Přejít k hlavnímu obsahu

Účesy a péče o vlasy pro ženy nad 40 let: Tmavé tóny zvýrazňují vrásky, málo vlasů můžete nahradit prodloužením

Info ikona
Vlasy

Vhodné účesy, barvy vlasů a správná péče o vlasy od 40 let: Kadeřníci na to mají zcela jasný názor. Zde jsou nejlepší tipy.

Vlasy žen nad 40 let

Čím jsme starší, tím více se mění struktura a tloušťka vlasu. Vlasy se trochu ztenčují a možná jsou křehčí. O to důležitější je, aby se jim dostalo správné péče a rozpoznatelného střihu, který odpovídá tvaru vašeho obličeje. Lichotivý tón byste měli volit i při výběru barvy vlasů – tmavé barvy dají například více vyniknou vráskám. Ale nebojte se: Zde jsou tipy, které kadeřníci dávají ženám nad 40 let.

Ke kadeřníkovi doneste fotky

Na internetu je tolik inspirace, že kadeřníci radí každé ženě, aby si před návštěvou kadeřníka důkladně prohlédla fotografie střihů a účesů, které by chtěla. Hledejte účes, který se vám líbí, a ukažte i střih svému kadeřníkovi. Tak hned ví, co byste chtěli, a může vám přesně poradit. Pozor: Nebuďte zklamaní, pokud váš oblíbený střih nebude vyhovovat tvaru vašeho obličeje nebo barva vlasů nebude vyhovovat vaší pleti. Dobrý kadeřník to ví předem a navrhne skvělou alternativu.

 

Nejkrásnější barva vlasů pro léto 2022: odstín vanilkovo-mandlové "máslo" sluší každému v každém věku

svetzeny.cz

Mějte odvahu na krátké vlasy

Pixie střihy a krátké mikádo lichotí obličeji. Postupem času mnoho žen získá výraznější lícní kosti, které jsou optimálně zinscenovány s krátkými vlasy. Tak si klidně ustřihněte hřívu a zkuste divoký krátký sestřih.

Zkuste prodloužení

Od 40. roku věku se mění vlasová struktura a naše vlasy řídnou. Proto je prodlužování vlasů dobrou alternativou, jak účes zahustit a znovu působit objemněji. Ujistěte se, že používáte prodlužování lidských vlasů a nechte si je nasadit profesionálem.

Světlejší odstín vlasů začíná od čtyřicítky

S věkem pleť ztrácí jas. Nebarvěte si vlasy na příliš tmavou barvu, aby kontrast nebyl příliš výrazný. Je lepší se rozhodnout pro teplejší odstín, který dokonale ladí s barvou vaší pleti. Alternativou, pokud si nechcete zesvětlit (tmavé) vlasy, jsou světlejší melíry.

Vlasový trend: Účesy, které vypadají obzvlášť dobře na ženách nad 50 let. Vyzkoušejte mikádo jedné délky nebo pixie

svetzeny.cz

Správná péče je základ

Stejně jako své pokožce, i vlasům byste měli po 40. roce dopřát tu nejlepší možnou péči. Nejlepší je nechat si poradit od svého kadeřníka, který dokáže vaše vlasy nejlépe posoudit. Kromě šamponu a kondicionéru se určitě vyplatí používat doplňkové výživné masky a oleje, které o vlasy optimálně pečují. Když si vlasy fénujete, je nejlepší použít kulatý kartáč, který vlasům dodá další objem.

Nezapomeňte

Dobrý objemový šampon oživí vlasy bez života a dodá jim novou dynamiku. Výživný vlasový olej na konečky chrání namáhané délky vlasů před lámáním. Kulatý kartáč poskytuje extra objem při fénování.

Zdroj: Freundin, InStyle