Přejít k hlavnímu obsahu

Chcete vypadat mladší? Těchto 5 účesů vám uberou roky

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou koruna krásy. Díky vhodně zvolenému účesu můžete omládnout o pár let. Zapomeňte na zažitý mýtus, že kvůli tomu musíte ostříhat svou dlouhou hřívu. V článku vám přinášíme tipy na pět účesů, které ubírají roky, ze kterých si vybere každý.

1. Ofina

Nemáme na mysli tu, kterou jste nosili na základní škole spolu se střihem ve tvaru hrnce. Šikovná kadeřnice vám ustřihne ofinu tak, že vám ubere roky a přidá šmrnc. Ofina by neměla být úplně krátká, většině žen bude lichotit spíše delší postupně sestříhaná ofina. S konkrétním střihem vám nejlépe poradí váš kadeřník. Každému tvaru obličeje bude slušet jiný střih. Pokud máte kulatý obličej, bude vám sedět decentní ofina sčesaná na stranu, naopak pro vás není hustá rovná ofina, která by váš obličej zbytečně rozšiřovala. Hranatému obličeji pak sluší natočené vlnité ofiny, které vašemu výrazu dodají na jemnosti. Protáhlému obličeji nejvíce lichotí výrazná delší rovná hustá ofina, která zakryje vysoké čelo. Srdcovitému obličeji prospěje sestříhaná ležérní patka.

Info ikona
Ofina

 

2. Sestřih na ramena

Není náhodou, že řada hollywoodských celebrit ve středním věku volí právě účes na ramena. Sestřih vlasů v délce po ramena je univerzálně lichotivý. Ženy občas své vlasy nesmyslně zkracují, protože mají pocit, že to patří k jejich věku. Přitom by jim mnohdy více lichotily delší vlasy. Zapomeňte tedy na tento mýtus a pokud milujete dlouhé vlasy, nevzdávejte se jich. Sestříhaný účes po ramena krásně zvýrazní vaše rysy v obličeji a zároveň je velmi chic. Určitě se svěřte do rukou profesionála, pokud byste se stříhala sama, snadno si vytvoříte nevzhledné „zuby“ ve vlasech. Navíc při této délce si s vlasy stále vyhrajete, můžete je natáčet i žehlit, sepnout do drolu či uhladit dozadu.

Info ikona
Vlasy na ramena

 

3. Šmrncovní mikádo

Pokud přece jen chcete například kvůli praktičností kratší vlasy, vhodné je mikádo. Tento střih vám ubere pár let, uvidíte, že se hned budete cítit mladší. Mikádo hezky ohraničuje vaši čelist, a dodává tak vašemu obličeji mladistvý vzhled. A je jedno, jestli zvolíte úplnou klasiku, tj. mikádo na obou stranách stejně dlouhé, nebo zda půjdete do asymetrického střihu. A rozhodně nezůstávejte jen u rovných vlasů, z mikáda lze vytvořit chic romantické vlny. Mikádo můžete kombinovat i s ofinou zmíněnou výše, hledejte inspiraci na internetu, vypadá to skutečně šmrncovně.

Info ikona
Mikádo

 

4. Rozvrkočený účes

Obecně budete vypadat mladší v ležérních účesech, které dělají dojem rozcuchaných vlasů po probuzení. Nedbalé vlny jsou to pravé. Pokud máte od přírody vlnité vlasy, můžete je na noc zaplést do copánků, ráno se probudíte s krásnými plážovými vlami. Jestliže máte vlasy rovné jako hřebíky, pořiďte si kulmu. Ale pozor, budete potřebovat kulmu s širokým nástavcem, aby vlny vypadaly nespoutaně a přirozeně. Nezapomeňte natočit i ofinu či patku.

Info ikona
Účes

 

5. Krátký střih

Krátký sestřih vás omladí díky tomu, že lépe vyniknou vaše rysy v obličeji, lícní kosti a oči. Navíc je to velmi praktický účes, o který se nemusíte moc starat. Pouze je vhodné mít vždy po ruce stylingové produkty, kterými krátký střih oživíte. O tomto střihu byste měla uvažovat, pokud jsou vaše vlasy unavené, namáhané či zničené. Dáte jim tak prostor na regeneraci.

Info ikona
Krátký účes
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku
Mohlo by se vám líbit

Oblečení, které muže na ženách přitahuje: Máte ho v šatníku?

Ženy se samozřejmě chtějí líbit hlavně samy sobě a neoblékají se pro muže, ale ruku na srdce dámy, která z nás se nechce svému protějšku líbit? Zvlášť když jde třeba o první schůzku a toužíte udělat na muže dojem. V článku naleznete 5 kousků oblečení, které muži na ženách milují, máte je ve vašem šatníku?
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Tohle přijde mužům sexy: 6 věcí, které je přitahují jako magnet

Ženská krása se může zdát jako hodně subjektivní záležitost. Někteří muži preferují štíhlé ženy, jiní mají radši boubelky, někdo šílí z blonďatých vlasů, jiný je hotový z tmavovlásek...Existují však věci, které obecně muže podvědomě přitahují. Které to jsou, se dozvíte v dnešním článku.
svetzeny.cz