Přejít k hlavnímu obsahu

Spřízněné duše: Možná jste mezi těmi, kteří pravou lásku hledají marně. Jakých nejčastějších chyb se lidé dopouštějí?

Info ikona
Sama

Spřízněnou duši touží najít asi většina lidí. Některým se to poštěstí už v mládí, jiní delší dobu hledají, ale nakonec najdou. Pak jsou tu ale ti, kteří marně bloudí a jejich pravá láska stále nepřichází. V čem dělají chybu, jaké jsou nejčastější mýty, které o spřízněných duší panují?

Urputně a zoufale hledáte spřízněnou duši

Toto je jedna z nejčastějších chyb, které se lidé dopouštějí při hledání toho pravého či té pravé. Ať už je k tomuto zoufalství vede vyšší věk, dlouhá samota či nátlak společnosti, vyúsťuje to v jakýsi „hon“ na partnera, kdy urputně hledají a seznamují se všude možně. Pravdou je, že nemáte žádnou moc nad tím, kdy se vaše spřízněná duše objeví. Většinou to bývá v okamžik, kdy už to nejméně čekáte. Jediné, co můžete udělat, je mít otevřenou mysl a nebránit se seznámení. Tím, že budete chodit na rande s velkým množstvím lidí nebo začnete dělat něco, co je vám proti srsti, jen abyste se seznámili, si akorát uškodíte a dostanete nálepku zoufalce.

Příběh o strašidelném domě: Zábavný test osobnosti, který prozradí stinnou stránku vaší minulosti

svetzeny.cz

Mají utkvělou představu o tom, jaký by jejich vyvolený měl být

Někteří lidé mají vysoké nároky na své partnery. Na tom samo o sobě není nic špatného, každý může toužit po čem chce. Problém nastává v situaci, kdy se v jejich mysli vytvoří určitá rigidní představa, od které se za žádnou cenu nechtějí odtrhnout. Často se v článcích i doporučuje vizualizovat si svou spřízněnou duši, což určitě není na škodu, ale opět do té míry, kdy vaše srdce zůstává otevřené. Pokud máte seznam o sto položkách s požadavky na partnera, může se stát, že si svou pravou lásku necháte utéct, jen protože jste se zahleděli do možná ani neexistujícího „ideálu“. Proto byste měli dávat šanci i těm potenciálním partnerům, kteří se od vaší představy liší.

Info ikona
Pár

Trvají na tom, aby jejich spřízněná duše byla single

Také si myslíte, že spřízněná duše musí být nutně single? Tak to je velký omyl. Nepředstavujte si, že celý život sedí a čeká se založenýma rukama jen na vás a v momentě, kdy se potkáte, bude dozajista volná a připravená na vztah s vámi. Takto jednoduše by to asi fungovalo v ideálním světě, ve kterém ovšem nežijeme. Vztahy jsou komplikované a život je dost dlouhý na to, abyste se i vy jako osobnost proměnili a vyrostli. To samé platí pro vaši spřízněnou duši. Věřte, že se potkáte v ten pravý čas na pravém místě a za osudem daných okolností, ale nemějte romantickou představu o tom, že to bude vše snadné.

Starověká indická tajemství pro nádherné vlasy, kterými se ženy již po staletí řídí

svetzeny.cz

Myslí si, že je spřízněná duše jejich ztracenou polovičkou

Dalším mýtem, který o spřízněných duších je to, že jsou vaší ztracenou polovičkou – půlkou srdíčka z přívěšku, která jako puzzle perfektně zapadá do druhé části. Lidé věří, že když na spřízněnou duši narazí, najednou budou konečně „kompletní“ a šťastní. Účelem spřízněné duše však není vám doplnit to, co vám chybí. Spřízněná duše je zde proto, aby vás podpořila ve vašem růstu, nikoliv suplementovala vaše nedostatky. Pokud si myslíte, že vám spřízněná duše dá to, co potřebujete a chybí vám v životě, budete zklamaní. Spřízněná duše vám může dát podporu a lásku, ale není tu od toho, aby vás vedla za ručičku a plnila vaše sny za vás.

Zdroj: Loner Wolf

Horoskop na říjen: Každé znamení zvěrokruhu dostane zajímavou příležitost v lásce či kariéře. Jaká bude dle astrologů ta vaše?

svetzeny.cz