Přejít k hlavnímu obsahu

Účesy dle tvaru obličeje, které vás omladí: Prohlédněte si ty nejkrásnější pro kulatý, čtvercový, oválný a srdcový obličej

Info ikona
Jaký účes vám bude slušet?

Vyberte si správný účes, který nejlépe vynikne vašemu jedinečnému tvaru obličeje a ubere vám několik let. Kulatý, hranatý, oválný nebo srdcový? Víte, jaký je váš tvar obličeje? Inspirujte se v dnešní galerii a najděte si účes, který vám sedne, a navíc vás omladí.

Účesy podle tvaru obličeje

Měli byste si nechat udělat ofinu nebo zkrátit vlasy na mikádo? Při rozhodování o změně účesu je třeba vzít v úvahu mnoho věcí, v neposlední řadě také tvar vašeho obličeje. Prvním krokem je určení skutečného tvaru vašeho obličeje: kulatý, hranatý, oválný nebo srdcový. Každý tvar obličeje potřebuje něco jiného.

Účesy dle tvaru obličeje

Kulatý

Pokud je váš obličej kulatý, máte většinou stejnou šířku a délku, obličeji chybí hrany. Mnoho žen s kulatým obličejem chce, aby jejich obličej vypadal delší, štíhlejší a méně kulatý. Tento typ obličeje má například Selena Gomez. Nepopíratelnou výhodou je fakt, že nositelky tohoto obličeje vždy působí mladším dojmem. Budou vám nejvíce slušet krátké chlapecké střihy, účesy, kde budete mít spadených pár pramenů nebo vysoký culík. Naopak se vyhněte ostrým hranatým účesům a husté ofině, která zkracuje vzhled obličeje.

Hranatý

Hranatý nebo jinak známý jako čtvercový obličej je typickým tím, že tváře jsou široké a čelo, lícní kosti a čelist mají téměř stejnou šířku. Jeho nositelkou je například Keira Knightley. U tohoto typu obličeje je důležité zdůraznit spíše lícní kosti. Pokud máte rádi středně dlouhé vlasy, vyzkoušejte účes, který se dotýká vašich lícních kostí. V případě, že nosíte dlouhé vlasy, požádejte kadeřníka o zastřižení konečků, abyste dosáhli vzdušného efektu, který bude příjemnou protiváhou vaší silné čelisti. Stejně jako u kulatých obličejů zjemní hranatý tvar obličeje boční rozčesání. Pokud nosíte ofinu, vyhněte se hranatému tvaru. Nejlépe vám bude slušet dlouhá, jemná ofina do boku.

Oválný

Účesy a tvary obličeje jsou především o rovnováze, a proto je za ideální považován oválný tvar obličeje. Oválným obličejům sluší všechno, takže se můžete řídit jakýmkoliv vlasovým trendem. Zúžit svůj výběr můžete na styly, které odpovídají vaší struktuře vlasů, osobnosti a životnímu stylu. Slušet vám budou především mikáda, sestříhané vlasy ale i ofina. Můžete si vybrat dle libosti, oválný obličej má například známá herečka Jessica Alba.

Srdcový

Srdcový tvar obličeje je charakteristický širším čelem a postupně se zužující směrem k bradě, která je většinouvystouplá a špičatá. Tento typ obličeje má slavná herečka Reese Witherspoon. Krásně vám sedne ofina jakéhokoliv střihu, protože zakryje větší čelo. Také můžete zvolit nízký culík. Slušet vám budou i jednoduché volně splývající delší vlasy s pěšinkou posazenou na straně. Pokud máte ráda vlny, navlňte hlavně dolních část vlasů, odpoutáte tím tak pozornost od špičatější brady. Vyhněte se jakýmkoliv účesům, které by širším horním partiím obličeje zbytečně dodaly na objemu.

Zdroj: Matrix, Hairstyle, Byrdie