Přejít k hlavnímu obsahu

Účes 70. let hlásí velký návrat: Trend záclonkové ofiny budete chtít i vy. Sluší ženám v každém věku

Toužíte po výraznější změně svých vlasů, ale zároveň se ji bojíte udělat? Ideálním řešením právě pro vás bude tzv. záclonková ofina. Vůbec se nemusíte děsit, nejedná se totiž o klasický střih ofiny do čela. Jde o jemné sestříhání vlasů, které ozvláštní váš účes, ale zároveň nebude nijak zvlášť bijící do očí.

Co je záclonková ofina?

Záclonková ofina (v angličtině curtain bangs, nebo také Bardot bangs podle francouzské herečky Brigitte Bardot) je specifický typ účesu, který se vyznačuje středovou pěšinkou a delšími sestříhanými prameny, které rámují strany obličeje. Ofina obvykle začíná na temeni hlavy a postupně se prodlužuje směrem ke stranám, až splyne se zbytkem vlasů. Tento účes získal svůj název, protože postranní prameny obrazně připomínají právě záclony. Sestříhané pramínky vytváří na vlasech jemný a splývavý efekt, který bude vašim vlasům dodávat jemnou eleganci a zároveň i lehký boho a retro nádech.

Copánky, copy a různé zamotance pro úplné začátečníky a nešiky. Tohle zvládnete i vy!

Ráda byste trochu ozvláštnila účes o moderní copánky, ale perete se i se zamotáním vánočky? Nezoufejte, máme pro vás čtyři jednoduché návody na zapletené vlasy, které zvládnou i méně zručné ženy. Stačí jen trochu trpělivosti a elegantní účes je na světě.
svetzeny.cz

Perfektní pro každý typ obličeje

Ať už máte jakýkoliv tvar obličeje, rozhodně se tohoto účesu nemusíte bát. Pokud po tomto účesu toužíte, není nic jednoduššího, než jeho realizaci zkonzultovat s vaším kadeřníkem. Ten přesně určí, jak vlasy sestříhat tak, aby vám záclonková ofina krásně seděla. Máte-li podlouhlý obličej, požádejte vašeho kadeřníka, aby vám ofinu v oblasti spánku střihl spíše do široka. Tím obličej více odhalíte a tento střih vám bude perfektně sedět. Pokud máte kulatý tvar obličeje, je pro vás záclonková ofina naprosto skvělou variantou. Ofina rozdělující se uprostřed hlavy dokonale rozbije širokou tvář, která bude díky tomuto střihu vypadat více strukturovaně. Kouzlo tohoto střihu spočívá také v tom, že existuje nespočet stylů, jak jej nosit. S rozpuštěnými vlasy – ať už rovnými, nebo vlnitými, budete vypadat zkrátka famózně. Šmrnc ale ofina dodá i obyčejnému culíku, který bude díky ofině mnohem živější a zábavnější.

Trendy účesy pro jemné a řídké vlasy: Jednoduché tipy, které vám dodají dvojnásobný objem

Vykouzlit z jemných vlasů účes, který vydrží víc než dvě hodiny, bývá dost umění. Pokud takový typ vlasů máte, vsaďte na správný střih, který jim dodá objem. O ten jde totiž v tomto případě především. Jaké účesy se pro jemné vlasy hodí? A jak o takový typ vlasů pečovat?
svetzeny.cz

Celebrity, které propadly kouzlu 70. let

Záclonková ofina byla trendy zejména v 70. letech. Tenkrát tento typ střihu nosila téměř každá druhá žena. A stejně jako módní trendy, i ty vlasové se vrací ve velkém stylu. Trendu záclonkové ofiny propadla nejedna celebrita. V oblibě mají tento střih například herečky Dakota Johnson, Hilary Duff, nebo zpěvačka Camila Cabello.

Které celebrity propadly kouzlu záclonkové ofiny?
Zdroj článku