Přejít k hlavnímu obsahu

Trendy účesy pro jemné a řídké vlasy: Jednoduché tipy, které vám dodají dvojnásobný objem

Vykouzlit z jemných vlasů účes, který vydrží víc než dvě hodiny, bývá dost umění. Pokud takový typ vlasů máte, vsaďte na správný střih, který jim dodá objem. O ten jde totiž v tomto případě především. Jaké účesy se pro jemné vlasy hodí? A jak o takový typ vlasů pečovat?

Jemné vlasy jsou jednak tenčí, než "normální" vlasy a také mají trochu jinou strukturu. Výsledkem je to, že vypadají, že je jich na hlavně mnohem méně. A navíc právě kvůli své struktuře nemají dost síly vytvořený objem udržet. Tím se vysvětluje, že i když se snažíte a vykouzlíte na hlavně úžasné vlny, za dvě hodiny z nich máte schlíplé myší ocásky. 

Vzhledem k tomu, že jemné vlasy nám dala do vínku příroda po rodičích, není šance, že by se změnily na super objemnou hřívu. Zázraky se sice nekonají, ale není potřeba se vzdávat. Je tu pár věcí, které mohou situaci zachránit. Díky správé péči, stylingu a hlavně správně zvolenému  účesu, můžete být se svým vzhledem spokojená i když jsou vaše vlasy jemné.  

Mohlo by se vám líbit

Trendy účes 2023: Shaggy bob sluší i ženám nad 50. Omladí vás a péče o něj je neuvěřitelně jednoduchá

Nadčasový styl vlasů, který získal obrovskou popularitu mezi ženami po celém světě, je účes nazvaný "shaggy bob". Tento účes je kombinací dvou ikonických stylů - klasického bobu a volného, rozčepýřeného vzhledu. Shaggy bob přináší do hry svěžest, mladistvost a hravost.
svetzeny.cz

Jak na správný účes

Podle Kateřiny Hamplové z kadeřnického salonu Klier jsou kvělou volbou jsou krátké střihy, ale také mikádo, podkova a tupé střihy do jedné délky. "Naopak se vyhněte vlasům, jež jsou delší po prsa. Vhodné nejsou ani příliš prostříhané vlasy, které naopak objem ubírají," radí odbornice.  

Máte-li polodlouhé vlasy, vytvořte z nich ležérní vlny. Aby vám ale vydržely, je potřeba zvolit vhodný styling, který je nezatíží. Letním outfitům a náladě vlny, vlnky, kudrlinky a vyloženě sluší. Takto upravené vlasy můžete nechat rozpuštěné, ale také se hodí stáhnout je do volných copů, culíků nebo drdolů. 

Mohlo by se vám líbit

Trend vlasů 2023: Účes jako z 80. let! Vlčí střih je hitem číslo jedna

Nespoutanost a svoboda. Tak by se dal charakterizovat střih, který pobláznil celý svět. Je typický objemem ve vrchní části hlavy a postupně se směrem dolů zužuje. Připomíná starý dobrý mullet neboli v našich končinách známý jako účes ‚‚na Jágra”, jen s tím rozdílem, že není vystříhaný okolo uší. Třešničkou na dortu je pak sesekaná ofina, která se může nosit i na straně.
svetzeny.cz

Pamatujte na péči a styling

Vedle střihu je právě péče a styling další podstatnou věcí, která může jemným vlasům dodat objem. Vždy vybírejte šampony a kondicionéry určené pro jemné vlasy. Neměly by obsahovat žádné silikony ani sulfáty, což jsou látky, které vlasy zbytečně zatěžují. Obecně dávejte přednost spíše produktům s maximem přírodních složek. 

K jemným vlasům se chovejte jako v rukavičkách. Při mytí a následném vysoušení ručníkem je nedrhněte. Rozčesávejte je opatrně a pokud používáte při stlingu tepelnou úpravu, vždy vlasy chraňte před vysokými teplotami. 

Při stylingu používejte produkty určené pro zvýraznění textury a objemu. Pamatujte ale, že méně bývá více. Pěnové tužidlo nebo sprej nanášejte jen v malém množství a pouze ke kořínkům. Pro jemné vlasy se nehodí žádné hutné vosky nebo stylingové gely. Účes vždy zafixujte lakem na vlasy. 

Rada na závěr: Dejte si pozor, abyste si do vlasů během dne moc nesahali. Vyhnete se tak jejich zvýšenému maštění a zatěžování. 

Účesy pro jemné vlasy
Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku