Přejít k hlavnímu obsahu

Pokud váš partner kritizuje tyto věci, váš vztah nemá žádnou šanci

Vztahové konflikty a výměny názorů jsou naprosto normální. Měly by ovšem existovat jisté hranice. Pokud váš partner kritizuje tyto věci, měla byste zpozornět.

I ty nejlepší vztahy se neobejdou bez konfliktů – je to dokonce velice důležité, abychom byli schopni vést vážný dialog.Vyjádření kritiky vůči druhému člověku je pravděpodobně nejčastějším bodem sporu nebo diskuse. Je ovšem v hádce vše dovoleno? Určitě ne! Manipulace, opakovaná kritika nebo kritika neměnných faktů: existují věci, které by váš partner nikdy neměl kritizovat!

Váš vzhled

Pokud váš partner kritizuje váš vzhled, je na čase vztah přehodnotit. Kritika věcí, které nelze změnit, je obzvláště špatná: například nos, pihy, velikost prsou nebo vaše výška. V tomto případě váš partner útočí na vaši sebeúctu. Je to nejen škodlivé, ale také neuvěřitelně neuctivé. Partneři by se měli navzájem dobře cítit . Neustálá kritika vzhledu druhé osoby podkopává vztah. 

Vaše rodina

Rodiče, sourozenci nebo prarodiče - kritizuje váš partner lidi, kteří vám jsou nejblíže? Totéž platí i zde: Kritizuje něco, co nemůžete změnit. Úkolem vašeho partnera by nemělo být dělat si srandu z vaší rodiny. Koneckonců, patří vám a váš partner se s tím musí vypořádat - bez diskusí. To samozřejmě neznamená, že nemůže vyjádřit konstruktivní kritiku  a oba o nich nemůžete doma diskutovat.

Vaše vlastnosti

Jste, kdo jste! Nemůžete změnit, jak jste vyrostli a jaké události ve vašem životě jsou za vámi. Díky všem těmto věcem jste dnes tím, kým jste. Váš partner by vás měl milovat se všemi vašimi nedostatky, zvyky a návyky. Vaše náboženství nebo kultura mohou být také takové rozdílné od partnera. Pokud váš partner projevuje přímý útok a averzi k určitým faktorům, je nutná opatrnost. Pokud však váš partner opakovaně vyjadřuje vážnou negativní kritiku, rozhodně to není základ pro milostný vztah. Zda-li vás partner nemůže přijmout jako osobu, se vším, co k tomu patří, měli byste tento vztah přehodnotit (také z důvodu vlastní ochrany).

Vaše kariéra

Kritizuje váš partner povahu vaší kariéry, úroveň vašeho platu nebo dokonce obor, ve kterém pracujete? To není dobré znamení! Koneckonců, vaše pracovní a kariérní plány jsou vaše. Stojte za svou vášní a svými cíli. Bez ohledu na to, jak velké nebo malé jsou. V této kritice často hraje roli finanční situace. Pokud je rozdíl ve vaší životní úrovni v důsledku různých povolání velmi velký a právě proto představuje problém pro vašeho partnera, bohužel to z dlouhodobého hlediska často znamená potíže.

Mohlo by se vám líbit

Poznáte, zda žijete s manipulátorem? Toto jsou nejběžnější manipulační techniky

Zjistěte, jak rozpoznat manipulaci, a jaké zvolit protistrategie. Zde je popis základních typů manipulačních technik včetně řeči těla. Nemáte náhodou po svém boku někoho, kdo tyto techniky využívá ve svůj prospěch a vám ubližuje?
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Céline Dion ukázala výjimečně všechny svoje děti na společné fotografii

Zpěvačka Céline Dion se nechlubí často fotkami z rodinného alba, nicméně na Den matek udělala výjimku a sdílela se svými fanoušky společnou fotografii s dojemným popiskem. Její obdivovatelé se v komentářích rozplývali.
svetzeny.cz