Přejít k hlavnímu obsahu

Vlasový trend: Téměř všechny ženy nad 40 dělají tuto chybu

Info ikona
Vlasy

Správný účes nás může udělat o deset let mladší. Existuje však hrubá "účesová" chyba, která dělá pravý opak, říká vlasová expertka!

Nejsme si všichni trochu nejistí svým účesem? Nechat si ho zkrátit nebo nechat trendy dlouhý bob? Změnit čas od času barvu vlasů nebo zůstat u své vlastní přirozené barvy vlasů? Čím jsme starší, tím méně si „důvěřujeme“. Velká chyba, říká vlasový odborník a odhaluje jednu chybu, kterou většina žen ve věku 40 let dělá: nechávají si narůst vlasy, nebo si nechávají dlouhé, ale ve skutečnosti nemají žádný účes. "Nedává to smysl, když jediné, co člověk dělá s vlasy je, že stojí před zrcadlem a svazuje si vlasy do copu nebo drdolu."

Celebrity bez make-upu: Lady Gaga je k nepoznání, Celine Dion zná elixír mládí

svetzeny.cz

Přemýšlejte o tvaru obličeje

Nafoťte si vysněný profesionálovi účes, který se vám líbí – nechte si zanalyzovat strukturu vlasů a (!) tvar obličeje a tento účes přizpůsobte požadavkům, které jsou vám hodny. S věkem se podle odborníků tváře zdají méně jemné a hranatější – vaše účesy jsou tedy pravděpodobně jiné, než byly před deseti lety. Vlasy sepnuté vzadu posilují přísný efekt.

Dva střihy naopak sluší (téměř) všem ženám v nejlepších letech: jemné vrstvy, které dodají obličeji více kontur a zároveň zjemní strukturu kostí. Výrazné linky na čele vykouzlí i ofina, která končí těsně pod obočím.

Vlasový trend: Nejkrásnější letní účesy pro mokré vlasy. Vsaďte na copánky nebo drdol alá baletka

svetzeny.cz

Další tipy od profíků

Po návštěvě kadeřníka by péče měla pokračovat doma. Ale prosím, ne příliš, říká vlasový dborník Anthony Nader. Mnoho žen nad 40 let používá příliš mnoho stylingových přípravků, které vlasy extrémně zatěžují. Ženám s šedými vlasy Nader doporučuje používat stříbrný šampon jednou týdně, zatímco všichni ostatní by se měli vyhýbat šamponům, kondicionérům a stylingovým produktům, co to jde. Vlasy si myjte maximálně 3krát týdně, nejlépe 1 až 2krát. 

Zdroj: Freundin