Přejít k hlavnímu obsahu

Největší chyby, které plnoštíhlé ženy dělají při oblékání: Důležitý je správný výběr velikosti i látky. Zapomeňte na baleríny

Info ikona
móda

Největší chyby, které plnoštíhlé ženy dělají při oblékání

Jak se vyvarovat hlavním chybám při oblékání u plnoštíhlých žen? I baculaté ženy mohou být atraktivní a smyslné, ale je dobré dodržet pár základních pravidel. Pojďte se s námi na to podívat.

Velikost 14, L nebo chcete-li 40, nosí v Evropě až 70 % žen. Přesto jsou v obchodních centrech opomíjeny a stále vnímány jako malé procento nakupujících. Takové ženy často čelí skutečnému boji při nakupování. Chce to sice trochu námahy a hledání, ale i s velikostí 14 se můžete oblékat a cítit jako bohyně. 

Nejčastější chyby:

Příliš malá nebo velká

Máte velikost L, ale jen bůh ví, z jakého důvodu se vždy oblečete do M? Protože to v šatně po spinningu vypadá lépe, nebo proto, že do toho jednou zhubnete? Vždy kupujte takové oblečení, které vám padne. Malé oblečení prozradí mnoho nedostatků, stejně ho neunosíte a přinejmenším skončí na dně šuplíku. Oversize kousky jsou sice módním trendem, ale opravdu sluší modelkám s velikostí 36 a s výškou 175 centimetrů. Pokud si oversize obleče plnoštíhlá žena, bude vypadat spíše neforemně, a ještě to přidá pár kilo navíc.

Látka jako základ

Levné, průhledné nebo málo roztažitelné látky můžou na plus size ženách působit poměrně problematicky. Dopřejte si kvalitu. I plus size oblečení může vypadat skvěle, a přitom zůstat maximálně pohodlné. 

Info ikona
móda

Vlasový trend: Každý chce toto léto vlnitý bob, který sluší všem ženám každého věku

svetzeny.cz

Móda na prvním místě

Sledujete poslední výkřiky z přehlídkových mol, které musíte mít hned v šatníku? Pamatujte, že každému zkrátka nemůže slušet vše. Můžete být oblečená v drahých značkách, ale pokud se v tom nebudete cítit dobře, okolí to hned pozná.

Černá není vždy trendy

Tmavé barvy zeštíhlují, to je jasná věc. Pokud se ale oblečete od hlavy až k patě do černé, budete vypadat nejenom hodně smutně, ale i mohutně. Černou proto vždy kombinujte se světlou barvou. 

Vyhněte se tvarům

Roláky, vystouplé vzory na svetrech a velké motivy nejsou pro ženy s plus size to pravé ořechové. To platí i pro perličky, flitry, nášivky nebo kamínky. Pozor si také dejte na zvonové džíny a volte spíše kalhoty úzkého a rovného střihu. 

Dlouhé nohavice i dlouhé kabáty jsou passé. Ty vás totiž nejenom opticky zkrátí, ale také vám přidají nějaká ta kila navíc. Oděvní společnosti totiž často zaměňují velikost za délku, a tak někdy můžete mít problém sehnat ideální délku ke kotníkům.

Boty jako základ šatníku

Řekněte balerínám ne! Ano, jsou pohodlné, rychle nazuté i vyzuté a jsou všude. Pokud však disponujete oblými tvary, baleríny vám opět přidají kila navíc. To neznamená, že hned musíte chodit na deseti centimetrových podpatcích, stačí malý klínek, který posune vaše těžiště, díky kterému budete vypadat štíhleji, ale také přitažlivěji. 

Info ikona
Móda

Co se nosí: Léto 2022 patří šatům bez zad. Trendy jsou šňůrky, mašle, ale i holá záda

svetzeny.cz

Tílka na ramínka

Oblejší ženy mohou mít problémové partie v horní polovině těla. Pažím a širokým ramenům tak špagetová ramínka rozhodně nesluší. Pokud je však nosíte, přehoďte další kousek oblečení, například cardigan nebo sako. 

Čeho se rozhodně bát nemusíte

Při svém oblékání se vždy snažte o symetrii a vyzdvihněte své přednosti, jako je plný dekolt. Bát se proto nemusíte vypasovaných bund a kabátů, které budou nejenom sexy, ale zároveň budou také lichotit vaší postavě. To samé platí s výstřihy do V nebo s páskem umístěným pod prsy.

Zdroje: zena.aktualne.cz, babinet.cz, ellcourbee.co.uk