Přejít k hlavnímu obsahu

Vlasový trend: Polovlny jsou hitem léta! Účes se hodí pro všecny typy obličeje

Info ikona
vlasy

Nekomplikovaný účes, který působí ležérně a žensky zároveň? Našli jsme to! Half Wave neboli poloviční vlny je nejkrásnější letní účes 2022!

Léto přináší zcela nový pocit svobody a lehkosti. To se přenáší i do světa módy a krásy. Kromě pestrých barev a lehkého líčení je v letním období také co objevovat a zkoušet, co se týče účesů. Jeden účes, který jsme si obzvlášť zamilovali, jsou "poloviční vlny". Je to dokonalý ležérní look, který stále vypadá okouzlující, což hvězdy znovu a znovu dokazují v soukromí i na červeném koberci. Ať už Hailey Bieber, Kaia Gerber nebo Dua Lipa – polovlny jsou vaše sázka na jistotu.

Jak nosit polovlny?

U polovln se střídají hladké a zvlněné prameny. To vytváří sexy vzhled a mírný objem, aniž by účes vypadal příliš honosně nebo pracně. Zatímco kořínky a konečky bývají rovné, střední část vlasů jsou nejvíce zvlněné. Odtud název "polovlny". Vzhled je svěží a neokoukaný a hodí se ke každodennímu vzhledu k džínům a tričku i k večerní róbě.

Jak si vytvořit polovlny? Je to snadné

A jak si tu polovlnu doma vytvořit? Ve srovnání s jinými účesy, které vyžadují náročné techniky, je tento trend účesu docela snadno proveditelný. Koneckonců je mu dovoleno vypadat nedokonale. Vyberte si kulmu s větším průměrem nebo speciální kulmu se třemi hlavněmi nebo krepovačky. Tu nyní přiložte kolmo k vlasům ve výšce uší, uchopte silnější pramen a vlasy obtočte kolem kulmy do tvaru S. Kořeny a konce nejsou stočené. Neváhejte občas vynechat pár pramenů nebo je jen jemně zvlnit, abyste vytvořili ležérní vzhled a rozměr, jaký si přejete. Nakonec zafixujte lakem na vlasy a znovu projeďte prameny prsty, abyste je uvolnili. Dokonalý letní účes pro rok 2022 je připraven!

Zdroj: Elite magazine, InStyle