Přejít k hlavnímu obsahu

4 hlavní důvody, proč muži přestávají milovat: Vyvarujte se jim

Info ikona
Proč muži přestávají milovat

V životě se mění priority a cíle, které jste si předsevzali. Ve dvaceti jste chtěli něco jiného než ve třiceti, čtyřiceti a podobně. Vyvíjí se také vztahy a můžeme začít zpochybňovat svůj charakter a schopnost se rozhodnout správně. A někdy prostě přijde jen pokušení, kterému nejde odolat. Proč tedy muži přestávají milovat? Jaké jsou důvody?

Přestal mě milovat, proč?

Vše vypadá na první pohled ideálně a pohodově, muž vypadá zamilovaně, společně se doplňujete, domácnost klape, děti jsou spokojené. Přesto jednoho dne odejde a žena často zůstává překvapená a neví, co teď. Klade si otázku proč, má v sobě velký zmatek a neví, jak s touto situací naložit. Jaké jsou možné důvody? Proč muži přestávají milovat?

1. Cítí se nedoceněný

I když to tak na první pohled nemusí vypadat, muži mají také své pochybnosti a to i o sobě samém. Nepřiznají si to, možná to dlouho přehlíží, ale když necítí, že je partnerka oceňuje a vidí, co vše pro ni dělají, mohou hledat své štěstí jinde. Jsou pod silným tlakem v práci, protože musí zajistit rodinu, vydělat tedy peníze a ještě být dobrým manželem a partnerem. Dost odpovědnosti, která není vždy oceněná. A takový muž ztrácí svou sebejistotu. Vážit si jeden druhého a toho, co do vztahu oba přináší je důležité. 

2. Máte jiné životní priority? I to může být důvod, proč vás přestane milovat

Jeden z hlavních důvodů, proč muži přestávají milovat ženu, která pro ně byla v určité době velmi důležitá, jsou priority. Přesněji jiné priority v životě. Zatímco žena se žene za kariérou a chodí na pracovní večírky, muž by chtěl založit rodinu, mít děti a pečovat o ně. Nebo naopak, muž vidí jen sebe a svou kariéru a to, že žena chce děti nereflektuje. Priority se zkrátka mění s věkem, vývojem životní situace a všech okolností. Situace se přehodnotí a zjistíte, že nechcete to, co druhý. V životě se muži soustředí vždycky na to, co má nejvyšší prioritu. Je to špatně? To se nedá takto říct, ale život přináší spoustu různých překážek.

Info ikona
pár

3. Zapomínáte na partnerovy potřeby

A to nejen ty sexuální, ale také emoční a další. Každý chce cítit podporu a lásku od svého partnera. Pocit, že jste milovaní, podporovaní, nadšení, že někdo ocení, co do vztahu muži přinášejí. Každý muž potřebuje tu a tam oporu, popovídat si, oživit vztah a v neposlední řadě také sexuální uspokojení. Nedostává-li se mu to ve větší míře, může jít hledat své štěstí jinde.

4. Hádky a zbytečná dramata mohou být příčinou toho, že už vás nemiluje

Hádkám se asi nevyhne žádný vztah, pro někoho jsou kořením vztahu, pro jiného určitá možnost, jak vyčistit vzduch. Když se hádáte o “blbosti", je to obvykle situace na pár chvil. Prostě potřebujete vzájemně upustit páru. Ženy občas mají sklony k přehánění a zveličování a když si chtějí vybít na někom zlost nebo mají pocit, že je všechno špatně, pak mají sklony hádat se velmi často, a to kvůli prkotinám. Udělají z komára velblouda a ze zdánlivé drobnosti umí vytvořit drama, které přeroste ve velkou hádku, která přetrvává ještě dlouho poté. 

 

Zdroj článku