Přejít k hlavnímu obsahu

Nejkrásnější dlouhé účesy pro ženy nad 50: Omladí vás divoké kudrny i plážové vlny

Info ikona
padesat

Není pravdou, že je nutné v určitém věku ostříhat své dlouhé kadeře. Mladistvě a svěže můžete vypadat dle kadeřníků i s dlouhými vlasy, je to spíše o stylingu, tvaru a péči. Které dlouhé účesy vám budou po padesátce lichotit nejvíce?

Dlouhé vlasy si po padesátce nemusíte ostříhat, abyste vypadala mladší

Častým mýtem je, že dlouhé vlasy by neměly nosit ženy nad 50, jelikož by je mohly dělat starší. To je nesmysl, nezáleží totiž na délce vlasů, ale na na typu účesu, stylingu a také péči o vlasy. Dlouhá hříva do pasu může působit více svěžím dojmem než krátký účes. Rozhodně byste se předtím, než učiníte rozhodnutí ostříhat se, měla poradit se svým kadeřníkem. Ten by měl být schopný vybrat vám tu nejlepší variantu účesu s ohledem na váš tvar obličeje a celkovou vizáž.

Barva vlasů vás dovede omladit, ale i udělat starší: Celebrity jako Paris Hilton či Cate Blanchett jsou toho důkazem

svetzeny.cz

Je potřeba vyvarovat se základním chybám

Rozhodně však neplatí ani to, že by dlouhé vlasy automaticky omlazovaly. Musíte si dát pozor na základní chyby, které přidávají roky navíc. Pozor na jemné prořídlé vlasy bez tvaru a objemu. Takové vlasy vás obecně mohou dělat starší. Vhodný není ani příliš uhlazený účes. Také věnujte pozornost barvě vlasů, i když je dnes moderní nosit pyšně šediny, ruku na srdce – ne všem to lichotí. Obzvláště pokud jste teplý barevný typ. Nová barva vlasů vás může úplně rozzářit, určitě zvažte, zda nenastal čas se barvit. Kadeřnice Neil Moodie má pro vás ještě jednu radu.

Spousta žen si v mládí vybírá barvu, kterou milují, a drží se jí roky, ale to, co vám vyhovovalo tehdy, nemusí nutně fungovat teď.

Kadeřník Matthew Soobroy také varuje před příliš výraznými barvami. Příliš tmavá či nevhodná barva vlasů může zvýraznit vaše vrásky v obličeji. Dle něj byste měli zvážit, zda zůstat u jednolité barvy. Lépe prý vypadají vlasy, které házejí na světle odlesky, člověk s nimi hned vypadá mladší. Chybou by dle kadeřníků bylo i nezkusit ofinu. Ta totiž dovede zakrýt vrásky na čele a působí svěže a mladistvě. Navíc se vždy dá najít taková, která bude pasovat k vašemu typu obličeje.

Dbejte také na to, abyste volili spíše objemné účesy, obecně se dá říct, že omlazují. Problémem je fakt, že naše vlasy postupně ochabují a stávají se jemnějšími a tenčími. O to více je potřeba věnovat se stylingu vlasů a zvolit takový účes, díky kterému vlasy budou nadýchané. V neposlední řadě nikdy nezanedbávejte péči o vlasy. Neupravený účes či odrosty přidávají roky.

Vlasový trend: Účesy, které vypadají obzvlášť dobře na ženách nad 50 let. Vyzkoušejte mikádo jedné délky nebo pixie

svetzeny.cz

Nejkrásnější dlouhé účesy pro ženy nad 50

Určitě vám budou slušet vyfoukané jemně natočené vlasy, to je univerzálně lichotivý účes. Vlasy budou mít potřebný objem a díky natočení i jasnou strukturu a tvar. Pokud máte jemné vlasy, zvažte, zda je nesestříhat, dodá jim to plnost. Nebraňte se ani divokým kudrnám, které nosí například známá herečka Andie MacDowell. I když si vlasy nebarví, rozhodně v dobře zvoleném účesu vypadá mladistvě a chic. Plážové vlny jsou další možností, která vám ubere roky. Působí hravě a mladistvě. Pokud si budete chtít ponechat šedé vlasy, popřemýšlejte, zda si je nenecháte zajímavě promelírovat nebo „dotónovat“ od kadeřníka. Skvěle k šedé jdou například odstíny chladné růžové či lila. Rozhodně vyzkoušejte různé zaplétané drdoly – působí elegantně a sofistikovaně. Ne každý den budete mít čas upravit si svou dlouhou hřívu, a toto je velmi dobrá varianta. Skvěle vypadají výrazně sestříhané vlasy po vzoru Rachel z Přátel. Zvláště sluší ženám s jemnými a tenkými vlasy.

Zdroj článku