodný a pomáhat lidem je dozajista šlechetné, ale všechno má své hranice. Lidé, kteří se snaží ostatní zachránit totiž mohou trpět tzv. spasitelským komplexem. Pokud to se svou snahou přeženete, ublížíte sobě i svým blízkým. Zjistěte, zda se tento problém týká i vás.
svetzeny.cz

JAK POZNÁTE, ŽE MÁTE V KAMARÁDCE POKLAD

· Vyslechne vás, když máte něco na srdci.

· Můžete zavolat a povídat si „jen tak“.

· Povzbudí vás, když se vám něco nepovedlo.

· Nikdy vás před druhými neshodí.

· Nemusíte se bát cokoliv sdělit, nezradí vás.

· Podnikne s vámi akce, které si užijete obě (a kterým se muž obloukem vyhýbá).

 

JAK POZNÁTE, ŽE PRO VÁS NENÍ PARŤAČKOU

· Z vašich úspěchů a pozitivních zpráv není nadšená.

· Negativní sdělení v ní naopak vzbuzují zájem a snahu je analyzovat.

· Máte pocit, že s vámi soutěží (o pravdu, slovo, pozornost…).

· Vaše návrhy neguje a prosazuje si své.

· Nenechá vás domluvit, vstupuje do hovoru se svými historkami.

· Po kontaktu s ní se cítíte unavená a „vysátá.“

Mohlo by se vám líbit

10 faktů o vztazích, které by měla každá žena vědět

Nejde o nějaký blábol z Bravíčka, ale o deset faktů, které jsou podle psychologů základem, které by si měla každá žena uvědomit. Po přečtení tohoto článku se vám značně uleví. Je totiž někdy dobré uvědomit si, že „pro jedno kvítí slunce nesvítí“…
svetzeny.cz

VYROVNANÍ LIDÉ MAJÍ VYROVNANÉ VZTAHY

Pokud přijímáme samy sebe takové, jaké jsme, umíme přijmout i tolerovat druhé. Kamarádství, kde není zášť, závist ani závislost, je skutečným obohacením. Ženy, které jsou schopny navázat hluboké přátelské vazby s jinými ženami, jsou vyrovnanější, protože jsou propojeny s ženskou zdravou energií, která nejen nabíjí, ale zároveň dodává vnitřní klid a pocit uspokojení.

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s lifee - papírová Liška