Přejít k hlavnímu obsahu

Jak přestat milovat někoho, kdo vás nemiluje, nebo s kým nemůžete být

Info ikona
psychologie

Láska je krásná a zároveň složitá věc. Samozřejmě existují bezproblémové vztahy bez hádek, které každým dnem jen vzkvétají jako v romantickém filmu. Takových je ale velmi málo. Téměř každý vztah se setká s určitými problémy, neshodami a nepochopením toho druhého. Někdy to vede až k tomu, že se cesty partnerů rozdělí. Co ale dělat, když ke svému bývalému stále chováte city, i když se už posunul dál a vaši společnou milostnou kapitolu již uzavřel? Nebojte se, nejste v tom sama. Neopětovanou láskou si prošla téměř každá z nás. Přinášíme vám několik tipů na to, jak přestat milovat toho, kdo vás nemiluje.

Omezte kontakt a smažte ze svého života vše s ním spojené

První tip, který vám přinášíme, je ten nejtěžší a zároveň nejefektivnější krok k úspěchu. Omezit kontakt s určitým člověkem je jedna věc. Musíte být ale natolik silná, že celou společnou kapitolu uzavřete a smažete. Seberte tedy odvahu a smažte všechny vaše společné fotografie, nebo je přesuňte někam, kde se k nim nebudete vracet. Vyhýbejte se místům, která s dotyčným máte spojená. Věci, které vám ho připomínají, schovejte někam, kde na ně neuvidíte. Pouze tyto kroky vám pomohou k tomu, abyste na něj neustále nemyslela a nelámala si hlavu s tím, co právě dělá, s kým asi tráví čas a podobně.

 

Znaky, že máte vysokou emoční inteligenci: Zjistěte, zda patříte mezi 36 % lidí, kteří se touto předností mohou pochlubit

svetzeny.cz

Najďete náplast na své zlomené srdce

Ačkoliv tento tip může znít na první dobrou poněkud toxicky, věřte nám, že funguje. Nechte svou starou lásku jít a vyhledejte novou. Jděte naproti novým zážitkům a vztahům. Jak jinak se nejlépe přenést přes svého bývalého partnera, než tak, že si najdete nového? Nikde není psáno, že máme na světě každý pouze jednu spřízněnou duši. Štěstí a zázemí na vás čeká jinde, u jiné osoby. Stačí se jen odblokovat a jít tomu trochu naproti. Jestliže váš bývalý partner může být šťastný s někým jiným, vy můžete také.

 

Zaměstnejte svou mysl něčím jiným

Myšlenky na toho, kdo vás nemiluje, jednoduše zablokujete tím, že se budete soustředit na něco jiného. Zaměřte se na sebe. Co vás baví? Najděte si koníčky, kterým budete věnovat čas a jednoduše zaměstnejte svou mysl něčím jiným. Zkuste třeba věci, které jste vždy chtěla vyzkoušet, ale neměla jste na to odvahu. Teď je ten správný čas! Soustřeďte se na to, abyste se ve vaší zálibě neustále zdokonalovala. Myšlenky tak budete směřovat sama na sebe a na určitý cíl, který chcete splnit.

 

Osobnost žen podle měsíce narození: ledňáčci jsou kariéristky, manipulátorky se rodí v červnu

svetzeny.cz

Najděte někoho, komu se můžete vyzpovídat

Všechno to zní jednoduše, ale ve skutečnosti není. Zapomenout na někoho a vymazat ho ze svého života je těžký proces, který může trvat dlouhou dobu. Najděte si proto někoho, komu bezmezně věříte a kdo umí naslouchat. Ať už to bude člen rodiny, kamarádka, či mentor nebo kouč. Tento člověk vám pomůže se posunout dál. Neduste své pocity sama v sobě, ale sdílejte je nahlas. Naslouchejte těm, kterým věříte, protože to s vámi myslí dobře.

Zdroj článku