Přejít k hlavnímu obsahu

Osudová láska: Pokud jsou si dva souzeni, najdou cestu zpátky k sobě, má to ale i svá úskalí

Info ikona
Pár

Řada z nás zažila lásku, na kterou dodnes vzpomíná, i když od konce vztahu uplynulo už spoustu let. Tehdy jste věřili, že je tento vztah osudový, ale vaše cesty se z nějakého důvodu rozdělily. Možná ve skrytu duše doufáte, že se někdy zase spojí. Má to ale i svá úskalí, jak poznat, že jste si souzeni?

Osud vás svede znovu dohromady, pokud k sobě patříte

Většina z nás jistě zažila lásku, na kterou dodnes vzpomíná. Ačkoliv měl tento vztah všechno, co jste si přáli – vášeň, porozumění, harmonii, důvěru, vaše cesty se z nějakého důvodu rozdělily. Možná jeden z vás musel odjet do zahraničí, váš vztah narušila třetí osoba nebo měl každý z vás jiné životní priority v té době. Každopádně se vaše cesty rozešly, ale vy nepřestáváte přemýšlet nad tím, co by bylo, kdybyste tehdy zůstali spolu. Občas vás vzpomínka na tuto situaci zabolí, protože není snadné rozejít se s někým, koho jste považovali za svou životní lásku, ale okolnosti tomu chtěly jinak. Možná přemýšlíte nad tím, zda danou osobu kontaktovat, převzít iniciativu a zkusit to ještě jednou a lépe. Je to však dobrý nápad? Než vytočíte číslo své bývalé lásky, měli byste vědět pár věcí.

Jak temná je vaše duše? Vyzkoušejte si zábavný test osobnosti a zjistěte to

svetzeny.cz

Pokud jste si souzeni, osud najde cestu, jak vás dát znovu dohromady i bez vašeho přičinění. Pokud je tato osoba skutečně vaší spřízněnou duší, vesmír najde způsob, jak vás zase svést dohromady. Obvykle se to stává naprosto nečekaně. Pokud s touto osobou sdílíte pouto, nemůže být zničehonic přerušeno, a vy se setkáte dříve či později znovu. Pokud se tak stane, není to náhoda, ale znamení, že vy dva jste si souzeni. Může to trvat týdny, měsíce, ale i roky.

Info ikona
Pár

Pozor na případné zklamání

Říká se, že nejvíce si idealizujeme vztahy, které jsme nebyli schopni naplnit. Pozor na to, abyste se nezasekli v minulosti a nezapomněli žít přítomností. Je totiž možné, že osoba, kterou považujete za svou životní lásku, vám ve skutečnosti souzena není. Tím, že se k ní neustále vracíte v myšlenkách, uzavíráte svoje srdce před možnými příležitostmi. Pamatujte na to, že náš mozek má tendenci vzpomínky přikrášlovat, je dost možné, že na svůj minulý vztah nahlížíte skrze růžové brýle. Pokud si budete správně přát, je zde vysoká možnost, že se skutečně setkáte znovu.

Nicméně toto setkání nemusí úplně splňovat vaše představy. Každý člověk se vyvíjí a je dost možné, že vaše bývalá láska dnes není tím člověkem, kterého jste před lety potkali. Obzvláště obezřetní by měli být ti, kteří jsou ve vztahu a přemýšlejí nad svým bývalým vztahem. Ti se mohou dostat do spárů emocionální nevěry, kdy myšlenkami utíkají do nereálného světa, který si vytvořili, v nichž si expartnera idealizují. Může se jim pak snadno stát, že po opravdovém setkání vymění „80 za 20“, kdy u svého expartnera skutečně najdou 20 procent, které jim chyběly ve vztahu, ale až pozdě zjistí, že přišli o jistých 80 procent.

Poradna: Když muž odjede mimo domov, přestávám pro něj existovat (Míša)

svetzeny.cz

Jak poznat, že si jste souzeni?

Jak však rozeznat, že si jste skutečně souzeni a tvoříte pár spřízněných duší? Toto jsou jednoznačné signály, že tomu tak je:

  • Při vašem setkání cítíte silné spojení. Máte pocit, že partnera znáte roky a něco vás k sobě „táhne“.

  • Nemůžete se od sebe odtrhnout, chcete spolu trávit spoustu času, cítíte silnou přitažlivost, které nejste schopni vzdorovat.

  • Cítíte silné emoce, které jste s žádnou jinou osobou nezažili. Těžko se vám to popisuje slovy, je to zkrátka jiné, hluboké propojení.


Zdroj: Though Nova, David Wolfe

Nadměrný stres můžete eliminovat tancem nebo meditací. Naučte se všechny triky

svetzeny.cz