Přejít k hlavnímu obsahu

Slavnostní účesy dle typu obličeje: Čtvercový obličej zjemní vlny, protáhlému prospěje tupírování vlasů

Vánoce jsou za dveřmi, už víte, jaký slavnostní účes zvolíte ke stromečku? Inspirujte se v naší galerii, tentokrát se zaměříme na vánoční účesy dle typu obličeje. Čtvercový obličej zjemní vlny, protáhlému obličeji prospěje tupírování vlasů, v čem vyniknete vy?

Kulatý obličej

Ke kulatému obličeji se nejvíce hodí hladké slavnostní účesy. Zapomeňte na objemné vlny a divoké nespoutané kudrny – ty by váš obličej ještě více zakulacovaly. Cílem je obličej opticky protáhnout a zeštíhlit, abyste co co nejvíce přiblížili pomyslnému „ideálu“, tvaru oválu. Říká se, že v jednoduchosti je krása, pro vás to jednoznačně platí, pokud jde o lichotivé slavnostní účesy. Vyzkoušejte například dokonale hladké rovné vlasy. Aby byly perfektně vyžehlené, použijte před procedurou stylingový přípravek pro narovnání vlasů a tepelnou ochranu. Posléze na vlasy aplikujte sprej pro extra lesk. Mimořádně se k vám hodí účesy, kdy je část vlasů vyčesaná nahoru, pro inspiraci se podívejte do naší galerie. Natupírování vlasů totiž opticky protáhne váš obličej.

Vánoční trendy 2022: Prohlédněte si úchvatné vánoční stromečky. Letos jsou v módě klasické barvy, bílá i jedna netradiční

Vánoce patří k nejočekávanějším svátkům roku, mnoho lidí si proto dává s přípravami na ně mimořádně záležet. A stejně jako ve světě módy i ve vánoční výzdobě se každoročně mění trendy. Přečtěte si, jaké barvy budou letos na stromečcích hitem, a inspirujte se v naší galerii.
svetzeny.cz

Srdcový tvar obličeje

Pakliže máte srdcový tvar obličeje, rozhodně zvažte, zda nezvolit hladký culík s pěšinkou uprostřed doplněný o nějaký zajímavý doplněk do vlasů. Tím může být perlová sponka, třpytivá mašle nebo třeba květina. Také můžete obtočit jeden pramen vlasů okolo gumičky a zafixovat účes lakem. Určitě použijte stylingový sprej, který dodá vašim vlasům lesk. Váš tvar obličeje dále vynikne v nízko posazených drdolech – je jedno, zda zvolíte hladké, nebo vlnité vlasy. Obojí na vás bude vypadat dobře. Sluší vám i patka, zejména lehce natočená.

Čtvercový obličej

Pro čtvercový obličej je typická velmi výrazná čelist a lícní kosti. Tento typ obličeje skvěle vynikne ve vysokém culíku. Je však důležité, abyste pár pramenů nechali volně kolem obličeje, můžete je natočit kulmou, působí to slavnostněji. Hodí se k vám i boho styl, vyzkoušet můžete také všemožné zaplétané drdoly a copy, opět platí, že pár pramínků by mělo lemovat obličej. Pokud chcete rysy v obličeji zjemnit, vsaďte na romantické drdoly, které doplňte o elegantní čelenku. Je důležité, abyste k tomuto typu účesu volili už jen jemné šperky.

Galerie: Vyberte si zimní čepici podle tvaru vaší hlavy. Oválnému obličeji sluší skoro všechny

Venku už se pořádně ochladilo a nastal tak čas opět sáhnout po zimní čepici či kulichu. Ačkoliv se může zdát, že na rozdíl od rozmanitého výběru letních klobouků je volba zimní čepice jednoduchá a člověk se nemůže nikdy splést, pravdou je, že k perfektnímu vzhledu je třeba vybrat zimní čepici podle tvaru obličeje. Inspirujte se v naší galerii a zjistěte, který typ čepice sedí právě vám.
svetzeny.cz

Protáhlý obličej

Máte vysoké čelo a protáhlý obličej, který potřebuje opticky trochu zakulatit? Pak pro vás nejlepší volbou budou vlnité natupírované účesy. Je důležité, aby vlny byly skutečně objemné, to vašemu obličeji sedí nejvíce. Nemusíte se bát ani vyčesat je nahoru, když necháte pár pramínků volně kolem obličeje, bude to vypadat skvěle. Rozhodně si můžete dovolit výraznou hustou ofinu či patku. S tou i uhlazený účes najednou bude vypadat lépe. Také se pro vás hodí vintage účesy se zvlněnou patkou.

Oválný obličej

Oválnému obličeji jen málokterý účes nesluší. Nejvíce tento tvar obličeje vynikne v objemných vlnách. Nejsnáze je vytvoříte za pomoci kulmy s širokým nástavcem, případně alternativně můžete použít i žehličku na vlasy. Tento účes krásně zvýrazní vaše lícní kosti. Slušet vám budou i elegantní vysoké culíky, přičemž si můžete vybrat, zda zvolíte hladký účes, nebo půjdete do „rozvrkočeného“ ležérního culíku ve francouzském stylu. V obojím budete vypadat úžasně.

Slavnostní účesy dle typu obličeje
Zdroj článku