Přejít k hlavnímu obsahu

Vlasové triky, které vás omladí: Zapomeňte na culík a zvolte vhodný odstín

S přibývajícím věkem se nám může zdát, že dlouhovlasá kštice je spíše pouhou vzpomínkou. Jaký účes a styl zvolit, abyste se v něm cítila mladší, přinášíme v našich tipech.

Vlasové triky, které vás omladí a dodají šmrnc

Mikádo dodá na bohatosti vlasů 

Pokud se pyšníte dlouhovlasou hřívou, nemusíte vaši kštici ihned podrobovat radikálnímu střihu. Stačí dát úzdravu konečkům nebo vlasy jen decentně zastřihnout tak, aby získaly na větším objemu. Trápí-li vás nepoddajné vlasy, nebojte jim výrazným zkrácením pomoci na jejich oživení. Můžete se inspirovat i účesem ve stylu bob, který můžete mít upravený do délky, která vám vyhovuje. 

Na odstínu barvy záleží 

Nejen střih, ale i barva vlasů hraje důležitou roli v celkovém mladistvém dojmu. Pokud jste zvyklá se barvit spíše do tmavších tónů, nebo naopak upřednostňujete platinovou blond, zauvažujte nad zlatou střední cestou. Příliš tmavé odstíny totiž obličeji přidávají kilogramy i zvýrazňují některé vrásky, které si ještě nepřejete, aby byly vidět. Tou pravou volbou mohou být právě medové tóny, které vaše rysy opticky zjemní. 

 

Zapomeňte na drahého kadeřníka: Šediny ve vlasech jako nový trend

Šediny jsou dávným strašákem žen. Nejenže připomínají přibývající roky, ale mnohdy potrápí především tmavovlásky, kde vytváří nežádoucí pruhy ve vlasech. Je však nutné ihned běžet ke kadeřníkovi? Možná to pro vás bude překvapením, ale šedivé vlasy jsou v módě a je tedy ideální čas vystavit i vaše „stříbro“ ve vlasech!
svetzeny.cz

Vlny dodají na éteričnosti 

Romantické vlny patří k ženám v každém věku. Nemusíte přitom trávit s kulmou hodiny před zrcadlem, ani si vytvářet drobné prstýnky. Stačí vytvořit jednoduché vlny pomocí žehličky na vlasy nebo použít hair mist, který do vlasů nastříkáte krátce po vysušení. Vlasy si jen poté stačí promnout a vílí účes je na světě. 

Přílišné stahování do culíku vlasům škodí 

Pokud jste spíše culíková, nebo vlasy často svazujete do upnutého drdolu, stojí za zvážení, zda-li vlasům od pevnějších účesů nedopřát odpočinek. Preferujete-li pevně stažené účesy, hrozí, že se kořínky vlasů dříve nebo později poškodí a již nedorostou. 

Správná výživa pro vlasy 

Pokud se často, i několikrát za rok, snažíte shodit nějaké ty přebytečné kilogramy, zvažte, jaké živiny do těla dostáváte. Snažíte-li se redukovat váhu příliš drastickými dietami, může být jedním z nežádoucích efektů právě zhoršená kvalita vlasů. Ta se může projevovat i vypadáváním nebo nezdravým a unaveným vzhledem bez lesku.

Do vaší životosprávy se určitě nebojte zařadit přírodní doplňky a byliny. Levandule dokáže například stimulovat krevní oběh a pomáhá regulovat mastnější pokožku. Kopřiva se postará o posílení vašich vlasů. Měsíček poskytne vzpruhu světlejším vlasům a stimuluje rovněž jejich růst. 

 

Monica Bellucci a tajemství její krásy: Nepomáhá si plastikou ani dietami, být štíhlá a atraktivní jako ona skoro nic nestojí

Monica Bellucci platí za jednu z nejkrásnějších hereček všech dob. Italská „femme fatale“ si přitom svůj mladistvý vzhled a štíhlou postavu dokáže udržet skoro zadarmo. Zjistěte, jaké triky využívá k tomu, aby i ve svých 57 letech byla stále neskonale atraktivní.
svetzeny.cz

Ochrana před sluncem platí i pro vlasy 

Nejen pro vaši pleť a pokožku platí se účinně chránit před slunečním zářením. Pokud se často sluníte nebo v letních měsících nebo jste často na prudkém slunci, hrozí tak riziko větší lámavosti a vysoušení. Neváhejte určitě investovat do kvalitní vlasové kosmetiky, která je bohatá na antioxidanty, biotin a vitamin A. 

Pravidelné zastřižení konečků 

I obyčejné zastřižení konečků představuje pro některé z nás hrozbu v podobě neplánovaného zbavení se vlasů o více centimetrů. Pravidelné zastřihávání však vlasům prospěje, uzdraví je a dodá jim objem. Tento rituál praktikujte nejlépe po 8 týdnech. Nejen, že vlasům vdechnete nový život, ale i vy sama se budete cítit o něco mladší. 

A jakým způsobem jste vyzrály účesem vy nad věkem? Neváhejte sdílet s námi! 

Zdroj: Autorský článek