Přejít k hlavnímu obsahu

Sny o bývalém partnerovi: Proč se vám o něm zdá a znamená to, že se k sobě máte vrátit?

Víte, jaký je skutečný význam snů o bývalém partnerovi? Řada lidí se domnívá, že když se jim expartner zjevuje ve snech, je to znamení, že osud chce, aby se s ním znova dali dohromady. Je však tomu skutečně tak? Zjistěte, jak tyto sny vykládat z psychologického hlediska.

Sny jsou oknem do podvědomí

Sigmund Freud věřil, že sny jsou oknem do podvědomí. Tvrdil, že všichni máme skryté touhy, přání a myšlenky, které se někdy bojíme i vyslovit nahlas. Výsledkem je, že všechna tato skrytá přání a touhy zůstávají „zamknuté“ v našem podvědomí. Odtud se však mohou dostat ven, a to právě za pomoci snění. Podvědomí se promítá do našich snů, odráží se v nich naše zkušenost, touhy a emoce. V každém snu lze najít symboly a vodítka, která nám mohou pomoci rozklíčovat pravý význam snu.

Mohlo by se vám líbit

Horoskop: Tato znamení zvěrokruhu čeká dokonalý víkend! Patříte mezi ne?

11. června vstupuje Mars do souhvězdí Lva. To má pozitivní důsledky, zejména pro následující tři znamení zvěrokruhu. Hvězdy nám to v posledních několika týdnech ne vždy usnadnily - klíčové slovo měl retrográdní Merkur a zatmění Slunce v novu ve znamení Blíženců.
svetzeny.cz

Co znamenají sny o bývalém partnerovi?

Za prvé, tyto sny se vám mohou snažit naznačit, že stále existují nevyřešené záležitosti. Možná na ně přes den nemyslíte, ale ve spánku vám je vaše podvědomí připomíná. Není výjimkou, že se vám může zdát o osobě, se kterou jste se rozešli už velmi dávno, záleží spíše na okolnostech rozchodu. Hlavně se vám mohou vracet staré křivdy – nevěra, podvod, zrada. Pokud se vám o bývalém partnerovi zdá, může to znamenat, že jste se přes tyto záležitosti ještě nepřenesli. Při výkladu snů byste vždy měli mít na paměti, že jsou symbolické. Řada lidí se obává, že pokud se jim zdá o bývalém partnerovi, automaticky to znamená, že ho chtějí zpátky, nebo je to signál, že jsou spřízněné duše a měli by se k sobě vrátit.

To však ve většině případů není pravda. Váš bývalý přítel se jím stal z nějakého pádného důvodu, na to nezapomínejte. Naše mysl má tu vlastnost, že časem otupí hrany a pamatujeme si spíše to dobré než to špatné. Proto můžeme sny o bývalých partnerech vnímat jako znamení, že bychom se k nim měli vrátit, to je však špatná úvaha. Spíše je lepší zamyslet se nad tím proč a jak vztah skončil. Sny vám v této analýze mohou pomoct. Zaměřte se na atmosféru, dění, objekty, které ve snu vidíte, mnohé vám to napoví. Také vám to pomůže, v případě, že jste ve vztahu chybovali, poučit se a v budoucnu se zachovat jinak. Jakmile si najdete fungující vztah, který vás bude naplňovat a pochopíte pravý význam snů, sami uvidíte, že se vám bývalý partner ve spánku přestane zjevovat.

Mohlo by se vám líbit

Symboly duše dle měsíce narození: Odhalují vaše silné a slabé stránky, jaký z nich náleží vám?

Existuje celkem 12 symbolů duše, které se odvíjejí od měsíce, ve kterém jste se narodili. Každý z těchto symbolů se pojí s určitými charakterovými vlastnostmi člověka. Zjistěte, který symbol náleží vám a jaké jsou vaše silné a slabé stránky.
svetzeny.cz

Pravděpodobně vám nechybí expartner ale část života, kterou jste sdíleli

Je třeba si uvědomit, že s rozchodem nedáváte sbohem jen vašemu bývalému příteli. Většinou přicházíte o mnohem víc – styky s jeho širší rodinou, společné přátele i životní styl. Po rozchodu se vám může měnit i životní úroveň, například sami „neutáhnete“ drahý podnájem v centru města a jste nuceni se přestěhovat do menšího bytu na kraji města. To vše vede k tomu, že i když už je rozchod oficiálně za vámi, vaše podvědomí to vnímá jinak. Závěrem lze tedy říct, že nelze tyto sny interpretovat jako „zásah shůry“, který se vás snaží znovu dát dohromady s vaším expartnerem, ale jako volání vašeho podvědomí, které si žádá, abyste situaci definitivně uzavřeli.