Přejít k hlavnímu obsahu

Účesy podle tvaru obličeje, které vám uberou roky: Podívejte se na ty nejkrásnější pro čtvercový, kulatý, srdcový a oválný obličej

Vypadat mladší je s narůstajícím věkem čím dál více žádoucí, že, dámy? Jedním z triků, jak toho dosáhnout, je zvolit správný účes tak, aby korespondoval s Vaším tvarem obličeje. Jaký ale vybrat? Není to tak jednoduché, jak se zdá. Pro každý tvar obličeje je vhodný jiný typ účesu. Poradíme Vám jaký typ je pro Vás ten nejlepší. Inspiraci najdete v naší galerii.

Účesy dle tvaru obličeje

Čtvercový obličej

Čtvercový tvar obličeje je typický tím, že na obličeji hrají nejvýraznější roli široké čelisti a brada. Ty jsou, spolu s čelem a lícními kostmi, v jedné rovině. Je na Vás, jestli se rozhodnete tyto části tváře schovat, nebo je naopak ukázat a udělat z nich pýchu svého obličeje. Jestliže se přikláníte spíše k první variantě, jsou pro Vás ideální rovné delší vlasy, za kterými můžete širší čelisti částečně schovat. Chcete-li výrazné prvky obličeje naopak všem ukázat, je pro Vás ideální například mikádo, které tyto rysy krásně podtrhne.

Srdcový obličej

Srdcový tvar obličeje je velmi specifický. Lidé s takovým tvarem obličeje mají většinou širší čelo a výrazné lícní kosti. Postupně se však celý obličej zužuje, právě do tvaru srdce. Ideálním účesem pro Vás je vysoko vyčesaný culík, kterým tvar obličeje podtrhnete. Rozhodně nešlápnete vedle ani s vlnama, kterými výrazné rysy naopak zjemníte. Objemné a nadýchané účesy jsou obecně něco, co Vám bude slušet za každých okolností. Pokud chcete zvolit spíše krátký účes, zaměřte se na typ “pixie” s delší, ideálně zvlněnou, patkou. Ta krásně zvýrazní tvar obličeje.

 

Kulatý obličej

U kulatého obličeje je častým zvykem jej opticky prodloužit. Ideálním typem pro Vás je třeba vysoko vyčesaný culík nahoru. Můžete také zvolit tzv. “polo - culík”, kdy část vlasů vyčešete nahoru do culíku a zbytek vlasů necháte rozpuštěné. Dobrou volbou rozhodně budou i obyčejně rozpuštěné vlasy. Naopak velký pozor si dávejte při volbě krátkých účesů. Nezpůsobí sice to, že byste vypadaly starší, může ale být důvodem, proč Váš obličej bude vypadat ještě kulatější, než doopravdy je, což většinou nebývá žádoucí.

Mohlo by se vám líbit

Podzimní móda: Kousky, která vám uberou pár kilo i pár let. Vsaďte na proužky nebo stylové šaty

Móda se neustále vrací a mění nejen podle věku a toho, co je momentálně trendy, ale také podle jednotlivé roční doby. Co nosit na podzim, který už se hrdě hlásí o slovo? Které kousky vás omladí a opticky uberou pár kilogramů?
svetzeny.cz

Oválný obličej

Máte-li tento tvar obličeje, vyhrály jste jackpot, dámy! Je obecně známo, že Vám bude sedět opravdu téměř jakýkoliv účes. Nejvíce však vyniknete v mikádu, nebo vlasech sestříhaných po ramena. Tyto účesy podtrhnou Vaše přednosti. V delších vlasech se možná trochu schováte, ale také Vám budou náramně slušet. Rozhodně nic nezkazíte vlnama, ať už těma většíma, nebo tzv. “beach waves”.

Pro vaše dokonalé vlasy

Ať už si zvolíte klasický fén, nebo zainvestujete do něčeho dražšího, výběr máte vskutku obrovský! 

Například nová generace multistyleru Dyson AirwrapTM, zajistí rychlejší a snadnější styling bez extrémního tepla.

 

galerie fénů
Zdroj článku